dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 82 z 83
Pokaż wyniki od 1.621 do 1.640 z 1641
  1. #1621
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kviat
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    a jakie dostales warunki bo tez sie zastanawiam natym bankiem

  2. #1622

    Domyślnie

    Moi Drodzy,

    mam pytanie...jakie pomieszczenia na pewno banki nie wliczają do powierchni uzytkowej na cele RnS? Mam w projekcie wyliczone 139m2 pow.uż. rozumianej jako mieszkalnej czyli bez pralni, kotłowni, składu na opał, garażu i pom. gospodarczego (które de facto jest pokojem))

    Zastanawia mnie czy na pewno mi banki nie wliczą pom.gosp. do pow.uż. zgodnie z poniższym tekstem wytłuszczonym:
    "powierzchnia wszystkich pomieszczen znajdujacych sie w lokalu w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 21 czerwca 2001r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 2005 r. Nr 31, poz. 266 z pózn zm.), a w szczególnosci pokoi, kuchni,
    spi5arni, przedpokoi, alków, holi, korytarzy, łazienek oraz innych pomieszczen słu5acych mieszkalnym i gospodarczym potrzebom lokatora, bez wzgledu na ich przeznaczenie i sposób u5ywania; za powierzchnie u5ytkowa lokalu nie uwa5a sie powierzchni balkonów,tarasów i loggii, antresoli, szaf i schowków w scianach, pralni, suszarni, wózkowni,strychów, piwnic i komórek przeznaczonych do przechowywania opału"

    Jakie macie doświadczenia w tym temacie?
    _________________



    W millenium wszystko standardowo chcieli wliczyć kotłownię do pow użytkowej ale udało się wywalczyć i nie wliczyli (dopłata większa)
    Pierwsze wbicie łopaty 13.11.2009!
    Stan surowy zamknięty 05.08.2010!
    Instalacje, tynki i posadzki 13.10.2010!
    Poddasze 08.01.2011!
    Ocieplenie i elewacja 25.03.2011!

    Pozwolenie na użytkowanie 21.10.2011!!!

  3. #1623

    Domyślnie

    talgo1
    dostałam kredyt z dopłatami w milenium
    talgo1 a ile czekaliście na kaske od podpisania umowy?
    Pierwsze wbicie łopaty 13.11.2009!
    Stan surowy zamknięty 05.08.2010!
    Instalacje, tynki i posadzki 13.10.2010!
    Poddasze 08.01.2011!
    Ocieplenie i elewacja 25.03.2011!

    Pozwolenie na użytkowanie 21.10.2011!!!

  4. #1624
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angelnight
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    kredyt z dopłatami w milenium
    Kwota kredytu / pożyczki : 373700.00
    Okres spłaty kredytu / pożyczki : 360
    Rodzaj rat: Raty stałe
    Prowizja za udzielenie kredytu / pożyczki: 1.00%
    Marża Banku: 2.9000%
    LTV 90.56
    Ze względu na opóźnienia w spłatach dotychczasowych zobowiązań podwyższono
    marżę Banku o 0,2pp (karta kredytowa - zaległość max 37 zł trwająca 31-90 dni)
    milenium ma widełki marży uzależnione od wysokości wkładu własnego. jak widać u mnie był on niewielki.
    nie obniżają marży dodatki jak karta, ubezpieczenia itp.

  5. #1625
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angelnight
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    jeszcze nie podpisałam umowy.
    zbieram dokumenty i po świętach się wybieram do banku.

    doś ważna rzeczy. wycena domu w milenium to 800zł, mieszkania 480zł, płatne po otrzymaniu pozytywnej decyzji banku. Dość mało fajna cena za wycene.
    Ostatnio edytowane przez angelnight ; 04-04-2010 o 06:15

  6. #1626
    Saxxxnt
    Guest
    Saxxxnt

    Domyślnie

    Cytat Napisał angelnight Zobacz post
    kredyt z dopłatami w milenium
    Kwota kredytu / pożyczki : 373700.00
    Okres spłaty kredytu / pożyczki : 360
    Rodzaj rat: Raty stałe
    Prowizja za udzielenie kredytu / pożyczki: 1.00%
    Marża Banku: 2.9000%
    LTV 90.56
    Ze względu na opóźnienia w spłatach dotychczasowych zobowiązań podwyższono
    marżę Banku o 0,2pp (karta kredytowa - zaległość max 37 zł trwająca 31-90 dni)
    milenium ma widełki marży uzależnione od wysokości wkładu własnego. jak widać u mnie był on niewielki.
    nie obniżają marży dodatki jak karta, ubezpieczenia itp.
    Mam decyzje w MIllenium:
    170tyś
    prowizja 0,5%
    marża 2%
    wycena 800zł
    LTV <34 (nie pamiętam dokładnie)

    Twoja marża 2,9% jest bardzo wysoka.

  7. #1627
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angelnight
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    wysoka ze wzgledu na LTV.
    widzialam tabele z progami i z LTV 90-100 jesteś w widełkach 2,7 -do sporo ponad 3.
    dostalam wiec najnizsze z mozliwych w tym przedziale, czyli 2,7 plus za BIK 0,2.
    szału nie ma jasne że tak. spodziewałam się max 2,5 straciłam już jednak nadzieje na kredyt w innym banku. nie mogę sprawy już przedłużać, bo staram się o kredyt od pół roku iprzedłużam tylko cały czas umowę z deweloperem.

  8. #1628
    Saxxxnt
    Guest
    Saxxxnt

    Domyślnie

    Ja bym wolał osobiście jeszcze przedłużyć i poszukać.
    Pamiętaj że to może być kosztowna decyzja.Jak szukaliśmy kredytu i dostałem decyzje w PKO BP
    na marże 2,76 czy jakoś tak to powiedziałem przedstawicielowi od razu że nie ma opcji abyśmy
    się zgodzili.Dziś z oferty na 2% jesteśmy bardzo zadowoleni choć był czas że BPS (60% faktury)dawał 1,5%
    no ale w Millenium nie trzeba ani jednej faktury więc coś za coś.
    Któryś bank na pewno ma lepszą ofertę nawet przy LTV>90
    Pozdrawiam i życzę powodzenia

  9. #1629
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sonoma

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał m2rcin Zobacz post
    mam do Was pytanie.

    robię rozeznanie w kredytach. Zastanawiam się nad Rodziną na swoim.

    Problem mam następujący: powierzchnia uzytkowa domu który będę budował to 142 m2 ze spiżarnią (5m2)....

    Spiżarnia jest obok pomieszczenia gospodarczego które w tą powierzchnię użytkową się chyba nie wlicza?
    Czy jeżeli nie zrobię na razie ściany między spiżarnią a pom. gospodarczym to jaka będzie pow. użytkowa?

    Dodam, że jest to projekt tk31 jeśli ktoś chciałbym zobaczyć.

    Co zrobić, żeby dla tego projektu Rodzina na swoim obowiązywała?

    Na jakiej zasadzie Banki obliczają powierzchnię użytkową?

    bardzo proszę o pomoc.
    Mi również podoba się ten dom i mam pewne przemyślenia co do dopasowania go do RnS. Trzeba przespacerować się z tym projektem to kumatego architekta z pytaniem, czy nie można zmienić na etapie adaptacji przeznaczenia pomieszczenia oznaczonego jako spiżarnia (około 6 m.kw.) na np. skład opału, który nie wchodzi do powierzchni użytkowej i jeszcze raz przeliczyć tą powierzchnię w projekcie. Gdyby taki zabieg się udał to rachunek jest prosty 142 m.kw - 6 m.kw = 136 m.kw.

  10. #1630

    Domyślnie

    Czy ktoś jeszcze bierze kredyt RnS? Bo widzę, że wątek umarł
    Pozdrawiam
    grregg

  11. #1631

    Domyślnie

    jakaś stówka by się przydała

  12. #1632

    Red face RnS w Millenium

    Witam
    Dostałam następujące warunki z Millenium
    kredyt RnS na 30 lat
    kwota 250 tys (wkład własny troszkę ponad 20%)
    oprocentowanie: 1,71 marża + wibor3M
    wycena rzeczoznawcy 800 jeżeli udzielą kredytu
    ubezpieczenie nieruchomości ok. 300 na rok można samemu ubezpieczyć i cedować na bank
    ubezp. na życie 50 za dwóch kredytobiorców
    rata 1440, z dopłatami ok 1050,-
    prowizja 0%
    dokumenty dostarczone, wniosek złożony 30 września zobaczymy co z tego wyniknie

  13. #1633

    Wink RnS Millenium HUUUUra

    Podpisaliśmy umowę ) Na decyzję (po dostarczeniu wszystkich dokumentów) czekaliśmy raptem 2 dni ) Ale ponieważ zawsze są jakieś warunki do spełnienia, a papierzyska wszystkie wysyłane kurierem do centrali - wszystko się rozwlekło ;( Ale jest ok - i jak widać nie minął miesiąc Najdalej za tydzień powinna wpłynąć pierwsza transza Pozdrawiam i życzę cierpliwości.

  14. #1634

    Domyślnie

    Transz wpłynęła terminowo, zaczynamy budowę na poważnie

  15. #1635
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krzysiek309
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Mamy kredyt już jakiś czas i spłacamy go, co do organizacji PKO jesteśmy niemile zaskoczeni. Płacimy wg wytycznych banku, które dostajemy i co jakiś czas są jakieś niedopłaty. Dziś tez dostaliśmy monit za który należy zapłacić 41,67x2 plus odsetki, po telefonie do banku nawet Pani nie wiedziała gdzie ta nie dopłata powstała i szukają. czekamy na telefon z banku. Cały czas zastanawiam się czy nie wziąć innego kredytu na spłatę tego i mieć święty spokój!! Czy może ktoś przeliczał czy jest tańszy kredyt od tego z dopłatą??

  16. #1636

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek309 Zobacz post
    Mamy kredyt już jakiś czas i spłacamy go, co do organizacji PKO jesteśmy niemile zaskoczeni. Płacimy wg wytycznych banku, które dostajemy i co jakiś czas są jakieś niedopłaty. Dziś tez dostaliśmy monit za który należy zapłacić 41,67x2 plus odsetki, po telefonie do banku nawet Pani nie wiedziała gdzie ta nie dopłata powstała i szukają. czekamy na telefon z banku. Cały czas zastanawiam się czy nie wziąć innego kredytu na spłatę tego i mieć święty spokój!! Czy może ktoś przeliczał czy jest tańszy kredyt od tego z dopłatą??
    Oczywiście że są tańsze kredyty od tych z dopłatą... trzeba pamiętać że nawet ta dopłata jest na chwilę a potem trzeba się zastanawiać na refinansowaniem...
    Przyznam się że jestem wrogiem PKO i bardzo nie lubię przedstawiać klientom ich ofert.
    Raz wcale nie są atrakcyjne i jestem w stanie znaleźć 3 banki lepsze od tego jednego, a dwa obsługa Klienta jest tragiczna.

    Co do lepszej oferty to mogę pomóc jak poznam szczegóły na prv.

    pozdrawiam
    ...

  17. #1637
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krzysiek309
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartosz S Zobacz post
    Oczywiście że są tańsze kredyty od tych z dopłatą... trzeba pamiętać że nawet ta dopłata jest na chwilę a potem trzeba się zastanawiać na refinansowaniem...
    Przyznam się że jestem wrogiem PKO i bardzo nie lubię przedstawiać klientom ich ofert.
    Raz wcale nie są atrakcyjne i jestem w stanie znaleźć 3 banki lepsze od tego jednego, a dwa obsługa Klienta jest tragiczna.

    Co do lepszej oferty to mogę pomóc jak poznam szczegóły na prv.

    pozdrawiam
    To ja poproszę o przedstawienie ofert tych trzech banków bez naszych danych ciekawa jestem co z tego wyniknie.

  18. #1638
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek309 Zobacz post
    To ja poproszę o przedstawienie ofert tych trzech banków bez naszych danych ciekawa jestem co z tego wyniknie.

    "Co do lepszej oferty to mogę pomóc jak poznam szczegóły na prv."
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  19. #1639

    Domyślnie

    Mam pytanie. Czy kredyt z dopłatami opłaca się przy budowie domu 140mk. Jaka jest realna różnica w kwocie raty pomiedzy RnS a zwykłym kredytem. Czy któs ma takie kalkulacje?

  20. #1640

    Domyślnie

    u nas dom 131 użytkowej, kredyt 120 tys dopłata to nie całe 100 zł. kalkulacje z grudnia 2009. nie skorzystaliśmy.

Strona 82 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony