dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie PODLEWANIE STROPU

    przez ile dni trzeba podlewać wylany strop,i ile razy dziennie.Podlewam już dziesięć dni i zastanawiam się czy dalej ma to sens.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    już wystarczy.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #3

    Domyślnie Re: PODLEWANIE STROPU

    W pierwszym nie podlewamy. W kolejnych przez tydzien co 4h i raz w nocy.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Naprawdę trzeba tak czesto? I w nocy też? Cholera, dobrze, że mieszkam tak blisko budowy

  5. #5

    Domyślnie Re: PODLEWANIE STROPU

    Cytat Napisał denes
    W pierwszym nie podlewamy. W kolejnych przez tydzien co 4h i raz w nocy.
    Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.


    Z tym zegarem to bez przesady,podlewasz żeby był cały czas wilgotny,albo nakryj folią.Ale pierwszy tydzień musisz podlewać.
    A w nocy śpij i nie podlewaj albo załóż pampersa

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Jako podwójna (a więc doświadczona) matka informuję, że pampersy mocno wchłaniają wilgoć, więc pozostaje tylko folia

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    nie ma jakiejs scislej recepty na polewanie betonu. Wszytsko zalezy od betonu i od warankow otoczenia. Nie mozna betonowi dac "wyschnac", stale musi byc wilgotny

    beton polewa sie ok 7 dni. Polewanie mozna zredykowac przykrywajac go folia. W upalne dni polewac trzeba co pare godzin.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikams
    Jako podwójna (a więc doświadczona) matka informuję, że pampersy mocno wchłaniają wilgoć, więc pozostaje tylko folia
    Ten pampers to dla Denesa coby sie nie podlewał w nocy

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigmario4
    Cytat Napisał dominikams
    Jako podwójna (a więc doświadczona) matka informuję, że pampersy mocno wchłaniają wilgoć, więc pozostaje tylko folia
    Ten pampers to dla Denesa coby sie nie podlewał w nocy
    Wiedza w tym temacie pochodzi z warunkow technicznych, oczywiscie nikt nikogo nie zmusza do tego.

  10. #10

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, ze sam podlewalem tydzien temu strop. Po godzinie od podlewania strop byl suchy jak wiory, tak wiec zgodnie z opiniami przedstawionymi pozwyzej nalezaloby lac co godzine (ma byc caly czas wilgotny).

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał denes
    Dodam jeszcze, ze sam podlewalem tydzien temu strop. Po godzinie od podlewania strop byl suchy jak wiory, tak wiec zgodnie z opiniami przedstawionymi pozwyzej nalezaloby lac co godzine (ma byc caly czas wilgotny).
    Piszesz że po godzinie był suchy a zalecasz podlewać co 4h??
    Dlatego najlepiej przykryć folią

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigmario4
    Cytat Napisał denes
    Dodam jeszcze, ze sam podlewalem tydzien temu strop. Po godzinie od podlewania strop byl suchy jak wiory, tak wiec zgodnie z opiniami przedstawionymi pozwyzej nalezaloby lac co godzine (ma byc caly czas wilgotny).
    Piszesz że po godzinie był suchy a zalecasz podlewać co 4h??
    Dlatego najlepiej przykryć folią
    Nie zalecam, tylko przytoczylem to co podaja warunki techniczne. Nie wymyslilem sobie tego.

  13. #13

    Domyślnie

    Troszeczkę odpuściłem polewanie stropu (ze względu na odległość) i pojawiły się rysy.Też były upały jak teraz.Nie zawadzi polewać często i długo.Później musiałem zalewać rysy mlekiem cementowym.No cóż ,to były początki mojej budowy.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    Troszeczkę odpuściłem polewanie stropu (ze względu na odległość) i pojawiły się rysy.Też były upały jak teraz.Nie zawadzi polewać często i długo.Później musiałem zalewać rysy mlekiem cementowym.No cóż ,to były początki mojej budowy.
    Czytam posty kolegów z radami i grafikami podlewania stropu... i aż się sam dziwię, czy aby na pewno jest to takie konieczne i w takim wymiarze. Ja podlewałem może ze dwa razy następnego dnia i tyle. Żadnych rys, rysek, ryseczek, pęknięć czy innych dramatycznych zjawisk o jakich tu wspominacie. Czy to zasługa betonu, czy swoistej sztuki wylewania czy czegokolwiek innego - nie wiem i pewnie trudno tu będzie rozsądzić, ale jak widać bez specjalnych zabiegów wszystko jest OK. Jak tak czytam zalecenia z tego postu, to musiałbym wziąść tydzień urlopu i siedzieć na budowie zgodnie z harmonogramem podlewań betonu Fakt, że wylewałem strop w nieco innych warunkach pogodowych niż obecne, ale nie były to dni ulewnych deszczów. Myślę, że warto wyważyć wszystkie porady... bo to ważna sprawa doświadczenia innych, lecz nie należy przesadzać w drugą stronę!
    H.

  15. #15

    Domyślnie

    hubik - ciekawe czy ten Twoj beton ma dobre wlasciwosci a moze dopiero popeka ?
    ja sie nie znam ale widzialem niepielegnowany beton, byl kruchy :/

  16. #16

    Domyślnie

    Nie ma recepty co ile podlewac, zalezy od pogody.
    Przy obecnych upalach nawet co 2 h.
    Nie mozna dopuscic zeby strop wysechl!
    W nocy nie trzeba bo temp. spada a wilgotnosc rosnie.
    Dobrym sposobem jest po podlaniu nalozenie folii.
    Woda paruje z betonu odbija sie o folie i z powrotem wpada do betonu.
    Za starych czasow w upaly na stropy zakladali maty slomiane i je podlewali.

    Nadmiar wody w tym przypadku wskazany.
    Wylewam strop w piatek
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    wszystko zależy od warunków pogodowych. Jak beton robi sie suchy trzeba polewać i tyle. Teraz, w upały własciwie co chwile.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danielek
    hubik - ciekawe czy ten Twoj beton ma dobre wlasciwosci a moze dopiero popeka ?
    ja sie nie znam ale widzialem niepielegnowany beton, byl kruchy :/
    Widzisz Danielku, jeśli jesteś "ciekaw" i "się nie znam" to proponuję Ci podrążyć temat nim coś napiszesz... nabijanie sobie liczby postów takimi uwagami jest śmieszne. Jeśli masz wątpliwości odnośnie mojego betonu - zapraszam na wycieczkę do Wawy. Podsumowując temat - gdy jest tak gorąco jak ostatnimi tygodniami zdecydowanie podlewać i to często (logiczne i bezdyskusyjne), natomiast w "normalnych" warunkach pogodowych zalecam rozsądek i tyle.
    H.

  19. #19

    Domyślnie

    Zalewalem strop w piatek (upal jak smok)
    70 m2 wylewali z betoniarki 8h.
    Podczas gdy konczyli wylewac juz mogli chodzic po tym co wylali na poczatku i juz podlewalem!!!
    szok jak szybko schnie
    Podlewam caly czas jak tylko widac place ze zaczyna wysychac.
    Nie widze zadnych pekniec itp.
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  20. #20

    Domyślnie

    ja podlewalem u siebie 3 razy dziennie i nigdy nie wysechl caly, byly tylko suche place, ale jak jjuz podlewalem to sporo, mysle ze caly chudziak byl mokry i pewnie piach pod spodem tez troche

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony