dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Temat: Ile wazy metr sześcienny piachu?

Domyślnie Ile wazy metr sześcienny piachu?

Przepraszam za głupie pytanie - ale szukam na nie odpowiedzi o d godziny i nadal nie wiem

Wiem - mniej wiecej - ile metrów sześciennych piasku wejdzie mi w fundamenty,
    ale nie wiem, jak to przeliczyć na ilość - a to mi potrzebne, żeby okreslić ilość zamówionych ciężarówek...

Ktoś pomoże laikowi? Z góry dziekuję

Domyślnie

Witam - dlaczego do fundametów dajesz piasek, a nie żwir?.
    Co do pytania - to każdy mówi inaczej, tam gdzie sprzedają to 1m3 - 2 tony, budowlańcy, że 1,6 tony. Ciekawe?
    Może ktoś określi Ci dokładnie, ja tylko tyle wiem.Pozdrawiam
    rapapa

3. Termomodernizacja budynku gospodarczego. Ocieplanie od wewnątrz czy od zewnątrz? Jak zmienić budynek gospodarczy na budynek mieszkalny. Łączenie konstrukcji Budynek gospodarczy. Adaptacja poddasza na cele mieszkalne Adaptacja budynku gospodarczego na mieszkalny. Kiedy będzie możliwa?
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

Domyślnie Re: Ile wazy metr sześcienny piachu?

Cytat Napisał moniqa_1977
    ...

ale nie wiem, jak to przeliczyć na ilość - a to mi potrzebne, żeby okreslić ilość zamówionych ciężarówek...
    ...
    Liczyłaś zagęszczony czy nie ??

A piach waży różnie bo zależy czy jest mokry czy suchy.
    Mniej więcej 1,6t przy w miarę suchym i możliwe że 2t przy mokrym.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

Domyślnie

Oczywiście do fundamentów daje to cuś, co sie zwyczajowo do nich daje
    Tylko ja nie bardzo rozróżniam piach od żwiru - stąd błąd w pytaniu

Oczywiscie żwir ma byc zagęszczany - to jakoś wpływa na wagę?

Domyślnie

Nie wiem ile waży,ale mam pytanie:
    -Czy to Twoje zdjęcie?

Domyślnie

Niewiem w jakiej okolicy mieszkasz ale u nas wszedzie piasek kupuje sie na kubiki a nie na tony. I radze poszukac wiekszego skladu na ktorych kupisz piach na kubiki a nie na tony.

Domyślnie

U nas kupuje się na 30-tonowe ciężarówki
    I zwazywszy na wybitnie promocyjna cene takiej ciężarówki (ok. 180 PLN) - to się z kubikami bawić nie będę

Domyślnie

Skoro kupuje sie na 30 tonowe ciezarówki to to kierowaca takowej ciezarówki Ci powie ile ma ona kubików i nie bedziesz miec problemu ile ich zamówic.

Domyślnie

kubik sortowanego płukanego to ok 1,7 t

Domyślnie

U mnie liczyli 1 m3 - 1,4 T.

Domyślnie

hmmm jak widać w różnych miejscach kraju żwir/piach różnie waży

A tak naprawdę wszystko zależy od granulacji.
    Mułek będzie ważył najwięcej bo najszczelniej wypełnia przestrzeń i jest sam z siebie najbardziej zagęszczony a kruszywo 10-20 mm będzie znacznie mniej ważyć
    natomiast do dobrego betonu trzeba dodać w odpowiednich proporcjach piachu, żwiru i kruszywa + cement + woda co w efekcie daje około 2600 kg/m3
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

Domyślnie

Cytat Napisał Kryspin
    hmmm jak widać w różnych miejscach kraju żwir/piach różnie waży

A tak naprawdę wszystko zależy od granulacji.
    Mułek będzie ważył najwięcej bo najszczelniej wypełnia przestrzeń i jest sam z siebie najbardziej zagęszczony a kruszywo 10-20 mm będzie znacznie mniej ważyć
    natomiast do dobrego betonu trzeba dodać w odpowiednich proporcjach piachu, żwiru i kruszywa + cement + woda co w efekcie daje około 2600 kg/m3
    Wilgotność ma spore znaczenie, beton raczej w okolicach 2400-2500 kg/m3 , chyba,że ciężkie kruszywo
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Domyślnie

Tak dokładnie wilgotność to bardzo ważna rzecz i nie tylko jeśli chodzi o cięzar ale i skład betonu urabianego na budowie już mówię dlaczegoo.
    Jeśli robotnik mierzy żwir/piach na łopaty to przy mokrym żwirze każda "łopata" jest większa, przy suchym łopata jest "mniejsza" ponieważ jej część się zsypuje i w efekcie żwiru wsypije mniej "na betoniarkę". Ponieważ buduję sam osobiście swój domek odmierzam właśnie wszystko na kubły. Przy suchym żwiże wchodzą 3 łopaty na kubeł przy suchutkim 5...

PS. polecam odmierzać na kubły... albo budować gdy żwir suchy bo inaczej słaba zaprawa może wyjść słabawa

Te 2600kg/m3 zassałem z książki budowlanej kidyś dawno
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

Domyślnie

Kryspin i Geno

czy to nie są przypadkiem wartości obliczeniowe
    albo my ich, albo oni was...

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

Domyślnie

Cytat Napisał aru
    Kryspin i Geno

czy to nie są przypadkiem wartości obliczeniowe
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...202128#1202128
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Domyślnie Re: Ile wazy metr sześcienny piachu?

Cytat Napisał moniqa_1977
    Przepraszam za głupie pytanie - ale szukam na nie odpowiedzi o d godziny i nadal nie wiem

Ktoś pomoże laikowi? Z góry dziekuję
    1m3 piachu = 1,6 t

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia