dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie stropik

    ja podlewalem przez 3 dni-w te upaly wlasnie-zrobilem przrwe 2 dni i popękało-teraz pada deszcz ale teraz...

  2. #22

    Domyślnie

    Czytam posty i się zastanawiam. Wiem oczywiście, że beton trzeba polewać, ale mam wrażenie i wewnętrzne przekonanie, że mój "budowniczy" nie robił tego, a ja nie mogłam być w tym czasie na budowie jak wysychał beton. Poza tym nie mielismy jeszcze wody na działce, a do zaprawy "pożyczaliśmy" od sąsiadów. Minął rok i żadnych pęknięć ani na parterze ani na piętrze nie ma. Hydraulicy teraz zakładali instalację i nie zauważyli, aby beton był kruchy.
    WM 08

  3. #23

    Domyślnie

    Odświeżam.
    Jakie są aktualne "trendy" i wskazania jeśli chodzi o pielęgnacje betonu (strop monolit B25/30) przy aktualnej pogodzie czyli 25-35 stopni w cieniu....
    pada hasło, że co kilka godzin lać...okej, jasna sprawa, ale przewija się też hasło, żeby beton najlepiej cały czas był wilgotny... Przecież po podlewaniu przy tej pogodzie beton po 10-15 minutach jest suchy jak wiór z wierzchu. Jakby miał być cały czas mokry to w zasadzie musiałbym obecnie non stop lać wodę... raczej tak się nie robi....

    Zatem?

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ja lałem strop w podobną pogodę. Majster kazał polewać i przykrywać folią - wtedy wystarczy dwa razy dziennie i będzie praktycznie cały czas wilgotny.
    Inne rozwiązanie to rozłożyć linię kroplującą, jeśli masz taką możliwość (dostęp do wodociągu lub hydrofora).

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Zatem?
    Przykryć SZCZELNIE folią i nie trzeba lać.
    Chociaż możesz, po folii, będzie dodatkowy ciężar do utrzymania folii.

  6. #26

    Domyślnie

    Po zalaniu stropu wystarczy poświęcić dzień na polewanie wodą. najczęściej na początku po zlataniu a potem to już rzadziej. Z przykrywanie folia to jest trochę kłopot szczególnie gdy się jest samemu na budowie ale samo przykrycie nie pomoże, trzeba polewać. Beton na strop B25 czy B30 w słoneczne dni zaraz po wylaniu i gdy zaczyna wiązać gdy polewa się wodą słychać nieraz syczenie jak ciągnie wodę.

  7. #27

    Domyślnie

    Do głowy przyszedł mi zraszacz ogrodniczy.
    Z przykryciem faktycznie jest problem bo jak folia cienka to nie da się jej rozłożyć albo zwieje a gruba budowlana jest droga i dochodzi problem z podlewaniem pod folią. Jeżeli folia to raczej unikałbym czarnej.

  8. #28

    Domyślnie

    Nic nie trzeba pod folią podlewać pod warunkiem szczelnego opatulenia betonu.
    Folia powinna jednak przylegać do betonu na całej powierzchni, co wymaga troszkę pracy.

  9. #29

    Domyślnie

    Ja przy podlewaniu płyty fundamentowej i stropu wykorzystywałem zraszacz ogrodowy, dokładnie coś takiego https://www.stradehome.com/520688-th...m-metalowy.jpg
    Wodę brałem ze studni. Do podlewania płyty fundamentowej pompa ze studni załączona była programatorem czasowym takim najtańszym. Przy podlewaniu stropu pompa ze studni nie dawała takiego ciśnienia to ładowała Mauzera a z mauzera hydroforem podawałem wodę do tego zraszacza. Pompa ze studni oraz hydrofor podłączone były do programatorów czasowych i wszystko pięknie śmigało.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony