dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 83
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1641
  1. #1021

    Domyślnie

    Cytat Napisał majpio
    właśnie dzisiaj byłem w banu PKO SA i pani dziwnie na mnie popatrzyła,gdy zapytałem ją czy po 8 latach mogę kredyt zamienić na jakiś inny.Stwierdziła ,że u nich nic takiego nie można zrobić.Jak ją przekonać ,że muszę mieć w umowie zapisek o możliwości refinansowania kredytu z dopłatą państwa.
    Czy te kredyty można wogóle refinansować?
    Proszę o jakieś sugestie ,w poniedziałem idę do banku i muszę mieć jakiś argument ,który pozowoli mi na zmianę umowy tj,zapis w umowie o możliwości refinansowania.
    Zapis w umowie o możliwości refinansowania a możliwość wczesniejszej spłaty to według mnie dwie różne sprawy patrząc oczywiście od strony banku.
    Myślę, że zapis o wczesniejszej spłacie kredytu jest standartowo w każdej umowie, (kiedyś na pierwszych stronach tego wątku zastawialiśmy sie jak ominąć prowizję od wcześniejszej spłaty ) Uważam, że nie musisz pani w banku do tej opcji specjalnie przekonywać, bo przecież nie może być tak, że bierze sie kredyt do końca życia bez możliwości wcześniejszej spłaty. Pewnie nie zrozumieliście się.

  2. #1022

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alkman
    Cytat Napisał majpio
    właśnie dzisiaj byłem w banu PKO SA i pani dziwnie na mnie popatrzyła,gdy zapytałem ją czy po 8 latach mogę kredyt zamienić na jakiś inny.Stwierdziła ,że u nich nic takiego nie można zrobić.Jak ją przekonać ,że muszę mieć w umowie zapisek o możliwości refinansowania kredytu z dopłatą państwa.
    Czy te kredyty można wogóle refinansować?
    Proszę o jakieś sugestie ,w poniedziałem idę do banku i muszę mieć jakiś argument ,który pozowoli mi na zmianę umowy tj,zapis w umowie o możliwości refinansowania.
    Zapis w umowie o możliwości refinansowania a możliwość wczesniejszej spłaty to według mnie dwie różne sprawy patrząc oczywiście od strony banku.
    Myślę, że zapis o wczesniejszej spłacie kredytu jest standartowo w każdej umowie, (kiedyś na pierwszych stronach tego wątku zastawialiśmy sie jak ominąć prowizję od wcześniejszej spłaty ) Uważam, że nie musisz pani w banku do tej opcji specjalnie przekonywać, bo przecież nie może być tak, że bierze sie kredyt do końca życia bez możliwości wcześniejszej spłaty. Pewnie nie zrozumieliście się.


    Czyli mam rozumieć ,że po 8 latach jeżeli stwierdze,że inny bank oferuje mi lepsze warunki to mogę kredyt przenieść do owego banku,bez żadnych problemów?Oczywiście mówie cały czas o kredycie z dofinansowaniem państwa tzw. "Rodzina na swoim"

  3. #1023

    Domyślnie

    Tak. Będziesz miał zapis w umowie o możliwości dokonania nadpłaty oraz wcześniejszej spłaty.
    Nie umieszczą na pewno zapisu, że po ośmiu latach udzielą Ci innego kredytu itp.
    Natomiast trudno nazwać sytuację bezproblemową, ponieważ będzie to wiązało się z prowizją (w sumie trudno przewidzieć jaki będzie jej koszt, bo prowizja jest zawarta w taryfie prowizji i opłat bankowych, a nie w samej umowie), a także należy pamiętać o kosztach hipoteki.

  4. #1024
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mariusz007

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mogę prosić o ten kalkulator
    [email protected]

  5. #1025
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Justkow
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Czy ktoś się starał w PeKaO S.A. o zwiększenie kwoty kredytu? Mi mówią, że nie ma takiej opcji...

  6. #1026

    Domyślnie

    Ja zwiększałam w PKO BP SA, ale bank nie ma znaczenia. Ważne abys spełniała podstawowe warunki, bo procedura wyglada tak samo jak przy przyznaniu kredytu.

  7. #1027
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Justkow
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Dzwoniłam nawet do centrali... nie można w PeKaO S.A. zwiększyć kwoty kredytu... To jakas masakra...

  8. #1028

    Domyślnie

    To jest ze strony BGK w zakładce:
    Wyjasnienia Ministra Infrastruktury do ustawy

    "20. Czy w trakcie spłaty kredytu możliwe jest zwiększenie kwoty udzielonego kredytu?

    Ustawa z dnia 8 września 2006 roku o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania (Dz.U. Nr 183, poz.1354), nie zawiera przepisów uniemożliwiających zwiększenie kwoty kredytu preferencyjnego w trakcie jego spłaty.

    Należy więc uznać, iż istnieje możliwość zwiększenia kwoty kredytu preferencyjnego w przypadku, gdy zachodzi sytuacja obiektywnego wzrostu kosztów/ceny kredytowanego przedsięwzięcia, w stosunku do wielkości stanowiącej podstawę weryfikacji wniosku w momencie udzielania kredytu przez bank (cena/koszt wskazany w "odpowiedniej umowie zobowiązującej", o której mowa w art. 5 ust. 3 ustawy, lub kosztorysie inwestorskim Ewentualna zmiana wysokości kredytu powinna wynikać ze zmiany ostatecznych kosztów przedsięwzięcia, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy, oraz dotyczyć inwestycji, dla których w momencie udzielenia kredytu jedyną podstawą oceny inwestycji jest kosztorys inwestorski lub "odpowiednia umowa zobowiązująca", o której mowa w art. 5 ust. 3 Ustawy.

    Decyzja o zwiększeniu kwoty kredytu preferencyjnego z dopłatami do oprocentowania podejmowana jest przez instytucję, która tego kredytu udzieliła. Po złożeniu przez kredytobiorcę wniosku o zmianę kwoty, instytucja ta dokona m.in. oceny, czy w przypadku zwiększenia kwoty kredytu zostanie zachowany warunek, iż cena 1m2 finansowanej nieruchomości nie może przekroczyć wysokości średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego dla gminy, na terenie której znajduje się ta nieruchomość (liczony jako średnia arytmetyczna dwóch ostatnio ogłoszonych wartości wskaźnika przeliczeniowego ogłoszonych przez właściwego wojewodę)."

    Wygląda na to, że PKO SA ma focha

  9. #1029

    Domyślnie kalkulator

    Witam.
    Wiele razy przwija sie wątek kalkulatora Czai.
    Poprosze o przesłanie takowego na adres
    [email protected]
    dziękuje i pozdrawiam
    "....niech się mury pną do góry,
    niech kominy mają pion....."

  10. #1030

    Domyślnie

    Dziekuje qlpiak za podesłanie kalkulatora Czaji (świetna robota)

    Po szybkich wyliczeniach wyszło mi że rata z dopłata bedzie o 100 zł niższa niz rata we frankach. ( i to po doliczeniu ubezpieczenia i dopłaty za brak wpisu w KW).

    Po dokonaniu wpisu w KW, taniej wyjdzie kredyt w CHF

    Po ośmiu latach rata "kredytu z dopłatą" szybuje w góre.....
    "....niech się mury pną do góry,
    niech kominy mają pion....."

  11. #1031
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Blacky
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Nikielkowo
    Dzielnica
    kolonia
    Posty
    262
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie kalkulator

    Witam,
    Szukam dobrej duszyczki, ktora wysle mi kalkulator....

    Dziekuje z góry!
    Ostatnio edytowane przez Blacky ; 08-05-2010 o 23:01

  12. #1032
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    groomek

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    witam
    ja również proszę o ten słynny kalkulator na: [email protected]
    z góry dzieki

  13. #1033

    Domyślnie

    Ja również bardzo proszę o przesłanie mi kalkulatora: [email protected]
    Dziękuję!!!
    Czekam. Czekanie nie jest takie złe

  14. #1034
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mcloel

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Również proszę o przesłanie kalkulatora.
    [email protected]

    pozdrawiam i z góry dziękuję

  15. #1035

    Domyślnie Jak to załatwić by było taniej?

    Brałem kredyt na dokończenie budowy w wysokości 100000 zł. w PKOSA w 2007 r marzec.
    wtedy jeszcze nie było kredytów rodzina na swoim (w tym banku).
    Czy teraz mogę go jakoś zamienić na kredycik z dopłatą, czy muszę zaciągnąć nowy na spłatę tego?
    Jak to załatwić by było taniej?
    Pozdrawiam.

  16. #1036

    Domyślnie

    Nie ma mozliwosci zamiany ani refinansowania kredytem z doplata innego kredytu hipotecznego.
    qlpiak

  17. #1037
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iwo18

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    czy mogę prosic o słynny kalkulator Czaji [email protected]
    IW

  18. #1038

    Domyślnie

    Witam

    Bardzo proszę jeśli to możliwe o przesłanie słynnego kalkulatora na adres [email protected]

    Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam
    mateo

  19. #1039

    Domyślnie

    A czy ja też mogę dostać ten kalkulator? [email protected]

  20. #1040
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    groomek

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    dostaliście ten kalkulator może?

Strona 52 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony