dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie przyłącze gazowe / instalacja gazowa

    Mam prośbę o pomoc w interpretacji następującego przypadku.
    Otóż na działce stoi sobie w tej chwili domek, do którego doprowadzona jest instalacja gazowa (szafka przy scianie domu).
    Nowy domek buduje się obok.
    W warunkach przyłączenia do sieci gazowej mam klauzulę, iż warunkiem przyłączenia jest :
    -skrócenie istniejącego przyłącza gazowego do linii ogrodzenia
    - budowa punktu redukcyjno-pomiarowego w linii ogrodzenia
    - budowa instalacji gazowej

    I moje pytanie - czy potrzebuje formalnego pozwolenia na budowę instalcji gazowej ? Czy też wystarczy samo zgłoszenie z dołączonym projektem ?
    Moja wątpliwość wynika z faktu, iż z tego co wiem, to na samo przyłącze wystarczy zgłoszenie. Natomiast w tym wypadku przyłącze już niby jest...
    Dzwoniłem i do gazowni i do gminy, i zdania są bardzo rozbieżne.
    HEEEELP......

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    projekt z pozwoleniem na budowę

  3. #3

    Domyślnie

    1950 dzięki... Nie pozostaje mi nic innego jak znaleźć projektanta i przejść drogę przez mękę... Mam alergię na ten papier po uzyskiwaniu pozwolenia na budowę domu.

  4. #4

    Domyślnie Czy wykonawstwo samodzielne zgodne z prawem?

    Mam pytanie, jeżeli posiadam projekt instalacji gazowej wykonany przez fachowca z uprawnieniami, to czy mogę samodzielnie, bez zlecania firmie zajmującej się profesjonalnie tego typu instalacjami, wykonać wewnętrzną instalację gazową. Czy gazownia musi odebrać mi taką instalacje i nie może odmówić podłączenia do sieci miejskiej.

  5. #5

    Domyślnie

    castrop - obawiam się, że sam nie możesz tego zrobić. Są potrzebne uprawnienia, i ktoś pod wykonawstwem musi się podpisać.
    Niemniej jednak poczekajmy, niech wypowiedzą się fachowcy...

  6. #6

    Domyślnie

    Castorp, po pierwsze, upewnij się, że masz ten projekt instalacji zatwierdzony w ramach pozwolenia na budowę. Jeśli nie, musisz wystąpic o takie pozwolenie. W każdym przypadku wykonanie instalacji gazowej musi być pod nadzorem kierownika budowy mającego uprawnienie w zakresie instalacji gazowych (którego zgłaszasz w PINB), on podpisuje się w dzienniku budowy, pod zgłoszeniem zakończenia budowy i pod protokołem sprawdzenia szczelności instalacji. Bez tego będą problemy i z gazownią i z inspekcją budowlaną.
    Tomasz M.

  7. #7

    Domyślnie

    A ja jeszcze raz w mojej kwestii...
    Czy jednak w momencie, kiedy jest już przyłącze i jest doprowadzony gaz, a w warunkach przyłączenia jest mowa o skróceniu przyłącza do linii ogrodzenia, to nie można by podciągnąć tego pod "przebudowę sieci gazowej" ??
    Jeżeli tak to zgodnie z Art 29.2 pkt 11 taka operacja wymagałaby tylko zgłoszenia, a nie pozwolenia...
    Czy popełniam nadinterpretację ??

  8. #8

    Domyślnie

    chce miec gaz ....ale w poblizu nie ma gazociagu ....jestem skazny na butle 11kg ...ale nie chce miec jej pod szafką w kuchni ....chcialbym ja umiescic na zew budynku i pociagnać rure do kuchni , do gazowki .... tez potrzebuje projektu takiej instalacji ?
    Chcesz skrócić sobie życie ???- Zacznij sie budować !!!
    NINJA NIE MOŻE BYĆ MIĘNTKAA!!!

    http://geoportal.gov.pl/ polska z duzej wysokosci - sprawdz swoje włości :lol

  9. #9

    Domyślnie

    Bylem dzisiaj w Urzędzie (przez duże "U") i pani w Architekturze poradziła mi, żebym jednak spróbował złożyć zwykłe zgłoszenie o przebudowie sieci gazowej... nic nie kosztuje, a może się uda... I chyba tak zrobię...

  10. #10

    Domyślnie Można zrobić samemu

    Jest facet z uprawnieniami, za 400 zł klepnie pieczątke i podpisik na dokumentach do gazowni. A instalacja zostanie wykonana we własnym zakresie za 1/5 ceny tej, którą chcą specjaliści. Szczelność mozna sprawdzic sprężarką.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony