dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 26
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 502
  1. #1

    Domyślnie TARAS - materiały wykończeniowe - dyskusja, opinie, zdjęcia, pomysły

    Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tarasem ale nie z płytek? Może jakiś kamień, czy bruk? Co Wy na to?
    Pozdrawiam
    PEDROS

  2. #2

    Domyślnie

    jeżeli szukasz materiału antypoślizgowego i estetycznago , a przy tym trwałego i w cenie terakoty to jest taki- nie znam jego dokładnej nazwy handlowej( dowiem się jak wyzdrowieję i podam), mam takim czymś wyłożone schody przy wejściu do sklepu.
    Jest to drobny grysik w dowolnym kolorze, zalany żywicą.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Czy to nie matowieje przy chodzeniu po tym?
    Widziałam to na cokołach i wygląda to super!

  4. #4

    Domyślnie

    A wykonac go z desek ? Takich zaimpregnowanych, z odpowiedniego drezwa i z takimi antyposlizgowymi rowkami,

  5. #5

    Domyślnie

    agamon - z czym to się je ? jaka jest nazwa,ile kosztuje, gdzie to się kupuje , czy już po grypie lub innym choróbsku ???
    DJ

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Na tarsie bardzo ladnie wyglada kamien (piaskowiec czerwony - kopulak) szlifowany o duzych wymiarach.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Pitbul,
    A jak z jego utrzymaniem w czystości? I czy musi być w jakiś specjalny sposób przygotowywany takiego piaskowca, żeby móc po nim chodzić? Gdzie go kupować?
    Alicja

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Kamien musi byc zaimpregnowany preparatami z silikonami (zeby w razie poplamienia dalo sie go oczyscic). Zamowic mozna albo w Zakladach kamieniarskich lub firmach sprzedajacych kamien.
    Bloki sa ciete na plyty gr 5 cm i szlifowane na gladko. Czesto stakimi plytami oklada sie budynki uzytecznosci publicznej. Najtaniej to kupic go w kamieniolomie (np rejon Szydlowic k. Kielc) i dac do szlifowania.
    Na pewno drozsze niz terakota ale tez nie ma porownania. Lupanka kopulak kosztuje ok. 90 PLN, szlifowany 150-200 PLN/m2.

  9. #9

    Domyślnie

    Danjot
    scieła mnie grypa ,jak wrócę do pracy to wszystkiego się dowiem i powiadomiem. Kilka lat temu szukałem coś aby położyc na schody przed wejściem do sklepu,najbardziej obawiałem się aby jakis klient nie przewrócił się i nie połamał. przypadkowo spotkałem ten materiał, dostałem namiary na wykonawcę i zamówiłem usługe. lezy już kilka lat i jest super.

  10. #10

    Domyślnie

    A może bruk klinkierowy łączony z granitem ? Efekt kapitalny.
    Mam ofertę cegły kl.200 niczym nie różniącej się od klinkierowej, poza ceną (65 gr/szt)

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A ta cegiełka za 65 gr to nie przypadiem "magma" ?

    Mam z tego ściakę - wygląda ładnie, ale jest tylko jednokrotnie szkliwiona - na podłogę się nie nadaje - starłaby się

    Bo jeśli to co innego to poproszę namiar - mam zamiar zrobić spory taraz z klinkieru. Sporo bym zaoszczędził
    Jasiu

  12. #12

    Domyślnie

    Jasiu, to cegła pełna z gliny, zwykła(cyt. z ulotki). Jak zapewniał mnie właściciel cegielni nadaje się doskonale jako bruk, Choć wg mnie ma porowarą powierzchnię i może się brudzić. Cegielnia niestety koło Wrocławia. Jeśli jesteś nadal zainteresowany wyślę folder mailem.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ano wyślij - zobaczymy co to jest i moze znajdę coś podobnego.
    To o czym ja pisałem to też pełna cegła (a właściwie dziurawka, albo kratówka) o szkliwionej powierzchni. Na wygląd wszyscy ją biorą za klinkier, ale IMHO nie wytrzymałaby jako posadzka tarasu.

    Możesz ją sobie zobaczyć tu: http://www.naszdom.erb.pl/index.htm?page=37&beg=5

  14. #14

    Domyślnie

    Witam.
    Kto doradzi co dac na tarasie:
    -plytki
    -betondur
    -czy jeszcze cos innego?
    Taras jest nie zadaszony(ale moze bedzie )
    Przejrzalem poprzednie watki, ale nie ma nic konkretnego.
    Dzieki za odpowiedzi.
    Piotrek

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ooo raz Ci sie udało

  16. #16

    Domyślnie

    Tez sie ciesze.
    Piotrek

  17. #17

    Domyślnie

    Czekam moi mili.

  18. #18

    Domyślnie

    Rozważam gęsto ułożone, grube krawędziaki drewniane - pozwalają na stopniowe przejście tarasu w ogród.

  19. #19

    Domyślnie

    Na temat betonduru czytałem gdzieś jak najgorsze opinie: łuszczy się, odpada ipp., Nie pamiętam czy nie było to na gazecie.pl/usenet

  20. #20

    Domyślnie

    Dzieki

Strona 1 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony