dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Piec gazowy do grzania cwu ale i w przyszlości co ?

    Witam,
    No właśnie jak w temacie. Mam ogrzewanie na ekogroszek ale mi wieś gazyfikują i mam zamiar się podpiąć. Ponieważ jednak zamierzam ogrzewać ekogroszkiem to kocioł będzie słuzył do ogrzewania wody cwu latem ale także instalując go mam zamiar włączyć go w obieg CO żeby mieć instalację hybrydową tzn. wyjeźdżam np. zimą na 2 tygodniowe ferie - przełączam na gaz. Także jeśli okaże się że po 1, 2 sezonach koszt ogrzewania gazem będzie niewiele wyższy od węgla to przejdę na grzanie nim. Pytanie czy zakup kotła gazowego 25 kW (mam około 220 m2 do ogrzania) do celów grzania cwu - boljer 140l jest sensowny ?? Wydaje mi się - a specem od tematu nie jestem- że nie będe wykorzystywał jego optymalnej wydajności, mocy, w związku z czym będzie palił więcej gazu niż potrzeba ? Chociaż z drugiej strony, jeśli okaże się, że chce grzać gazem za rok, dwa to nie będe kupował znowu kolejnego pieca !
    Jakie są wasze opinie ? I czy ktoś w ogóle ma takie hybrydowe rozwiązania w swojej kotłowni i jak się sprawują ?
    pozdrawiam
    Grzegorz
    gg:1679915

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    20 kW wystarczy - jeżeli ma to być w tej samej instalacji - kociol na paliwo stąle w instalacji otwrtej, gazówka na przeponówce i wszystko połączone wymiennikiem.
    Było na forum wielokrotnie

    sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  3. #3

    Domyślnie

    do kotła na ekogroszek kup zasobnik 200l i będzie full wypas

  4. #4

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem. Po co ten zasobnik 200 litrowy ?
    pozdrawiam
    Grzegorz
    gg:1679915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony