dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Czy można otynkować dysperbit ?

    Czy można otynkować dysperbit ?
    ew. przykleić płytki ?
    a może styropian ?

  2. #2

    Domyślnie

    ja otynkowałem, ale wcześniej porobiłem dużo takich niedużych dziurek, młotem pneumatycznych, takie dziurku na 2 cm głębokie, tynk trzyma i nic nie odpada. Styropian nie wiem czy to dobry pomysł.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin
    ja otynkowałem, ale wcześniej porobiłem dużo takich niedużych dziurek, młotem pneumatycznych, takie dziurku na 2 cm głębokie, tynk trzyma i nic nie odpada. Styropian nie wiem czy to dobry pomysł.
    To po co w ogóle dawałeś bysperbit, skoro go podziurawiłeś, przecież malująć dysperbitem odcinamy dostęp wilgoci.
    Już lepiej było nawiercić otwory i wkleić w nie kołki rozporowe aby nie było podciągania wilgoci. Do kołków zamocować siatkę i ja otynkować.
    Można zastosować dysperbit do zastosować wewnętrznych i po nałożeniu folii budowlanej położyć styropian który trzeba koniecznie dobrze okołkować. Dalej już łatwo.
    Generalnie to pomysły na nieduże powierzchnie, np 20-30cm od posadzki w garaży, gdzie chudziak jest niżej niż w pozostałej części domu (poniżej izolacji poziomej, z którą trzeba połączyć izolację na chudziaku.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin
    Styropian nie wiem czy to dobry pomysł.
    pewnie, ze dobry
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  5. #5

    Domyślnie

    Przyklej styropian na klej tej samej firmy co kupowales dysperbit (wazne zeby był wodo-rozcieńczalny --> nie rozpuszczał styropianu)

  6. #6

    Domyślnie

    Są specjalne kleje np.do płytek na powierzchnie smołowate.
    Może użyć tego,na to grunt i tynk?

  7. #7

    Domyślnie

    krzysztofh, kułem bo rozpędziłem się z tym malowaniem, w garażu fundament na jednej ze ścian jest wyżej niż na pozostałych, gdy malowałem nie zastanowiłem się nad tym, rozpędziłem się. Nie wiem jak działają substancje smołowate na styropian, ale chyba się szybciej utlenia.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Otynkować nie można, kleić na kleje bitumiczne - wyłącznie

  9. #9

    Domyślnie

    a ja otynkowałem i jest narazie spoko wiec tynkuj i sie nie przejmuja teoretykami

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafio_1977
    a ja otynkowałem i jest narazie spoko wiec tynkuj i sie nie przejmuja teoretykami
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    przyklejałem sytropian do dysperbitu zwykłym klejem do styropianu , trzymało bardzo dobrze , tak że odrywał się styroian a nie klej od dysperbitu, skoro klej do styropianu trzymał dobrze, to może wystarczy zaciągnąć takim klejem na siatce i potem tynkować?

  12. #12

    Domyślnie

    Według producenta dysperbitu - absolutnie nie można. Przerabiałam to u siebie na cokole. Żeby przykleić tam płytki albo dać tynk mozaikowy - musieliśmy zedrzeć dysperbit (szczota metalowa na wiertarce) i zamiast niego daliśmy uszczelniacz Deitermana (ichni doradca doradza gratis). Drogie to jest, niestety.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony