dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 83
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 1641
  1. #1061

    Domyślnie

    Owszem kredyt można dostać na budowe czy nadbudowę, pytanie tylko jak bank ma zabezpieczyć kredyt? Na dom babci?
    Nie wiem czy dobrze myślę, ale skoro ma powstać odrębna nieruchomość, to będzie trzeba podzielić dom. I nie jest to takie proste. Tutaj Oskar pisał troche na ten temat:

    http://forum.muratordom.pl/czy-mozna...ym,t141302.htm

  2. #1062
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aneta6

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    13

    Domyślnie

    Alkman bardzo dziękuję. Muszę jeszzce poczytać i popytać jak to ma wygladać. Skoro można nadbudować dom czy rozbudować, ale jednocześnie nie można być właścicielem zadnej nieruchomości (chcieliśmy dom przepisać przed rozbudową) musi byc jakieś inne wyjscie. Może takie że babcia rzpisuje nam połowę domu, z której zrobimy odrębną nieruchomość? A resztę domu przepisujemy po jakimś czasie. Bo chyba po dostaniu kredytu juz nikt nie wnika w to ze dostałes jakąś darowizne w postaci połowy domu.

  3. #1063

    Domyślnie

    witam ja dowiadywałam się o kredyt z dopłatą w pekao sa i jak dla mnie porażka. to było w lipcu więc jeszcze przed tymi zawirowaniami. kredyt bez dopłat marża poniżej 1% jakieś 0,8% o ile pamiętam z z dopłatą marża 1,7% . pani zrobiła symulację z której wyszło że państwo dopłaci nam jakieś 30 tys ale biorąc pod uwagę większą marżę będzie to w rzeczywistości ok 14 tys
    kolejny problem to to że w pekao sa nie liczą gotówki na koncie jako wkład własny chyba że te pieniądze zamrozisz u nich na koncie.
    następny haczyk to wypłata transz nie pamiętam tak dokładnie ale chodziło o to że muszę wypłacić transze w przeciągu 6 miesięcy .
    nie wiem może teraz jest inaczej ale jak dla mnie to było dno
    może ktoś miwytłumaczy dlaczego dla kredytu z dopłatami bank życzy sobie ponad 2 razy większą marżę

  4. #1064

    Domyślnie

    Witam !

    Ja stałam przed dylematem wyboru tego kredytu lub CHF w lipcu kiedy frank stał na poziomie 2,0 lub nawet niżej. W ostateczności z obawy przed ryzykiem kursowym (jak się juz okazało słuszną obawą) zdecydowałam się na kredyt z dopłatą opcjarowizja 0,75 i marża 1,45 oczywiście marża wysoka nawet bardzo ale rozpatrywałam to w perspektywie 8 lat w ciągu których obowiazują dopłaty po tym okresie zyskuje do oferty standardowej (wówczas obowiązującej) ok 28 000. Po ośmiu latach lub trochę wcześniej zamienię ten kredyt na inny w EURO lub CHF, nawet gdyby za te parę lat warunki nie były korzystne do spłaty lub zamiany kredytu, to zostając przy tym kredycie w całym okresie kredytowania (30 lat) zyskuję ok 4 000,00 może to niewiele ale zawsze coś. Poza tym teraz w wszechobecnym kryzysie finansowym wraz ze wzrostem kosztu pieniądza międzybankowego tzw. WIBOR rośnie dopłata czyli znacznie mniej odczuwam ewentualną podwyżkę raty niż gdyby tej dopłaty nie było.
    To są tylko moje rozważania i na taką opcję się zdecydowałam chociaż każdy wtedy brał kredyt w CHF. Wolę mieć trochę wyższą ratę i spać spokojnie niż codziennie nerwowo obserwować kursy walut. Ale każdy powinien sam dokonać wyboru odpowiedniego kredytu bo nikt nie wie jak dalej to wszystko będzie wyglądało i który wybór okaże się trafniejszy. Pozdrawiam wszystkich kredytobiorców.

  5. #1065
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Fenix999
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Silesia Superior
    Posty
    3.859
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    Witam

    Mam takie małe pytanko . Czy o kredyt z dopłatami można starać się tylko przed budową domu ? To znaczy że nie można mieć już wykonanych żadnych prac ? Trzeba najpierw go dostać a potem zaczynać od zera ?!

    Pytam bo jeśli wszystko dobrze pójdzie to miałbym szanse zalać fundamenty jeszcze w tym roku . Reszta wiosną i to już by było z pomocą kredytu .

  6. #1066

    Domyślnie

    W moim przypadku to nie miało znaczenia gdy brałam kredyt miałam już fundamenty i ściany nośne+działowe

  7. #1067

    Domyślnie

    Chyba nie spełniam warunków tego kredytu. Inna sprawa, że nie jestem pewien czy bym chciał ...
    Mimo tego prosiłbym o przesłanie symulatora spłat
    adres: [email protected]

    pozdrawiam,

  8. #1068

    Domyślnie

    my w czerwcu tego roku wzielismy kredyt z doplatami i wcale nie jest az tak strasznie, domek 106 m2, 250.000 zł, marza 1,45 ale jednorazowa prowizja 0,7%. Na budowe mamy 2 lata. Rata z doplata ok 1400 zł, bez doplaty 1800 zl

  9. #1069

    Domyślnie pko bp czy pekao sa?????????

    własnie sie zastanawiam nad tym kredytem z dofinansowaniem i mam prośbe do osób które już go wzieły czy mogą cos napisac jak to jest w praktyce.jakie wzieli raty i jakie jest oprocentowanie. ciekawe czy mi wogle wyjdzie taki kredyt na 150 tys przy naszych zarobkach z mezem 3400 netto i jednym dzieckiem(bez innych kredytów i rat). bardzo prosze o jakieś info jakie są faktyczne koszty tego kredytu i jakie są ukryte

    p.s
    prosze o kalkulator [email protected]
    dziekuje

  10. #1070

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alkman
    To jest ze strony BGK w zakładce:
    Wyjasnienia Ministra Infrastruktury do ustawy

    "20. Czy w trakcie spłaty kredytu możliwe jest zwiększenie kwoty udzielonego kredytu?

    Ustawa z dnia 8 września 2006 roku o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania (Dz.U. Nr 183, poz.1354), nie zawiera przepisów uniemożliwiających zwiększenie kwoty kredytu preferencyjnego w trakcie jego spłaty.

    Należy więc uznać, iż istnieje możliwość zwiększenia kwoty kredytu preferencyjnego w przypadku, gdy zachodzi sytuacja obiektywnego wzrostu kosztów/ceny kredytowanego przedsięwzięcia, w stosunku do wielkości stanowiącej podstawę weryfikacji wniosku w momencie udzielania kredytu przez bank (cena/koszt wskazany w "odpowiedniej umowie zobowiązującej", o której mowa w art. 5 ust. 3 ustawy, lub kosztorysie inwestorskim Ewentualna zmiana wysokości kredytu powinna wynikać ze zmiany ostatecznych kosztów przedsięwzięcia, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy, oraz dotyczyć inwestycji, dla których w momencie udzielenia kredytu jedyną podstawą oceny inwestycji jest kosztorys inwestorski lub "odpowiednia umowa zobowiązująca", o której mowa w art. 5 ust. 3 Ustawy.

    Decyzja o zwiększeniu kwoty kredytu preferencyjnego z dopłatami do oprocentowania podejmowana jest przez instytucję, która tego kredytu udzieliła. Po złożeniu przez kredytobiorcę wniosku o zmianę kwoty, instytucja ta dokona m.in. oceny, czy w przypadku zwiększenia kwoty kredytu zostanie zachowany warunek, iż cena 1m2 finansowanej nieruchomości nie może przekroczyć wysokości średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego dla gminy, na terenie której znajduje się ta nieruchomość (liczony jako średnia arytmetyczna dwóch ostatnio ogłoszonych wartości wskaźnika przeliczeniowego ogłoszonych przez właściwego wojewodę)."

    Wygląda na to, że PKO SA ma focha
    Ja również potrzebuję podnieść ten kredyt i bank PKO BP SA mi odpowiedział, że nie ma takiej możliwości ...
    Gosia

  11. #1071

    Domyślnie

    O tym, że bank odmawia zwiększenia kredytu z dopłatami wiele osób na forum pisało. Nie wiem jaka jest przyczyna - czy zależy to od poszczególnych oddziałów banku, czy niewiedzy pracowników, a może wykorzystania całego limitu ?
    Ja zwiększałam kredyt także w PKO BP SA i nie było z tym żadnych problemów.

  12. #1072

    Domyślnie raty malejące czy stałe

    a w jakich ratach braliscie kredyt malejacych czy równych?
    w jakich mi wiecej spąłci panstwo

  13. #1073

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alkman
    O tym, że bank odmawia zwiększenia kredytu z dopłatami wiele osób na forum pisało. Nie wiem jaka jest przyczyna - czy zależy to od poszczególnych oddziałów banku, czy niewiedzy pracowników, a może wykorzystania całego limitu ?
    Ja zwiększałam kredyt także w PKO BP SA i nie było z tym żadnych problemów.
    Czy możesz mi napisać, w którym oddziale banku udało Ci się to bezproblemowo załatwić, w jakiej miejscowości?
    Ja miałam kosztorys zrobiony o 20.000 zł wyższy niż zaciągany kredyt i teraz chciałam to 20.000 zł dobrać. Zobaczymy, czy się uda, Pani ma się dowiedzieć, ponieważ największym problemem było - jak to wprowadzić w system ???
    Kredyt w ratach malejących, ponieważ PKO BP SA w innych nie udzielało, jak załatwiałam formalności.
    Gosia

  14. #1074

    Domyślnie

    Wysłałam na priv.

  15. #1075

    Domyślnie

    Witam wszystkich borykających się z problemem zaciągnięcia kredytu.. Mam prośbę o podesłanie na PW tego kalkulatora do obliczenia rat autorstwa Czaji
    Będę mógł go zamieścić gdzieś na serwerze i podac link na forum.

  16. #1076

  17. #1077

    Domyślnie

    Witam

    również jestem zainteresowany kredytem z dopłatami, aczkolwiek zastanawiam się czy gra jest warta świeczki???? zastanawiam się nad kredytem ok. 350000 zł na 30 lat z przeznaczeniem na mieszkanie ok 60m2+garaż??
    proszę o rady

    czy mógłbym otrzymać kalkulator, o którym mowa na forum na
    [email protected]

    pozdrawiam

  18. #1078
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Fenix999
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Silesia Superior
    Posty
    3.859
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    Witam ponownie

    Ja mam takie pytanie jakby troche z innej beczki . Właśnie rozglądamy się za kredytem i jesteśmy mocno zainteresowani tym z doplatami. I załóżmy taką hipotetyczną sytuację że staramy się o ten kredyt a żona jest w ciąży (ma stabilną pracę w państwowej instytucji) , czy to będzie miało duży wpływ na decyzje o przyznaniu bądz nie nam kredytu . Znalazł się może ktoś w podobnej sytuacji ?! Bo przyznam że jesteśmy w kropce , kasa w przyszłym roku będzie potrzebna tak czy owak , stanu surowego nie zamkniemy bez kredytu.

    A co do kalkulatora to znim zdaje się teraz jak ze św. Graalem , wszyscy go pożądają ale gdzieś przepadł.

  19. #1079

    Domyślnie

    Proszę, zgodnie z obietnicą przesyłam link do pobrania

    KALKULATOR DO POBRANIA ->

    http://www.123upload.pl/index.php?p=491d3bc13203f

  20. #1080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fenix999
    Witam ponownie

    Ja mam takie pytanie jakby troche z innej beczki . Właśnie rozglądamy się za kredytem i jesteśmy mocno zainteresowani tym z doplatami. I załóżmy taką hipotetyczną sytuację że staramy się o ten kredyt a żona jest w ciąży (ma stabilną pracę w państwowej instytucji) , czy to będzie miało duży wpływ na decyzje o przyznaniu bądz nie nam kredytu . Znalazł się może ktoś w podobnej sytuacji ?! Bo przyznam że jesteśmy w kropce , kasa w przyszłym roku będzie potrzebna tak czy owak , stanu surowego nie zamkniemy bez kredytu.
    No właśnie co z ciążą? Też jestem ciekawa jak to wpływa na kredyt? Może ktoś odpowie?
    Podpinam się pod pytanie
    Pozdrawiam!!!
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

Strona 54 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony