dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jonyjo

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    2

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe

    Witam - Mam pytanie jak wykonać instalacje ogrzewania wodnego i elektrycznego w jednym pomieszczeniu?.Prosze o wskazówki montażu.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    wodne to moze byc zwykle CO z grzejnikami na scianach, moze byc podlogówka ...

    elektryczne ... moe być podłogówka, ale i grzejniki też mogą być, a może kurtyna ??

    sprecyzuj pytanie.

  3. #3

    Domyślnie

    Pytasz jak zrobić ogrzewanie podłogowe elektryczne i wodne?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Ja zapytam o wodne, podłogowe. Chciałabym położyć, ale marzy mi się podłoga drewniana. Deski lub parkiet.
    Domyślam się, że w pomieszczeniach z podłogą drewnianą muszą grzać kaloryfery, a rurki z wodą można kłaść tylko tam gdzie będą płytki lub "kamienny dywan". Czy tak?
    Czy woda płynie i do kaloryferów, i do rurek z tego samego kotła?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Ja zapytam o wodne, podłogowe. Chciałabym położyć, ale marzy mi się podłoga drewniana. Deski lub parkiet.
    Domyślam się, że w pomieszczeniach z podłogą drewnianą muszą grzać kaloryfery, a rurki z wodą można kłaść tylko tam gdzie będą płytki lub "kamienny dywan". Czy tak?
    Czy woda płynie i do kaloryferów, i do rurek z tego samego kotła?
    tak płynie z tego samego kotła jedynie do podłogówki stosuje się podmieszanie wody zasilającej z powreotną lub zawór ograniczający tenperaturę na podłogówce
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Dzięki
    Drążę więc dalej. Klimat się ociepla, więc myślę też o założeniu na dachu kolektorów słonecznych.

    Czy taki układ może być wspólny?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Dzięki
    Drążę więc dalej. Klimat się ociepla, więc myślę też o założeniu na dachu kolektorów słonecznych.

    Czy taki układ może być wspólny?
    Kolektory słoneczne możesz wykorzystać tylko do ogrzania CWU.
    Co do ogrzewania kalofyferów i podłogówki wykorzystuje się jeden kocioł ale z odpowiednim osprzętem

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jonyjo

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    2

    Domyślnie ogrzewanie podłogowe

    Chce zrobić ogrzewanie wodne w podłodze razem z ogrzewaniem elektrycznym też w podłodze w jednym pomieszczeniu który chce wyłożyć kafelkami.Co najpierw połozyć rurki wodne PCF ,wylewkę i kabel grzejny ?,czy rurki wodne razem z kablem pod jedną wylewkę ?.Pomieszczenie ma 22 m2 na parterze ,podłoże suche żużel i wylewka betonowa.Planuje 5cm styropianu ,cienko jastrychu siatkę metalową ,rurki wodne w odległości co 25 cm ,wylewka ,kabel co 15 cm dwustronny ,wyrównać wylewką i płytki. Proszę o wskazówki i poradę jak najlepiej to wykonać. Moc kabla przyjmuje ok.100W na 1 m2.
    Pozdrawiam .

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    ogrzewania podlogowe elektryczne sa zasadniczo dwa rodzaje:
    - takie ze kabel grzejny dajesz w wylewke (kabel kupowany na metry)
    - i take ze kabel grzejny dajesz w klej pod plytki (to sa w zasadzie maty grzejne), np. Elektra cos takiego robi. Mata ma od razu jakas tam wielkosc.

    no i pierwsze dajesz w wylewke razem z rurkami ogrzewania wodnego
    drugi po wylewkach juz pod plytki

  10. #10

    Domyślnie

    Mate grzejną mozna kupić na allegro

  11. #11

    Domyślnie Re: ogrzewanie podłogowe

    Cytat Napisał jonyjo
    Chce zrobić ogrzewanie wodne w podłodze razem z ogrzewaniem elektrycznym też w podłodze ......
    właśnie wróciłem od firmy, która zajmuje się ogrzewaniem elektrycznym (bo takie mnie interesuje w całym domu) i tylko elektrycznym.

    i właśnie w kuchni i łazienkach zaproponowano mi rozwiązanie o którym piszesz - wodne i elektryczne w jednym. Tylko że elektryczne realizowane matami nad wodnym. Takie maty mają 3mm grubości.

    czy ktoś kto ma elektryczne podłogowe może podzielić się (ale nie dosłownie) rachunkami za prąd opisem jaka powierzchnia itd itp??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony