dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 83
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1641
  1. #1001

    Domyślnie

    Jeśli wszystko pójdzie dobrze to w środę podpisujemy umowę o kredyt z dopłatami w Banku PEKAO S.A. (z żubrem), zdecydowaliśmy sie na ten bank bo miał lepsze warunki niż PKO BP, bierzemy 130 tys na 30 lat w ratach równych (przez 24 miesięce rata : 482 zł, potem 677,9zł a po 8 latach 854 z)ł. Patrząc w przyszłość to na pewno nie opłaca się taki kredyt ale po 8 latach mamy zamiar spłacić go zaciągając kredyt w innym banku na lepszych warunkach.
    Zastanawialiśmy się też nad kredytem we frankach ale to wielka niewiadoma jeśli przejdziemy na euro. Na dzień dzisiejszy te warunki nam odpowiadają a za 8 lat zobaczy sie co dalej......

  2. #1002
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzych_op

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Trafiłem na to forum, szukając informacji na temat kredytu z dopłatą jaki wraz z żoną chcemy wziąc na zakup mieszkania w Bielsku-Białej.
    Rozpatrujemy oferty PKO BP i PKO SA.
    Byłbym bardzo wdzięczny za przesłanie mi kalkulatora tak bardzo w tym wątku pożądanego. [email protected]

    Maja,
    Kwota kredytu w naszym przypadku będzie podobna. Dlaczego przez pierwsze dwa lata twoja rata jest taka mała?

    dzieki!

  3. #1003
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzych_op

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    Mam do Was jeszcze jedno pytanie:
    Czy po 8-miu latach dopłat można przenieść ten kredyt do innego banku na normalnych warunkach? Oczywiście uwzględniając opłatę za wczesniejszą spłatę. Chodzi mi o to, czy w umowie nie ma jakiś zapisów, które po tych 8-miu latach będą "uwierać".

    Dzięki!

  4. #1004

    Domyślnie

    To kwestia banku -ja mam w PKO SA zapis, że można po 8 latach nadpłacać - 15% kapitału kredytowego rocznie bez żadnej dopłaty, można też spłacić wszystko innym kredytem, płacąc za wcześniejszą spłatę, ale i to się będzie opłacać.

  5. #1005
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał marełek
    Właśnie spłacam 115 000,- zł kredytu z dopłatą i z wysokości rat, jakie mi przyszło teraz spłacać oraz kalkulatora PKOBP na inne kredyty hipoteczne wynika, że moje raty są o 15-20 zł wyższe niż gdybym spłacał kredyt tej wysokości we frankach. Kredyt mam w ratach malejących na 25 lat. Teraz to mi nie warto nic przez najbliższe 8 lat zmieniać , ale gdybym jeszcze raz stał przed wyborem kredytu to pewnie wybrałbym kredyt we frankach bo prościej, szybciej, taniej...
    chyba o 10-20%!
    ja tez bymw zyciu nie wzięła drugi raz tego kredytu a juz napewno nie w pkobp
    nie cierpię oszustów

  6. #1006

    Domyślnie

    Witam serdecznie. niedawno dowiedzialam sie o programie " rodzina na swoim", przeszukałam internet ale nadal mam kilka wątpliwości. może najpierw opiszę moją sytuację, otóż nie mam jeszcze rodziny ale mam zamiar ją w najblizszych latach założyć. Mój chłopak otrzymał dziłkę od swoich rodziców i już w tym roku chce zacząć budowę , w miarę możliwości. pierwsze pytanie czy po ślubie otrzyma na zaczętą budowę kredyt z dofinansowaniem, drugie: czy jeśli teraz weźmie jakiś niewielki kredyt na 2 lata ( aż ja skończe studni) to czy to nie bedzie podstawa odrzucenia wniosku trzecie: czy kredyt z dofinansowaniem dopuszcza budowę w systemie gospodarczym i ostatnie czy jest jakiś termin który kończy program " rodzina na swoim" byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedz. pozdrawiem serdecznie

  7. #1007

    Domyślnie

    czarnululka
    pyt nr 1: kredyt udzielany jest dla małżeństw lub kobieta samotnych z dziećmi, wiec po Waszym ślubie będziecie spełniać ten warunek, my też wzięliśmy kredyt na ukończenie budowy
    pyt nr 2: podejrzewam że to tylko może wpłynąć na waszą zdolność finansowa
    pyt nr 3: dopuszcza budowę w systemie gospodarczym (my tez tak budujemy)
    put nr 4: w pko sa mamy 2 lata na ukończenie budowy, tzn po 2 latach musimy mieć odbiór

  8. #1008

    Domyślnie

    Witam.
    Udało mi się przebrnąć przez cały wątek. Szczerze przyznam, że nadal nie jestem całkowicie przekonany do tego kredytu.
    Nadal poszukuje odpowiedzi na 2 nurtujące mnie pytania:
    1. czy garaz jest wliczany do powierzchni użytkowej? (mam projekt z garażem w bryle budynku).
    2. niedawno odziedziczyłem prawo do części domu. Czy to mnie dyskwalifikuje jako potencjalnego kredytobiorcę?
    Pozdrawiam forumowiczów
    "....niech się mury pną do góry,
    niech kominy mają pion....."

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Napisał groszeq
    Witam.
    1. czy garaz jest wliczany do powierzchni użytkowej? (mam projekt z garażem w bryle budynku).
    Zasadniczo nie, ale wazne co masz z projekcie. Gdyby jakis niedouczony bankowiec uwazal inaczej, odeslij tu http://www.bgk.com.pl/fundusze/rns/rns_pytania.jsp
    Cytat Napisał groszeq
    2. niedawno odziedziczyłem prawo do części domu. Czy to mnie dyskwalifikuje jako potencjalnego kredytobiorcę?
    W dniu podpisywania umowy kredytowej nie mozesz byc wpisany w ksiedze wieczystej jako wlasciciel ani nie moze byc np. postanowienia sadu, na podstawie ktorego zostaniesz wpisany potem do KW z data tego postanowienia.
    qlpiak

  10. #1010

    Domyślnie

    wielkie dzieki!
    "....niech się mury pną do góry,
    niech kominy mają pion....."

  11. #1011

    Domyślnie

    Proszę o przesłanie na priw słynnego kalkulatora czaji z góry dziękuje
    własny domek - marzenie do spełnienia (ale łatwo nie będzie)

  12. #1012
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzych_op

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Proszę o przesłanie wspominanego wcześniej kalkulatora na emaila: [email protected]

    Dzięki wielkie z góry!

  13. #1013
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zeno

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał marełek
    Witam wszystkich. Czy ktoś próbował zwiększyć kwotę tego kredytu już po przyznaniu go przez bank? Kredyt z dopłatą na dokończenie budowy otrzymałem w kwietniu ubiegłego roku, ale szaleństwo cenowe materiałów budowlanych trochę mi tej kwoty pożarło więcej niż zakładałem.
    Mam podobny problem, czy oprócz nas dwóch ktoś jeszcze zmaga się z bankiem?

  14. #1014

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie wcześniejszej spłaty tego kredytu. Mam kredyt na kwotę poniżej 80 tys. więc nie ma prowizji za wcześniejszą spłatę, ale czy jest opłacalne spłacić ten kredyt przed upływem 8 lat? Czy czym wcześniej spłacę to mniej odsetek zapłaci mi państwo? Czy lepiej jest spłacać normalnie przez 8 lat, a potem myśleć o wcześniejszej spłacie?

  15. #1015

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeno
    Cytat Napisał marełek
    Witam wszystkich. Czy ktoś próbował zwiększyć kwotę tego kredytu już po przyznaniu go przez bank? Kredyt z dopłatą na dokończenie budowy otrzymałem w kwietniu ubiegłego roku, ale szaleństwo cenowe materiałów budowlanych trochę mi tej kwoty pożarło więcej niż zakładałem.
    Mam podobny problem, czy oprócz nas dwóch ktoś jeszcze zmaga się z bankiem?
    Ponieważ byłam jedną z pierwszych osób, której udzielono tego kredytu to niestety mam już za sobą zwiększenie kredytu, oczywiście procedura podwyższania jest taka sama jak udzielania, tak więc wszystkie dokumenty od nowa trzeba dostarczyć, no i prowizja zwiększona.

  16. #1016

    Domyślnie

    rabanista

    moim zdanie to działa w każdym kredycie

    im wcześniej spłacasz tym mniej płacisz odsetek i to bez znaczenia czy państwo dopłaca ci 10 20 czy 30% odsetek.[/quote]
    Budowa to nie wyścig - czasami trzeba jednak sprintować

  17. #1017

    Domyślnie

    od którego momentu jest dopłata 50% do odsetek:
    Od momentu wypłaty pierwszej transzy,czy też od momentu wykorzystania wszystkich transz i oddania budynku do użytku?

  18. #1018
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosia82

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1

    Domyślnie witam

    Poproszę również o wspomniany wcześniej kalkulator kolegi - CZAJA ! !!! -

  19. #1019

    Domyślnie

    Cytat Napisał majpio
    od którego momentu jest dopłata 50% do odsetek:
    Od momentu wypłaty pierwszej transzy,czy też od momentu wykorzystania wszystkich transz i oddania budynku do użytku?
    niestety od momentu wypłaty pierwszej transzy
    wiec dlugo budowac sie nie oplaca

  20. #1020

    Domyślnie

    właśnie dzisiaj byłem w banu PKO SA i pani dziwnie na mnie popatrzyła,gdy zapytałem ją czy po 8 latach mogę kredyt zamienić na jakiś inny.Stwierdziła ,że u nich nic takiego nie można zrobić.Jak ją przekonać ,że muszę mieć w umowie zapisek o możliwości refinansowania kredytu z dopłatą państwa.
    Czy te kredyty można wogóle refinansować?
    Proszę o jakieś sugestie ,w poniedziałem idę do banku i muszę mieć jakiś argument ,który pozowoli mi na zmianę umowy tj,zapis w umowie o możliwości refinansowania.
    A może ktoś z forumowiczów może mi wysłać na maila
    [email protected] swoją umowę ,w której jest zapisek że po tych 8 latach dopłat jest mozliwość zamiany kredytu na inny.
    Proszę o kontakt,bo nie mam już sił do tych banków!
    Z góry dziękuje za wszelką pomoc!
    Piotrek z podkarpacia

Strona 51 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony