dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 26
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 502
  1. #461
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar fluks
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    ja tam u siebie na tarasie mam położone płytki i już 4 rok się trzymają. Nic nie odpada nic nie pęka. Ale całość kładłem osobiście, Co do desek chyba nie zdecydowałbym się. Ale decyzja należy do Ciebie. Ja jednak przystawałbym przy płytkach (dobrze położone przetrwają długo)
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  2. #462

    Domyślnie

    Witam.
    Świetne tarasy, Materiał ważna rzecz ale powiecmy sobie to jest kwestia wyboru ten albo ten taka kostka albo taka płytka, to każdy średniorozumny wybierze.
    Ja osobiście uważam że ten ostatni taraz pokazany przez kris_ST jest poprostu zajebisty dlatego jako średnio rozgarnięty wybieram kostkę.
    Ale drodzy foerumowicze, co dalej jak to ugryść czyli - jak się robi taras.
    Mam kostę wybraną i co dalej zrobić żeby było ladnie szybko i tanio

  3. #463
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jurex

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Radomsko
    Kod pocztowy
    97-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    WitamPo przeczytaniu wszystkich wpisó nie znalazłem odpowiedzi na swój problem. Posiadam mianowicie taras (10x4m)a pod spodem garaż. Powierzchnia tarasu z lastryka , która po jakimś czasie zaczęło przepuszczać wod, leje się do garażu. Może ktoś już skutecznie rozwiązał podobny problem , czym pokryć teraz powierzchnę tarasu? chodzi mi jakiś nie za drogi sposób. Proszę o pomoc.Pozdrawiam.

  4. #464
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jurex

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Radomsko
    Kod pocztowy
    97-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Po przeczytaniu wszystkich wpisów nie znalazłem odpowiedzi na swój problem. Posiadam taras (10x4m) a pod spodem garaż.Powierzchnia tarasu z lastryka, które po kilku latach zaczęło przepuszczać wodę, leje się do garażu.Może ktoś juz skutecznie i niedrogo rozwiązał podobny problem i zechce podpowiedzieć czym teraz pokryć powierzchnę tego tarasu?Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

  5. #465
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurex Zobacz post
    WitamPo przeczytaniu wszystkich wpisó nie znalazłem odpowiedzi na swój problem. Posiadam mianowicie taras (10x4m)a pod spodem garaż. Powierzchnia tarasu z lastryka , która po jakimś czasie zaczęło przepuszczać wod, leje się do garażu. Może ktoś już skutecznie rozwiązał podobny problem , czym pokryć teraz powierzchnę tarasu? chodzi mi jakiś nie za drogi sposób. Proszę o pomoc.Pozdrawiam.
    Jaki jest przekrój podłogi nad garażem, co jest nad nim ułozone?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #466
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurex Zobacz post
    Witam. Po przeczytaniu wszystkich wpisów nie znalazłem odpowiedzi na swój problem. Posiadam taras (10x4m) a pod spodem garaż.Powierzchnia tarasu z lastryka, które po kilku latach zaczęło przepuszczać wodę, leje się do garażu.Może ktoś juz skutecznie i niedrogo rozwiązał podobny problem i zechce podpowiedzieć czym teraz pokryć powierzchnę tego tarasu?Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    Witaj.

    Ja teraz jestem na etapie hydroizolacji tarasu nad garażem.... niestety nie jest to tanie - i pochłania spoto pracy....

    mam następujące warstwy :

    1. wylewka betonowwa B20 ( strop garazu)
    2. cienka warstwa betonu z betoniarki ( wyrównanie nierówności
    3. papa
    4 folia
    5 styropian
    6 folia
    7 właściwa wylewka
    na to pójdą płytki ( terakota lub coś innego)
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  7. #467

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    Witaj.

    Ja teraz jestem na etapie hydroizolacji tarasu nad garażem.... niestety nie jest to tanie - i pochłania spoto pracy....

    mam następujące warstwy :

    1. wylewka betonowwa B20 ( strop garazu)
    2. cienka warstwa betonu z betoniarki ( wyrównanie nierówności
    3. papa
    4 folia
    5 styropian
    6 folia
    7 właściwa wylewka
    na to pójdą płytki ( terakota lub coś innego)
    Chyba nie będzie to prawidłowo. - Brak uszczełnienia.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  8. #468

    Domyślnie

    jeśli jest wystarczająca różnica wysokości między tarasem a podłogą parteru - najprostszym rozwiązaniem jest taras wentylowany ustawiony na izolacji z folii na istniejącym nieszczelnym pokryciu.

  9. #469

    Domyślnie

    Ale dobrze zabezpieczone drewno też może służyć przez wiele lat i o ile przyjemniejszy efekt

  10. #470
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    w naszym przyszłym domu jest jest już niestety wylany taras...dom jestw stanie surowym zamkniętym wiec dojda jeszcze wylewki ktore wg projketu ze wszystkimi bajerami maja byc 17 cm czyli o tyle jeszcze powinien sie podnieśc taras, chcemy go tez troche powiekszyc i ...wyłożyc czyms innym niż płytki...czy macie jakies sugestie co by było odpowiednim rozązaniem dającym sie zastsosowac przy tej narzuconej juz nieco formie..
    Ostatnio edytowane przez ivy17 ; 10-09-2012 o 14:30

  11. #471

    Domyślnie

    ivy17 - budujesz się może pod Grodziskiem Mazowieckim na dużym osiedlu budowanym przez firmę A. ?
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  12. #472
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    tak...na tym samym osiedlu
    Ostatnio edytowane przez ivy17 ; 07-09-2012 o 13:50

  13. #473
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    w naszym przyszłym domu jest jest już niestety wylany taras...dom jestw stanie surowym zamkniętym wiec dojda jeszcze wylewki ktore wg projketu ze wszystkimi bajerami maja byc 17 cm czyli o tyle jeszcze powinien sie podnieśc taras, chcemy go tez troche powiekszyc i ...wyłożyc czyms innym niż płytki...czy macie jakies sugestie co by było odpowiednim rozązaniem dającym sie zastsosowac przy tej narzuconej juz nieco formie..

    Załącznik 135013
    witam albo ładny taras drewniany..albo kompozyt popatrz na taras u nefer..u ciebie wyjdzie podobny..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  14. #474
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    witam albo ładny taras drewniany..albo kompozyt popatrz na taras u nefer..u ciebie wyjdzie podobny..
    dziekuję...moze głupie pytanie ale czy pod deskami na betonie nie bedzie robił sie "syfek" z wody i innych takich ??

  15. #475
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    dziekuję...moze głupie pytanie ale czy pod deskami na betonie nie bedzie robił sie "syfek" z wody i innych takich ??
    masz dokładnie taką samą sytuację jak ja w tej chwili.
    Pierw sobie przelicz na jaki taras Cie stac - chodzi o materiał
    drewno jest dosc drogie
    plytki wcale nie tansze i mogą odpadac po czasie.

    zerknij sobie na ten temat masz odpowiedz co i jak.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...lecacie/page63
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  16. #476
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    super , wlasnie oto mi chodziło

  17. #477

    Domyślnie

    ivy17 - w którym etapie Twój domek? My mamy działkę w 4-tym ale sąsiadujemy z linią bliźniaków 3-go etapu.
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  18. #478
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    etap 3 przy końcu osiedla

  19. #479
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    swiattt

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie jak to zrobić?

    Zachciało mi się, żeby dać w kuchni drzwi z wyjściem na taras, no i zaczęły się problemy jak to wyjście połączyć z salonem..Balkonu nie możemy zrobić, bo mamy spadek terenu i siedzielibyśmy wysoko z 1,5m nad ziemią, wszyscy by nas widzieli co jemy hehe i my wszystkich dlatego chemy zrobić tylko jakiś podest i schody. Kuchnia jest po prawej stronie, a salon po lewej. Jak to zaprojektować?? Możecie coś doradzić, bo już głupieje..
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	35,8 KB
ID:	142173   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strop.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	72,9 KB
ID:	142174   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja południowa.JPG
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	142175  

  20. #480
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Witam Wszystkich,

    to mój pierwszy post w tym wątku ale nie znalazłem nigdzie wcześniej interesującej mnie informacji więc postanowiłem rzucić hasło :

    "Buduję" właśnie własnoręcznie taras z modrzewia i nie wdając się zbytnio w szczegóły zbliżam się do momentu olejowania tegoż. Chciałbym zapytać czy ktoś z szanownych forumowiczów używał lub ma jakieś wieści jak się sprawuje i czy do czegoś się nadaje olej sprzedawany w markecie Jula ? Kosztuje toto 40 zł za 3 L i cenowo jest nie do pobicia, kupiłem na próbę i na deskach które przeleciałem wszystko wygląda dobrze, wsiąka, wysycha, nie zostawia plam jak się nie wytrze ( specjalnie napaćkałem za grubo w jednym miejcu i tak zostawiłem aż wyschnie )
    Interesuje mnie czy ktoś ma jakieś dłuższe doświadczenia z tym produktem ? Jakie wrażenia ?

    I druga sprawa - kolor - poszukuję zdjęć tarasu modrzewiowego ( ja mam krajowy ale i syberyjski może być, sosna także) olejowanego na ciemny brąz ( orzech, palisander )
    najbardziej mi pasuje kolor jaki ma olej Sadolin palisander, ale nigdzie nie trafiłem na fotki jak to na żywca na modrzewiu wyjdzie.
    Pomożecie ?

    przeglądałem wszystkie dostępne wątki i tam gdzie ktoś miał modrzew i umieszczał zdjęcia, to już ich nie ma dostępnych lub nie ma opisów jakimi olejami osiągnięto.
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

Strona 24 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony