dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie plamy z oleju silnikowego na polbruku --- CZYM USUNAC ???

    WITAM


    ułozyłem ponad 250 m2 starobuku

    wygladał całkiem fajnie , jednak do pewnego momentu...

    zaprzyjazniony stolarz przywiózł mi schody , niestety z jego silnika sączył się olej i niestety w ten sposób powstało mi kilkanascie szpecacych plam na wjeździe

    czy jest jakis sposób na usunięcie tych plam?

    z góry dziekuje za sprawdzone metody

    pozdrawiam Rafał

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Może byc stres - moje autko zrobiło to samo na podjeździe u rodziców i... kłopot. wiem że kolega próbował to usuwać pod swoim sklepem za pomocą jakiejś chemii, ale nie do końca wyszło.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  3. #3

    Domyślnie

    spróbuje srodkiem do mycia silników...

    zobaczę jaki bedzie efekt

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety pozostaje wymiana bruku na nowy.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wilcza75

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Kochani nie straszcie tak zgudiego.
    Po pierwsze widziałem jak sąsiad dosyć skutecznie usuwał te ślady jakimś specyfikiem, a po drugie czas, a właściwie deszcz, piasek, śnieg, wiatr itd. robia swoje i za parę m-cy nie powinno zbyt wiele widać.
    Napisz zgudi jak to wygąda np... w grudniu.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,
    Znalazłem coś takiego:
    Eco-Care Engine Degreaser
    "Zalecany również do odtłuszczania podjazdów i podłóg w garażach."

    http://www.kleenflo.pl/ks_spc.htm
    Pozdrawiam serdecznie
    Andrzej

  7. #7

    Domyślnie

    Plamy faktycznie schodzą po zastosowaniu środków chemicznych. Czasami wymaga to kilku prób. Najlepiej jednak zapobiegać, np. podkładać tekturę pod silniki fachowców.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilcza75
    Kochani nie straszcie tak zgudiego.
    Po pierwsze widziałem jak sąsiad dosyć skutecznie usuwał te ślady jakimś specyfikiem, a po drugie czas, a właściwie deszcz, piasek, śnieg, wiatr itd. robia swoje i za parę m-cy nie powinno zbyt wiele widać.
    Napisz zgudi jak to wygąda np... w grudniu.
    Zgadam sie. Miałem takie plamy tyle że z mojego samochodu i na własnym podjeździe ale bez stresu 4 miesiące i 0 sladów. Warunek jest taki, że wyciek jest jednorazowy a nie cykliczny.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    deszcz nie pada - sam widzisz - zastap deszcz zmyciem bruku karcherem do wody dodaj mu plynu Ludwik

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrul
    Cytat Napisał wilcza75
    Kochani nie straszcie tak zgudiego.
    Po pierwsze widziałem jak sąsiad dosyć skutecznie usuwał te ślady jakimś specyfikiem, a po drugie czas, a właściwie deszcz, piasek, śnieg, wiatr itd. robia swoje i za parę m-cy nie powinno zbyt wiele widać.
    Napisz zgudi jak to wygąda np... w grudniu.
    Zgadam sie. Miałem takie plamy tyle że z mojego samochodu i na własnym podjeździe ale bez stresu 4 miesiące i 0 sladów. Warunek jest taki, że wyciek jest jednorazowy a nie cykliczny.
    nie tak prosto
    z mojego wozu (tak sadze ) cosik jednorazowo pocieklo i po roku nadal jest plama
    niestety nie wiem co to bylo, kapalo przez pare dni i ustalo.....
    pomijajac fakt co to bylo, najbardziej mnie dziwi ze samo przestalo....

    ale plama (nawet 3) jest

  11. #11

    Domyślnie

    dzieki serdeczne za porady

  12. #12

    Domyślnie

    Witam,

    Dla zainteresowanych znalazlem cos takiego:
    http://www.spirit.com.pl/?q=item&lang=pl&id=379

    Jeszcze nie probowałem, bo nie mam kostki brukowej - jeszcze

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał zgudi
    spróbuje srodkiem do mycia silników...

    zobaczę jaki bedzie efekt
    Efekt będzie taki że olej wsiąknie jeszcze bardziej w kostke.
    Najwłaściwsze rozwiązanie to "wyciągnąć" olej z kostki stosując ten srodek wraz tym środkiem który dostaniesz od strażaków(jak sie do nich zgłosisz ).Lub polecą Ci pampersa, nie żartuje.
    Jeśli zrobisz inaczej to musisz zrobić tak jak w przypadku ukąszenia żmiji w palec: jad trzeba wyrzucić ....razem z palcem
    Po przeczytaniu czegokolwiek z Forum należy zapytać fachowca patrząc mu głęboko w oczy

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dapietros

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    1

    Domyślnie Sprawdzone

    Witam.
    Jest dobry sposób na usunięcie plam po oleju, testowałem go na fragmencie plamy na kostce betonowej, plama ma około 4 miesięcy powstała po wycieku oleju silnikowego przez układ wydechowy , jakieś 1 i pół litra. Użyłem się do tego dwóch preparatów odtłuszczających na początku AQ M a potem AQ universal, w zasadzie usuwanie plamy ogranicza się do smarowania jej powierzchni co kilka dni, i dbanie o wilgotność plamy poprzez spryskiwanie zwykła wodą. Na koniec należy oczyścić dokładnie za pomocą myjki ciśnieniowej, celem usunięcia cząstek stałych które były w oleju. Działa to na zasadzie biodegradacji oleju, który w efekcie jest rozkładany na wodę i dwutlenek węgla. Ceny nie znam, bo dostałem próbki od przedstawiciela, ale zapewniał, że nie drogo, mam zamiar kupić, aby dokończyć plamę.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawelkowski

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-642
    Posty
    3

    Domyślnie

    Chyba nie ma co liczyć, że znajdziesz środek na wyczyszczenie plam. Beton jest zbyt porowaty by wydobyć z niego tłuste, olejowe plamy. Nie pozostaje Ci chyba nic innego, jak wymienić zachlapane fragmenty...

  16. #16

    Domyślnie

    Ja mam 2 metry kostki w zapasie, ułożone w kącie działki. W wypadku pęknięć, zabrudzenia wymiana z miejsca zapasu i ułożenie w miejsce uszkodzenia. Mniej roboty, kosztów za drogie specyfiki, super rozwiązanie.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Romanczuk

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Posty
    1

    Domyślnie

    Do usuwania plam olejowych i tłuszczowych macie na rynku SINTAN. Można go kupić przez internet. Jest oto polski producent. Środek znany, bezpieczny dla użytkownika i środowiska. Wyczyści nie tylko plamę powierzchniowo ale wyciągnie z powierzchni porowatej to, co zdążyło wciągnąć. Polecam

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    franeczka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    P
    Posty
    72
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Preparat do odtłuszczania klocków hamulcowych w sprayu WUrth!

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    predowidz

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    kopydłów
    Kod pocztowy
    48-520
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.Miałem podobny problem i okazało się że najbardziej skuteczny jest palnik propan-butan którym trzeba porządnie wygrzać plamę i nie zapomnieć o okularach ochronnych a następnie szczotka druciana .Po plamach nie ma prawie śladu.Pozdrawiam ,mam nadzieję że pomogłem wszystkim borykającym się z podobnym problemem

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    aceton + palnik - to wersja dla hardkorowców. Też działa.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony