dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: ile za kafle?

  1. #1

    Domyślnie ile za kafle?

    ile płaci się za położeniez kafli?

  2. #2

    Domyślnie

    czy masz na myśli kafle - od pieca kaflowego, czy te które kładzie się np.: w kuchni, czy łazience. Jak ja pytałam, to ceny były od 18,00PLN/m2 do 150,00PLN/m2. Rozpiętość straszna, ale też jak masz mozaikę, to płacisz inaczej, jak bez fugi - to inaczej, jak z listwami, to inaczej, jak szlifowane kanty, to inaczej, jak kupisz płytki za 80,00PLN/m2 to zawsze zapłącisz więcej niż za takie za 35-40PLN/m2.
    Pytanie z założenia postawione jest błędnie i nie oczekuj w związku z tym jakiejś gotowej, wiążącej odpowiedzi. Jak ktoś Ci takiej udzieli (bez. m.in. podania powyższych warunków) to mówi tylko o półprawdzie.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goralandrzej
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Mi powiedział 50zł. za metr kwadratowy, kafle na podłodze ale szukam tańszego.

  4. #4

    Domyślnie

    Pamietam,pare lat temu bylo tak.
    Cena polozenia 1mkw kafli byla rowna cenie zakupu 1mkw kafli.
    Coz, im drozsze kafle,tym wiecej za polozenie.
    Kurde,komu to przeszkadzalo?????

  5. #5

    Domyślnie dziekuje

    dziekuje za odpowiedzi i pouczenie. To prawda - zadalam pytanie bardzo ogolne. Oczywiœcie chodzilo mi o kafle na podloge, do lazienki. na razie znalazlam fachowca, który bierze 30 zl za m2 - ale nie zadawalam pytan z fuga czy bez, a on nie pytal jakie bede miala plytki.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja wczoraj rozliczyłem się z płytkarzem - z efektu jestem zadowolony. Za ok. 115 m2 płytek(podłogi, kuchnia.2 łazienki,balkon) za robociznę zapłaciłem 5 tys. Oto szczegóły:
    Powierzchnie płaskie - 25 zł/m2
    Cygara,dekory - 5 zł/mb
    Paski z 2-4 kostek mozaiki - 10 zł/mb
    Szlifowane rogi - 30 zł/mb
    Wanna narożna zabudowa,instalacja baterii,obłożenie mozaiką - 500 zł
    Cokoły - 6 zł/mb
    Docinki do dekorów,wstawek,dywaników,połączenia łukiem z parkietem - 10 zł/mb
    Uważam, że nie jest to tanio, miałem oferty "nieznanych" wykonawców za np 20 zł/m2 ale jak już wpomniałem wcześniej robota moim zdaniem wykonana aż miło popatrzeć i nie żal tych pieniędzy. Gorzej by było zaoszczędzić 1 tys. i później codzień patrzeć na fuszerkę.
    _____________________________

    Pozdrawiam
    DF

  7. #7

    Domyślnie

    ukladanie glazury wzor proaty 38 zl karo 42 zl ale pamietaj ze zawsze dochodza koszty posrednie jak izolaca rownanie podlorza dolicane tez sa ciecia naroznikow sluze pomoca i moge polecic poradnych wykonawcow mozna tez zobaczyc ich prace tel kontaktowy 504641634

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    Pamietam,pare lat temu bylo tak.
    Cena polozenia 1mkw kafli byla rowna cenie zakupu 1mkw kafli.
    Coz, im drozsze kafle,tym wiecej za polozenie.
    Kurde,komu to przeszkadzalo?????

    kiedy tak bylo??? - 5 lat temu chcialiesmy jak najmniejszym kosztem wyremontowac lazienke w mieszkaniu. Wiekszosc kafli byla za 15-20 zl ale juz wtedy nikt za te cene niepodjalby sie ich polozenia .

    Poza tym i tak nie rozumiem logiki - ulozeniae kafli=cena kafli. Bo jesli zaszaleje na plytki za 140zl/m2 to czemu za ich polozenie miaabym tez zaplacic 140zl . czy za ym idzie gwarancja, ze kafelkarz bedzie w równym stopniu uwazal na nie i zdekalruje sie, ze nic mu nie popeka??
    2 polowa Wojty'ego
    mojaFOTOSFERA-mój BLOG

  9. #9

    Domyślnie

    Cena zalezy w duzej mierze od wielkosci i politury plytek. Standartowy wymiar 20-25 sciana i30-30 podloga na wzor prosty fachowiec wezmie od 25 za metr (minimum za dobrego fachowca bez faktury). Im glazura wieksza lub im mniejsza tym cena idzie w gore. Plytki bez fugowe lub fuga zywiczna cena moze ksztalpowac sie ok 100 zl.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojty
    Cytat Napisał raffran
    Pamietam,pare lat temu bylo tak.
    Cena polozenia 1mkw kafli byla rowna cenie zakupu 1mkw kafli.
    Coz, im drozsze kafle,tym wiecej za polozenie.
    Kurde,komu to przeszkadzalo?????

    kiedy tak bylo??? - 5 lat temu chcialiesmy jak najmniejszym kosztem wyremontowac lazienke w mieszkaniu. Wiekszosc kafli byla za 15-20 zl ale juz wtedy nikt za te cene niepodjalby sie ich polozenia .

    Poza tym i tak nie rozumiem logiki - ulozeniae kafli=cena kafli. Bo jesli zaszaleje na plytki za 140zl/m2 to czemu za ich polozenie miaabym tez zaplacic 140zl . czy za ym idzie gwarancja, ze kafelkarz bedzie w równym stopniu uwazal na nie i zdekalruje sie, ze nic mu nie popeka??
    Nie te lata Dodaj do swoich 5 jeszcze 10 lat wstecz.
    Napisalem ,"...ze pare lat temu....",moj blad.Spedzilem bowiem ladnych pare lat na obczyznie i jakos brakuje mi tego czasu,mam luke.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony