dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Kable, maty grzejne...

    Witam.

    Zastanawiam się nad założeniem maty lub kabla grzejnego pod płytki na schodach zakończonych podestem do domu. Na jednej z aukcji można kupić maty grzejne i kable grzejne w sumie za niewielki pieniądze, np. kabel grzejny o długości 63m i mocy 630W za 167 zł. Czy to zda egzamin w zimie ? Schody i ten podest wylane są z betonu, na to zamierzam ułożyć płytkę klinkierową. Czy podczas mrozów ten kabel roztopi lód z płytek ? Czy jego moc jest wystarczająca ?

    Dzięki za pomoc.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę, ze to będzie za mało.

    Też to robię, ale mi wyszło z obliczeń ponad 2kW mocy (oczywiscie nie ciągłej, tylko maksymalnej - raczej konieczny jest regulator dobierający moc grzewczą do temperatury otoczenia).
    Generalnie zależy to od powierzchni schodów i podestu.

    Na stronie firmy Elektra (nie mam z nią nic wspólnego) znajdziesz sporo wytycznych, jak to policzyć a potem wykonać.

    Ja od tego zaczynałem, a potem: "Google Twoim przyjacielem"
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  3. #3

    Domyślnie

    Najlepiej zaprosić przedstawiciela, są różni producenci Ensto, Devi. Odradzam chińszczyznę.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam, to najdroższe są czujniki i sterownik. Można inwestycję podzielić w czasie (teraz kable, potem sterowanie)...
    są też jakieś wzory na obliczenie potrzebnej mocy. Poszukaj na stronach producentów; my mamy system devi.
    Pozdrawiam,
    gaga2

  5. #5

    Domyślnie

    nie chce żadnych sterowników i czujników do tego, tylko ręczne załaczanie, które np. po 30 minutach sie wyłączy, nie wiem może po 2 godzinach. Tylko co kupić pod te płytki, jaka musi byc moc. Nie chodzi o to żeby topiło śnieg, tylko roztopiło ewentualny lód.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  6. #6

    Domyślnie

    Podaj chociaż powierzchnię schodów i podejścia - bez tego nie da się odpowiedzieć na pytanie, jaka powinna być moc.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  7. #7

    Domyślnie

    Myślę że wystarczy mi jakieś 2,5-3m kw do ogrzania, taki pas na szerokość drzwi wejściowych, po co grzać całą powierzchnię.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  8. #8

    Domyślnie

    Na stopień (30x80cm) wystarczy już 40 watów.
    Kabel grzejny 15-20W/m.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Ekspert LUXBUD
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    4

    Domyślnie

    Elektryczne kable grzejne instalowane w instalacjach przeciwoblodzeniowych mają za zadanie rozpuścić śnieg i lód, tak aby po spłynięciu wody otrzymać suchą nawierzchnię. System przeciwoblodzeniowy składa się z :
    - kabla grzejnego Comfort Kabel lub PROTEKTOR
    - układu sterującego czyli termostatu lub regulatora
    - elementów montażowych w zależności od miejsca montażu
    Kable grzejne montuje się w schodach – na betonie w warstwie kleju pod płytkami; na podjeździe – w warstwie podsypki piaskowej, pod kostką lub w betonie; w rynnach i rurach spustowych – wpuszczone nitki kabla rezystancyjnego na łańcuchu z akcesoriami dystansującymi lub luźno zwisającego kabla samoregulującego.
    Montaż kabli nie narzuca specjalnych wymagań konstrukcyjnych ani technicznych dla kleju, betonu, kostki czy płytek. Po montażu system jest niewidoczny.
    Dzięki zastosowaniu regulatorów z czujnikami wilgoci i temperatury, system załącza się tylko wówczas, kiedy jest to potrzebne, system wbrew obiegowym opiniom system jest energooszczędny i konkurencyjny dla tradycyjnych metod usuwania oblodzenia.
    Pozdrawiamy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony