dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stokrotka3900

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-711
    Posty
    3

    Domyślnie bambus horyzontalny

    witam. potrzebuję Waszej pomocy. mianowicie zamierzałam w salonie i częściowo w korytarzu położyć bambus horyzontalny. jednak usłyszałam opinię, która zdecydowanie mnie przestraszyła- "po takiej podłodze kobieta w szpilkach nie przejdzie nie zostawiając śladów" Czy to prawda? czy rzeczywiście to jest taki kiepski pomysł? i czym odróżnia się bambus skręcany (ta sama osoba twierdziła że dużo lepszy)? i jaka jest zależność między bambusem sklejanym, prasowanym, skręcanym (bo taki zestaw pojęć słyszałam) a podziałem na horyzontalny i wertykalny? Będę wdzięczna za odpowiedź.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Kobieta w szpilkach ma nacisk jednostkowy na obcasie większy niż koń na kopycie, że o słoniu nie wspomnę. Mało co jest w stanie wytrzymać taki nacisk. Lekko licząc może to być 50 - 70 kg/cm2 .
    Tu była reklama....

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał stokrotka3900 Zobacz post
    witam. potrzebuję Waszej pomocy. mianowicie zamierzałam w salonie i częściowo w korytarzu położyć bambus horyzontalny. jednak usłyszałam opinię, która zdecydowanie mnie przestraszyła- "po takiej podłodze kobieta w szpilkach nie przejdzie nie zostawiając śladów" Czy to prawda? czy rzeczywiście to jest taki kiepski pomysł? i czym odróżnia się bambus skręcany (ta sama osoba twierdziła że dużo lepszy)? i jaka jest zależność między bambusem sklejanym, prasowanym, skręcanym (bo taki zestaw pojęć słyszałam) a podziałem na horyzontalny i wertykalny? Będę wdzięczna za odpowiedź.
    Normy dopuszczają do stosowania „na podłogi” drewno, które wytrzymuje obciążenia statyczne min. 10 N/mm2 (100kG/cm2). Kobieta na szpilkach w trakcie chodzenia to często więcej a niekiedy dużo więcej (dynamika obciążenia), a więc jeżeli na podłodze będą delikatne wgniecenia to uznajmy to za rzecz naturalną. Pozdrawiam.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    skręcany to coś w rodzaju płyty OSB. Jest dużo twardszy od horyzontalnego. 60-70kg kobieta w szpilce 5mm, nie powinna po zadnym parkiecie chodzić. Ten jednak jest na tyle twardy, że przejść można, ale harcować już się nie powinno. Te 5mm na nodze kobiety 70kg, to nacisk około 300kg
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony