dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 33
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 641

Temat: TAPETY - 100 pytań o tapety, tapetowanie, rodzaje tapet, kleje, zrywanie tapet

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    skorlaje

Domyślnie

Jeżeli chodzi Tobie o Woods Cole & Son to mam tę tapetę i całe szczęście jeszcze jej nie ubrudziłam i raczej za tę cenę postaram się żeby nikt inny w najbliższej przyszłości też jej nie ubrudził
    Ale faktycznie jest papierowa i dość matowa w odbiorze i mam wrażenie, że zabrudzenie wcale tak łatwo by nie zeszło. Co innego, że wzór jest dość wyraźny i drobne zabrudzenie raczej nie będzie się rzucać w oczy.

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klarion

Kod pocztowy
    02-510

Domyślnie

dzisiejsze tapety wyglądają bardzo fajnie, ale osobiście poza fototapetą albo małym fragmentem pokrytym tapetą nie chciałabym mieć jej więcej w mieszkaniu, jednak farba to farba, szczególnie zmywalna - dla mnie tapeta to bardziej element dekoracyjny niż wystrój całego pokoju

3. Podłoga - wybierz najlepszą dla siebie Zielona łazienka pachnąca lasem. Aranżacje łazienek z zielonymi płytkami Nowoczesna jadalnia między kuchnią a salonem. Praktyczna aranżacja jadalni Aranżacja sypialni w stylu glamour. Stylowe dodatki nadadzą wnętrzu charakteru

Domyślnie

Skorlaje chciałam ją położyć na ścianę przy schodach , ale boje się że jest właśnie zbyt delikatna. Wiem że można ją kupić też w formie fototapety tylko nie mogą mi wydrukować wysokości 560cm.OK szukam dalej.

Domyślnie brzoza...

Myślice,ze ta tapeta będzie pasowała do wiatrołapu?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brzoza.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	217651  
    M32 - Zielona Równina

05.04.2014r

Domyślnie

witam, poszukuje tapety - foto tapety która oddaje złudzenie zejscia do piwnicy/innego pomieszczenia/ etc.
    bede wdzięczna za pomoc

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

Domyślnie

Cytat Napisał IZA30 Zobacz post
    Myślice,ze ta tapeta będzie pasowała do wiatrołapu?
    jesli bedzie na jednej scianie to tak
    tapety z drzewami sa bardzo wdzieczne i przyjemne w odbiorze
    a jest ich bardzo wiele i w wielu odcieniach

nie wiem, czy na 100% juz wybralas, ale dorzuce kilka pomyslow
    Cole & Sons Cow Parsley

Cole&Son Contemporary II / Woods

"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34

Domyślnie

Cytat Napisał adibu Zobacz post
    Skorlaje chciałam ją położyć na ścianę przy schodach , ale boje się że jest właśnie zbyt delikatna. Wiem że można ją kupić też w formie fototapety tylko nie mogą mi wydrukować wysokości 560cm.OK szukam dalej.
    adibu, mam tę tapetę w brzozy w kuchni. To jest dość gruby papier i spokojnie możesz ją położyć przy schodach.

Domyślnie

Witam,
    mam problem z położeniem fototepety, a właściwie nie ja, tylko "fachowiec", który miał położyć, ale mu się nie udało i stwiedził, że ryzgnuje. Tapeta jest w 2 paskach, gruba papierowa laminowana (taką zamawiałam, więc mam nadzieję, że taką dostałam). Do położenia na zabudowie gips-karton, która nie była wcześnej gruntowana Wszyscy mówili, żeby zagrunowac rozrzedzonym klejem do tapet, ściana była więc tak gruntowana przez Pana "fachowca" 3 razy w odstępach kilkugodzinnych. Przy próbie połozenie (klej fioletowy Metylan czy coś do tapet grubych papierowych) tapeta nie chciała sie przykleić na brzegach, mimo dociskania wałkiem, podklejaniem Metylanem do borderów etc. Stan na dziś jest taki, że jeden kawałek został na ścianie, ale ranty nie są przyklejone... Proszę was o pomoc, czy mogę jakoś uratować tą tepetę i przede wszystkim jak ją przykleić??? Dziś sklepy zamknięte, nie mam gdzie zapytać.

Domyślnie

Ja także mogę polecić tapety rash. Żona uparła się na nie kiedyś, spełniłem jej zachciankę, długo się trzymały. Teraz remontując salon (bo chyba można nazwać remontem usunięcie dyktowej ściany, przemalowanie ścian i naklejenie tapety? ) zdecydowaliśmy się na fototapetę, rashe mamy w sypialni i planujemy też w pokoju naszego maluszka, ale to za jakiś czas. w LM widzialem fajne wzorki, osiedlowi, prywatni sprzedawcy prowadzą również niezłą selekcję jeśli chodzi o standardowe wersje tapet, z kolei fototapety to chyba tylko z internetu... [moderowano]
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 02-07-2014 o 09:35 Powód: nazwa sklepu zbędna...

Domyślnie

A ja mam pytanie. Myślę o takiej tapecie do pokoju córeczki - http://www.tapetowyswiat.pl/data/Galeria/19.jpg. Zastanawiam się jednak, czy położenie jej na dużą ścianę nie będzie przesadą? Szczerze mówiąc od tego oglądania tapet głowa mnie boli, a obiecałem żonie że się tym zajmę jeszcze w tym tygodniu. POMOCY!

Domyślnie

Przesada nie będzie jeśli położysz tylko na jednej ścianie.Na całości chyba by mnie męczyła...

SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Anna84
    Kod pocztowy
    38-400

Domyślnie

a co sądzicie o złotych tapetach? widziałam takie w jakichś inspiracjach i wyglądała zjawiskowo.

asc

Kod pocztowy
    02-200

Domyślnie

Czy spotkaliscie się z tapeta w kolorach mięta/turkus
    Wzór nowoczesny w niewygurowanych cenach

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar duś

Domyślnie

pojęcie niewygórowanych cen jest bardzo względne.
    najtańsze, za ok. 30-40 zł za rolkę widziałam w marketach budowlanych.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel

asc

Kod pocztowy
    02-200

Domyślnie

ale tam nie ma mietowych i turkusowych

cos takiego znalazłam
    http://pieknetapety.pl/tapeta-scienn...g,id17473.html
    http://pieknetapety.pl/tapeta-scienn...n,id12148.html

do tego jaki odcien scian moze pasowac delikatny krem??
    Ostatnio edytowane przez asc ; 11-07-2014 o 13:22

asc

Kod pocztowy
    02-200

Domyślnie

Szukam równiez pomysłu na garderobę.
    Gdzieś na fm widziałam, wypełenie wnęk tapetą
    Oto rzut
    Drzwi będą białe
    Na czarno zaznaczone przewody kominowe
    Chciałabym część scian pomalować szarą farbą np. Tiku G499 lub J499 a na części przykleić tapetę.
    Jaki kolor tapety by tu pasował i na których ściana, jak uważacie??

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GARDEROBA.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	36,6 KB
ID:	269689

Domyślnie

Cytat Napisał asc Zobacz post
    ale tam nie ma mietowych i turkusowych

cos takiego znalazłam
    http://pieknetapety.pl/tapeta-scienna-4-women-54009-marburg,id17473.html
    http://pieknetapety.pl/tapeta-scienna-2558-53-flock-as-creation,id12148.html

do tego jaki odcien scian moze pasowac delikatny krem??

w moim lm jakiś czas temu turkusów było całkiem sporo.

te tapetki, co pokazałaś są bardzo ładne. ale kremu koło nich nie widzę. zdecydowanie biel, niekoniecznie taką "najbielszą", ale np. offwhite czy lekko złamane odcienie. turkusy podobają mi się najbardziej w otoczeniu ciemnego brązowego drewna i bieli własnie.

co do garderoby - przede wszystkim rozważyłabym przeorganizowanie jej.
    nie ma wymiarów, więc gdybam, ale przesunięcie drzwi odrobinę w lewo, "uwolni" lewą ścianę, której w obecnym układzie w ogóle nie wykorzystujesz. a ja bym tam cała ścianę półek, głębokich na te 40 cm wydziała (częściowo możesz je pozamykać lub zrobić szudflady na gatki i skarpetki). miejsca na wiszące też będzie więcej, bo nie zmniejszysz go półkami. wyjdzie bardziej wagonik, ale to w końcu garderoba - wchodzisz tam, aby wziąć ciuchy, więc nie musisz mieć na podłodze miejsca na kolejkę górską dla dziecka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GARDEROBA.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	42,5 KB
ID:	270002
    tapetkę dałabym wówczas na tą ścianę na wprost wejścia.

(oczywiście ten drązek na wprost wejścia bym usunęła i zostawiła tylko niebieski, zapomniałam go wymazać)
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel

asc

Kod pocztowy
    02-200

Domyślnie

wielkie dzieki dus
    hmmm, nie wiem czy mozna przesunąć drzwi. Ciężkie pytanie
    Jutro pomierze pomieszczenie i napisze.
    Hmm całkiem niezły pomysł z tym przesunieciem drzwi, wielkie dzieki za rozjaśnienie, pytanie tylko czy się da
    Jutro pomierze i wracamy do tematu

Domyślnie

Ja też polecam fototapety!
    mam je na ścianach, ale także na meblach w kuchni! fajnie wyglądają i dobrze się trzymają. jest z nimi zdecydowanie mniej roboty niż ze zwykłą tapetą, a jak mi się znudzi to ciach - i zmieniam
    moja kupiłam na http://www.westwing.pl/
    tylko patrzcie przy zakupie na datę dostawy! raz mi się udało, że przesyłka była pod koniec tygodnia, ale ostatnio czekałam prawie 3 tyg, bo nie doczytałam, ze wysyłają dopiero za 3 tyg od kiedy trwała kampania ;/

Domyślnie

Cytat Napisał asc Zobacz post
    wielkie dzieki dus
    hmmm, nie wiem czy mozna przesunąć drzwi. Ciężkie pytanie
    Jutro pomierze pomieszczenie i napisze.
    Hmm całkiem niezły pomysł z tym przesunieciem drzwi, wielkie dzieki za rozjaśnienie, pytanie tylko czy się da
    Jutro pomierze i wracamy do tematu

przesunięcie drzwi to trochę zabawy, ale zazwyczaj nie jest to niemożliwe, choć oczywiście wiele zależy od tego, co jest po ich 2 stronie i czy nie zrujnujesz tym funkcjonalności tamtego pomieszczenia.
    jeśli to byłoby niemożliwe, i tak bym przeorganizowała waszą garderobę w ten sposób, że po prostu półki zaczęłyby się w takim miejscu, alby spokojnie otworzyć drzwi.

tym bardziej, że pólki na prawej ścianie wcale nie muszą być głębokie - 40 cm to wygodne minimum (ew. ponad drążkami we wnęce po lewej pod sufitem lub przy podłodze) możnaby zrobić głębszą półkę na to, co zajmuje dużo miesjca (walizka). ja mam takie miejsce przewidziane w szafie-garderobie i dwa rzędy drążków (koszule, spodnie/spódnice) mają wystarczająco dużo miejsca, bez przygniatania się.
    poga-duś-ki
    -----

Strona 32 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia