dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1

    Domyślnie Moje schody :)


    Moje "dzieło":
    stopnie: klejonka bukowa lakierowana 3 krotnie.przymocowane na piankę i zakotwione kołkami do betonu.
    podstopnice: panele podłogowe przyklejone klejem do betonu wykończone listwami PCV (tymi do kafelek).
    Kołki są wpuszczone.Zaślepię je kołkami drewnianymi i pomaluję.
    Pod ścianą pójdzie cokół albo dam panele na wys. ok.1,2m Ale zastanowię się.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  2. #2

    Domyślnie

    No cóż - można i tak . Jak Ci odpowiada to wszystko jest OK.

  3. #3

    Domyślnie

    No niebrzydkie, tylko brak poręczy i wykończenia przy ścianie - wtedy pstryknij zdjęcie będą na pewno ładniejsze

  4. #4

    Domyślnie schody

    ładne i starannie wykonane, widać, że dopieszczone.
    Szkoda tylko, że "klejonka" z drobnych kawałeczków, taki wzór pasuje do parkietów i zaledwie kilku wzorów paneli. Zaletą jest to, że jest tani . A to chyba największa z zalet obok tego czy się właścicielowi podoba uzyskany efekt czy nie, innych zdanie się praktycznie nie liczy.

    pozdrawiam
    ..:: Wszystko co ktoś kiedyś poskładał musi się dać rozebrać, chodź nie koniecznie odwrotnie ::..

  5. #5

    Domyślnie

    Nie no,spokojnie.Tralki i poręcze są.Polakierowane czekają na swoją kolej. Złożenie tego do kupy to jeden dzień roboty. Na razie kończę łazienkę na górze i poręcze by mi przeszkadzały. Zamknę górę,zajmę się schodami.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    Nie no,spokojnie.Tralki i poręcze są.Polakierowane czekają na swoją kolej. Złożenie tego do kupy to jeden dzień roboty. Na razie kończę łazienkę na górze i poręcze by mi przeszkadzały. Zamknę górę,zajmę się schodami.
    Skoro koledze tak to fajnie wyszło to może jakiś instrukcje krok po kroku dla kompletnie zielonych??
    pozdrawiam
    m.

  7. #7

    Domyślnie

    Stopnie zamówiłem w małym sklepie z drewnem na wymiar.O ile pamiętam były parę razy tańsze niż w marketach. Klejony buk grubości 32mm.
    1.gruntowanie betonowych schodów ,żeby nie pyliło
    2.trzykrotne malowanie stopni lakierem twardym
    boki schodów obrobiłem panelem ściennym.jest długi i szeroki , tak że można go z boku przykleić klejem do betonu a potem wyciąć schodki
    3.wiercenie otworów na kołki tak aby nie trafić w klejenie
    4.rozwiercenie na gł.8mm fi 10mm aby kołki wpuścić w drewno.
    5.przyłożenie każdego stopnia i zaznaczenie na betonie miejsc na otwory na kołki samomocujące (robiłem to udarem)
    6.hurtowe wiercenie dziur w betonie (to już robiłem młoto-wiertarką )
    7.odkurzenie najlepiej odkurzaczem (acha przy okazji: odkurzacz na budowie to rewelacyjna pomoc przy różnych pracach,nawet przy rozpalaniu grila)
    8.zroszenie betonu wodą,przed piankowaniem.
    9.piankowanie,nie za dużo bo uniesie stopień.Są pianki nisko rozprężne.
    10.położenie stopnia.Stojąc na nim wbić kołki samomocujące.
    11.przerwanie robót przynajmniej na dzień.
    12.obcięcie wystającej pianki.
    13.przycięcie listew plastykowych (do kafelek)
    14.przycięci paneli podłogowych na podstopnice.
    15.Montaż paneli i listew na klej do betonu.kupiłem najmniejsze opakowania trzech klei do betonu i przykleiłem kawałki paneli.
    na drugi dzień wiedziałem który klej użyć. W piątek jadę na budowę to zerknę jaki klej używałem.
    w sumie zajeło mi to ok.3-4 dni po parę godzin (bez malowania stopni,bo to robiła żona)
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) "ŚLONSKI GAWĘDZIARZ" Avatar bodzio_g
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3.984

    Domyślnie

    no no ..
    jak masz więcej fotek to czekam ...
    tukej możesz se poczytać i cóś szrajbnońć
    lepiej mieć brzuch od piwa niż garb od roboty

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Dzięki za opis, szkoda ze nie robiłes podczas realizacji żadnych zdjęc
    pozdrawiam
    m.

  10. #10

    Domyślnie



    A to moje pierwsze schody,jakie zrobiłem na strych.Zrobione z dechy sosnowej gr.5cm.Stopnie wpuszczone na ok.1cm na klej i długie wkręty.Zawieszone na metalowych łapach z blachy stalowej 6mm.Pancerna konstrukcja.Na dole swobodnie oparte o strop aby miały możliwość "pracować". Ciekawostką tych schodów był ich koszt: niecałe 200zł. Są dość strome,ale nie przewiduję częstego ich używania.Młynarskie odpadają ,bo jak pomylisz nogę to można się zabić. Oczywiście będą wykończone balustradą.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  11. #11

    Domyślnie

    Czy stopnie miały wyfrezowanie na podstopnice, jak wykończyłeś ich styk czy też listwą do glazy?

  12. #12

    Domyślnie

    Nie frezowałem,bo to by osłabiło stopień w newralgicznym punkcie.Podstopnice są przyklejone do betonu i obrobione listwami do glazury.Również pod stopniem.Nie ma potrzeby mocniej mocować bo w tym przypadku podstopnice nie przenoszą żadnych obciążeń. Spełniają tylko rolę maskującą.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  13. #13

    Domyślnie Re: Moje schody :)

    Cytat Napisał Tedii
    Moje "dzieło":
    stopnie: klejonka bukowa lakierowana 3 krotnie.przymocowane na piankę i zakotwione kołkami do betonu.
    podstopnice: panele podłogowe przyklejone klejem do betonu wykończone listwami PCV (tymi do kafelek).
    Kołki są wpuszczone.Zaślepię je kołkami drewnianymi i pomaluję.
    Pod ścianą pójdzie cokół albo dam panele na wys. ok.1,2m Ale zastanowię się.
    Wyglądają nieźle, ale gdybym miał robić coś takiego to zadbałbym o to aby nie było mocowania przez stopnicę, tylko na specjalne kołki, których nie widać. Inny sposób to mocowanie płyty OSB taj jak wyonałeś stopnice czyli od góry a na to na klej do parkietu gotowe stopnice.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    a wpusty na stopnie w tych schodach strychowych to jak robiles ? frezowales ? (jelsi tak to czym), bo widze ze dobrze spasowane

  15. #15

    Domyślnie

    Naciąłem piłą tarczową (podłożyłem listwę określonej grubości) i wybiłem dłutem.Całość zajęła mi 2 dni. Ciekawostką było to,że zamówiłem jednakowe stopnie o określonej szerokości i nie uwierzycie ale KAŻDY! miał inną szerokość. Musiałem docinać aby były równe. Stąd moja maksyma poniżej
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  16. #16

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    JackD, bardzo precyzyjna robota. Ja tyle cierpliwości nie mam.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    JackD, bardzo precyzyjna robota. Ja tyle cierpliwości nie mam.
    wbrew pozorom jakos tak łatwo mnie przyszło....

  20. #20

    Domyślnie

    Skoro sami robiliście schody może wy mi pomozecie rozwiązac mój problem:

    Czy według was schody wewnetrzne ( betobowe, lane) o kącie 40 stopni wyjdaą bardzo strome ?

    szerokośc stopnia 23 cm
    wysokość 20 cm

    Ekipa dała na półpiętrze ( po zmianie w projekcie z garazu poniżej poziomu na garaż na równi z poziomem 0) zamiast - 10 cm dodała 10 co razem dało 20 cm i w zwiazku z tym powstał problem ze schodami

    Różnica poziomu była 60cm, zrobili 50 strop miał byś 244 zrobili255 co daje nadmiaru 20 cm a jeszcze dochodzi róznica strop lany a teriwa co daje ok.12-15cm. powinni zachować te 60cm, a srtop w garażu zacząć nie na 244 a 230

    Zgodnie z projektem powinno być 19 x 25

    Na dzień dzisiejszy miejsce na schody ma wymiary:
    2,50 ( dł.) x 2,20 (wys.) Na 2,20 podest. Do podestu schody zabiegowe.

    Co o tym myslicie ? Mozna jakoś z tego wybrnąć ?

    Powrót do góry

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony