dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 153
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Przyszło mi zapłacić za....... zamówiony beton komórkowy - 4983 zł.
    W tym jest 171 zł kaucji za palety, które mam nadzieję odzyskać.
    Do tego dojdzie jeszcze transport - ale to dopiero na wiosnę.

    Na formalności i fundament wydałem dotąd 7370 zł.
    Na media 1460 zł.
    Mury - 4983 zł.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Na wszelki wypadek zamówiłem dachówkę betonową (zanim zdrożeje) .
    Ma być taka: www.prodach.pl/prima.php. Rzymska, kolor klasyczny - jasnoczerwony.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Ogłaszam rozpoczęcie sezonu. A właściwie to sezon został rozpoczęty w ubiegłym tygodniu:

    1. Beton komórkowy przywieziony na budowę - za transport hds zapłaciłem na razie 100 zł. Przywiozłem materiał potrzebny na ściany parteru. Po wylaniu stropu zamówię drugi transport - a to po to aby nie dźwigać bloczków po drabinie.
    2. Zapłaciłem pierwszy rachunek za prąd (a właściwie to połowę)- zużycie zero ale samego abonamentu 47 zł - z tego 24 zł przypada na mnie.
    3. Studniarz niestety mnie olewa. Miał być na początku marca, jest początek kwietnia a on nie potrafi udzielić jasnej odpowiedzi kiedy właściwie przyjedzie.
    4. Kupiłem folię do izolacji poziomej fundamentów. Po przeprowadzeniu prób zniszczeniowych zdecydowanie wygrała z papą termozgrzewalną renowowanej firmy.
    5. Zamówiłem klej do betonu komórkowego - na początek 20 worków.
    6. Tradycyjnie mam problem ze znalezieniem wykonawców - nawet bez kwalifikacji. Ci, którzy pracowali u mnie w zeszłym roku już budują w Irlandii.

    Na koniec tradycyjnie podsumowanie:

    Na formalności i fundament wydałem dotąd 7370 zł.
    Na media 1484 zł.
    Mury - 5083 zł.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Folii i kleju na razie nie dopisałem bo jeszcze za nie nie płaciłem. Jak będę już dokładnie wiedział ile kosztowały to je dodam.

    Przed Świętami domek osiągnął wysokość kolan . Tj. ułożono dwie pierwsze warstwy bloczków. Pierwszą na zaprawie cementowej, a drugą już na klej. Niestety ze względu na ochłodzenie i nocne przymrozki (do -5) trzeba było prace wstrzymać. Na kleju piszą aby stosować w temperaturze min 5 stopni. Wolę nie ryzykować.
    Koszt wymurowania tych 2 warstw to na razie cement i plastyfikator - 36 zł, piasek własny, siatka do dociepleń (użyta do siania piasku), kielnia, mieszadło do kleju 17 zł. Robocizna 204 zł.

    Na formalności i fundament wydałem dotąd 7370 zł.
    Na media 1484 zł.
    Mury - 5340 zł.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Ostatanio, z braku czasu trochę zaniedbałem dziennik. Postaram się to nadrobić.

    Na dzień dzisiejszy domek osiągnął wysokość mojego wzrostu - a nie należę do najniższych.
    Nie do końca jestem zadowolony z tempa budowy ale problemem są ciągłe kłopoty z brakiem pracowników. Mam wrażenie, że w tej chwili z bezrobociem jest w tej chwili w Polsce jak z Yeti. Wszyscy słyszeli ale nikt nie widział.
    Tu może dodam, bo chyba wcześniej nigdzie jasno o tym nie wspomniałem, że nie zatrudniam murarzy którzy dużo potrafią (zwłaszcza zaśpiewać ) i wybierają w tej chwili w inwestorach jek w ulęgałkach.
    Klejenie bloczków z betonu komórkowego to dosyć proste przedsięwzięcie i poradzi sobie z nim każdy kto nie ma 2 lewych rąk. Dlatego zatrudniam ludzi bez kwalifikacji po 7 zł za godzinę. I właśnie takich nie mogę nigdzie znaleźć.
    Tempo nie jest może oszałamiające ale w ciągu jednego dnia (7-8 godzin) 2 osoby spokojnie ułożą 10 m2 muru co daje cenę robocizny około 10 zł za m2 a więc około 2 krotnie taniej niż zażądałby szanujący się murarz.

    Dla chcących budować naprawdę tanio porada: każde załamanie ściany to dużo wyższe koszty!. Dla porównania jedną warstwę bloczków na prostej ścianie o długości 9 m układa się ok 0,5 godziny a na 6 metrowej ścianie z 4 załamaniami (coś w rodzaju wykuszu) ponad 3 godziny!!!. Dużo czasu zajmuje docinanie bloczków. W każdym razie tak jest u mnie. Dodam, że przy tynkowaniu będzie pewnie podobnie.
    Jestem bardzo zadowolony z technologii klejenia. Żadnych betoniarek i bałaganu z tym związanego. Dziennie zużywam z 5 litrów wody, którą przywożę z domu - bo studniarz ciągle przesuwa terminy. Rozrobienie worka kleju to z 10 minut pracy. A na kondygnację zużyje tych worków może z 10!
    (na razie poszło 6).

    Koszty.

    Drut ocynkowany fi3 (zazbroiłem warstwę pod oknami) 15 zł.
    Rachunek za prąd (połowa) - a właściwie sam abonament bo na liczniku 2 kwh - 28 zł.
    Faktura za dachówkę - 2683 zł.

    Razem
    Na formalności i fundament wydałem dotąd 7370 zł.
    Na media 1512 zł.
    Mury - 5355 zł.
    Dach -2683 zł.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Trochę to trwało ale wreszcie mogę napisać, że ściany parteru zostały ukończone. Gdzieś na forum czytałem, że komuś wymurowano ściany w 3 dni!
    U mnie trwało to miesiąc.
    Na domiar złego studniarz co tydzień mówi, że przyjedzie w przyszłym tygodniu. Mniej uważnym czytelnikom przypomnę, że miał być w połowie marca. Jak tu wylewać strop jak nie ma wody do jego polewania? Liczyć na deszcz?
    Teraz trochę o kosztach. Robocizna przy ścianach kosztowała mnie łącznie 857 zł (w tym 204 zł o których pisałem 2 posty wcześniej).
    Do tego musiałem jeszcze dokupić 4 worki cementu do murowania komina i wylania słupa żelberowego za 46 zł, stal do tego słupa za 36 zł, cegły na komin 284 zł i ich transport 20 zł.

    Razem
    Na formalności i fundament wydałem dotąd 7370 zł.
    Na media 1512 zł.
    Mury - 6394 zł.
    Dach -2683 zł.

  7. #47

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Studnia wciąż się kopie a ja kupiłem 150 stempli po 3 zł sztuka + 70 zł za transport.
    Zamówiłem też deski szalunkowe. Mają przyjechać w poniedziałek.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Mam własną wodę!!! Jeszcze trochę mętna ale ma się oczyścić. Studnia ma głębokość 28 m i kosztowała 4000 zł - ale do podziału na 2.
    Do tego dokupiłem w Castoramie tymczasową pompę za 116 zł, 50 m węża za 92 zł, 30 m linki do podwieszenia pompy za 60 zł.

    W zeszłym tygodniu wylaliśmy stopę fundamentową pod słup, który ma sobie stać dumnie na środku salonu. Koszty z tym związane to 5 worków cementu za 58 zł, stal zbrojeniowa za 67 zł, robocizna 120 zł.

    W ubiegłym tygodniu przywieźli też deski szalunkowe - 1,75 m3 za 670 zł.
    Do tego kupiłem gwoździe i drut do wiązania szalunków za 15 zł.
    Pod koniec tygodnia ma przyjść ekipa do zaszalowania stropu.

    Wreszcie zapłaciłem za folię fundamentową do izolacji poziomej - całe 36 zł.

    Razem
    Na formalności i fundament wydałem dotąd 7651 zł.
    Na media 3780 zł.
    Mury - 6394 zł.
    Strop - 1205 zł.
    Dach -2683 zł.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Ekipa do stropu oczywiście się nie pojawiła.
    I już się nie pojawi. Chyba po namyśle stwierdzili, że za mało zaśpiewali (35 zł/m2).
    Szukam następnej. Chyba tym razem umówię się jednocześnie z trzema - to może któraś się pojawi.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Następna ekipa do stropu ma zacząć od środy. Na wszelki wypadek rozmawiam z jeszcze jedną ekipą.
    W ramach przestoju, leję sobie wodę z mojej nowej studni zagęszczając piasek pod podłogę na gruncie. Jednocześnie podobno oczyszcza się w ten sposób woda w studni, bo jeszcze bywa troszkę mętna.

    Zakupiłem kilka krokwi, które na razie wykorzystam jako pasy pod szalunek stropu, a później trafią na swoje miejsce jako elementy więźby. Koszt około 500 zł (ale jeszcze nie zapłacone).

    P.S. 60% ankietowanych wierzy, że uda mi się zmieścić w budżecie!

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Ekipa dzielnie szaluje strop. Co dziwne rzeczywiście zaczęli od środy - tak jak mówili.
    Zrobiłem rozeznanie cen stali zbrojeniowej i zamówiłem pręty 8 po 2500 + VAT i 12 po 2200 + VAT. Razem prawie 800 kg.

    Z tym zagęszczaniem piasku przy pomocy wody to jakaś lipa. Lałem wodę cały dzień a na koniec jak tupnąłem to pozostał wyraźny ślad stopy. Przypomnę, że piasek leżakował sobie od jesieni ubiegłego roku więc teoretycznie powinien już się trochę sam uleżeć. Przeprowadziłem też próbę prętem zbrojeniowym.
    W niektorych miejscach zaglebil sie na 50 cm.

    Dziwna sprawa - w trakcie pisania tego postu stracilem polskie litery a z zamienilo sie miejscami z y. Czyzby wirus

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    Dziwna sprawa - w trakcie pisania tego postu stracilem polskie litery a z zamienilo sie miejscami z y. Czyzby wirus

    Witam
    Zaciekawił mnie twoj temat bo sama przymierzam sie do budowy i kombinuje wlasnie jak to zrobic najtaniej tym bardziej wobec szalejacyhc ostatnio cen.

    A co do polskich lite i z zamienionego z y to nacisnij razem shift i ctrl powinno wroic do normy.
    pozdrawiam i zycze powodzenia

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Aniak25 - dzięki za pomoc. Zachęcam do dalszych komentarzy w wątku "komentarze do mojego (14) dziennika budowy" - link na dole postu.

    Strop w dalszym ciągu "się szaluje" a ja dowożę materiał:
    gwoździe i drut wiązałkowy - 40 zł, dodatkowy 1 m3 desek 290 zł (deski kupiłem używane, bo z nowymi jest ostatnio problem), drut zbrojeniowy - na razie 850 zł. Zamówiłem też gotowe strzemiona do wieńców i nadproży za 400 zł.

    Na koniec podsumowanie:

    Na formalności i fundament wydałem dotąd 7651 zł.
    Na media 3780 zł.
    Mury - 6394 zł.
    Strop - 2785 zł.
    Dach -2683 zł.

    Ponownie zachęcam czytających dziennik, do wzięcia udziału w ankiecie zamieszczonej w komentarzach do dziennika - rzecz jasna mam na myśli tych, którzy jeszcze tego nie zrobili.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Fachowcy kończą zbrojenie stropu. Dodam, że mieli skończyć w ubiegły czwartek Dochodzę do wniosku, że wszelkie terminy na budowie należy mnożyć przez 2.
    Kolejne wydatki.
    Zapłaciłem, za krokwie (wspomniane 2 posty temu) - 500 zł, stal zbrojeniową - 1077 zł, gwoździe, drut wiązałkowy i drut do wiązania szalunków (ale to jeszcze nie koniec) - 31 zł.
    Przyszedł rachunek za prąd - 122 zł - do podziału na 2.
    Za 30 zł zakupiłem używaną 200 litrową beczkę plastikową i zrobiłem z niej tymczasową obudowę studni.
    Na środę zamówiłem beton do zalewania stropu.

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Od środy lało i nie odważyłem się zalewać stropu.
    Ostatecznie udało się wczoraj. Teraz przede mną rozliczenie z ekipą, zalanie pały i parę dni polewania stropu. Choć akurat teraz wyręcza mnie deszcz...

    Do wydatków dopisuję 2543 zł za 9,7 m3 betonu b20 z pompą, 50 zł wizyta kierownika budowy, 170 zł za stal zbrojeniową (bo brakło) i 35 zł - flaszka .
    Pozostało jeszcze zapłacić za drobiazgi typu drut wiązałkowy, gwoździe i dystanse do zbrojenia.

    Na koniec podsumowanie:

    Na formalności i fundament wydałem dotąd 7651 zł.
    Na media 3871 zł.
    Mury - 6394 zł.
    Strop - 6691 zł.
    Dach -3183 zł.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Niniejszym informuję, że brak wpisów w ostatnim okresie nie był spowodowany efektem rozliczania się z ekipą - ale urlopem.

    A jeśli chodzi o rozliczenie z ekipą to kosztowało mnie to dokładnie 2210 zł.
    Z innych zaległości zapłaciłem 60 zł za gwoździe i drut wiązałkowy, 40 zł za plastikowe dystanse do zbrojenia stropu, 11 zł za styropian na przepusty w stropie dla rur kanalizacyjnych i wentylacyjnych oraz obłożenie komina.

    Na czas urlopu strop przykryłem folią żeby nie trzeba go było podlewać - koszt folii 40 zł.

    W przyszłym tygodniu planuję przywieźć resztę bloczków i rozpocząć murowanie ścian poddasza.

    Na koniec podsumowanie:

    Na formalności i fundament wydałem dotąd 7651 zł.
    Na media 3871 zł.
    Mury - 6394 zł.
    Strop - 9052 zł.
    Dach -3183 zł.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Ostatnio same złe wiadomości.

    Po pierwsze chciałem zamówić resztę drewna na dach.
    Przed wylaniem stropu kupiłem część po 570 za m3. Teraz podnieśli cenę na 700 zł/m3!!!

    Po drugie dwa lata temu płaciłem za krycie dachu blachodachówką po niecałe 20 zł za m2. Zadzwoniłem więc do tego samego gościa z prośbą o wycenę krycia mojego dachu. No i zaśpiewał .... 45 zł za m2.
    Fakt, że tym razem ma być dachówka a nie blacha ale wzrost ceny mocno mnie zaskoczył. Liczyłem na maksimum 30 zł/m2.
    Chyba będę musiał bliżej poznać się z Marzinem.

    Po trzecie inwestor nie znalazł nikogo kto chciałby u niego popracować przez parę dni i dlatego inwestor musi murować ściany poddasza własnoręcznie. Dobrze, że nie jest tego dużo, ale i tak transport reszty bloczków można było przesunąć na przyszły tydzień.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Przywieźli resztę bloczków na ściany poddasza. Za hds-a zapłaciłem 75 zł.
    Poza tym kupiłem 2 worki cementu i plastyfikator do wymurowania pierwszej warstwy - 26 zł.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Murowanie ścianek kolankowych wlecze się niemiłosiernie - trochę brak czasu, trochę pogoda - jak nie deszcze to 30 stopniowe upały i jeszcze te dłuugie weekendy
    Jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu powinienem je w końcu skończyć.
    Następny planowany etap to wylanie wieńca na tych ściankach. I tu mam dylemat - wyszło mi, że potrzeba na to około 1 m3 betonu. Jego dowiezienie i pompowanie będzie ze dwa razy droższe niż sam beton. Może by tak wylać z betoniarki? Tylko czy uda mi się ukręcić chodziaż B-15? Nie mówiąc już o tym, że w projekcie jest B-20.
    Cały czas szukam drewna na więźbę. W niedzielę mam dostać namiar na drewno po 550 zł/m3 - ano zobaczymy.

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony