dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukol-bis
    MARKOG masz rację, zagalopowałem się.
    Odszczekuję:
    Taryfa G12 ma sens przy użytkowaniu pompy ciepła.
    Czy mógłbyś rzucić jakieś kwoty dla porównania.
    Pozdrawiam
    Wlasnie mnie zmusiłes do silnych obliczeń rzucam tabelkę z tego roku:
    Okres__________|_Zuzycie N(kwh)_|_Zużycie W(kwh)_| koszt N(zl)| koszt W(zl)| razem (zl)
    13.01-22.03_____|__2791________|__1245________ | 607 _____| 527 _____| 1134
    22.03-22.05_____|___980________|___583________ | 213 _____| 247 _____| 460
    22.05-17.07_____|___414________|___383________ | _90 _____| 162 _____| 252

    Współczynniki "wypełnienia" mamy: ZużycieN/(zuzycieN+zuzycieW) [%]
    1. 69% -zima ostra
    2. 63%
    3. 52% - lato

    koszt dla taryfy G 11 mamy"
    1. (2791+1245)*0,37332=1506 zł tj 33% więcej
    2. (980+583)*0,37332=583,50 tj 27% wiecej
    3. (414+383)*0,37332=298 tj 18% wiecej

    uuuf chyba dobrze
    Jeszcze czeka mnie przeliczka statystyczna na G12g i już



    Juz wstepnie doliczyłem - przejscie na taryfe G12g o ile będzie można da mi oszczędnośc ( na razie statystyczną i bez uwzględnienia darmowej soboty i niedieli ) o co najmniej 100 przy moim pierwszym rachunku) - podejrzewam ze dojdzie do 150 - w poniedziałek dzwonie do fabryki prądu.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jeśli można w formie sprostowania. Większość PC jednocześnie podgrzewa CWU i wtedy faktycznie ich COP osyluje około 3 (praktycznie nieco powyżej - można przyjąć średnią 3,3). Natomiast jeśli PC tylko ogrzewa, to przy "całkowitej podłogówce" jej COP wynosi 4,5 i wyżej.
    Biorąc to pod uwagę to uzyskanie kwoty 0,1 zł za 1 kW/h jest możliwe w każdej taryfie prądowej.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #43

    Domyślnie

    MARKOG , czy mógłbyś odnieść te wyliczenia do jakiejś powierzchni ogrzewanej. Da to pełniejszy obraz.
    Pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yoric
    Geezer,

    Energia elektryczna wytwarzana jest z 40-45 % sprawnoscia (elektrownie weglowe)
    Z tego powodu energia elektryczna zawsze bedzie drozsza od "pierwotnych" nosnikow energi jak wegiel, olej czy gaz.
    Nie wiem jak to sie ksztaltuje w elektrowniach atomowych - ale dopoki istnieja elektrownie konwencjonalne, producenci pradu z atomowek beda trzymali ceny "o grosz nizsze" zeby maksymalizujac zyski byc konkurencyjnymi.

    (Y)
    W Anglii 3/4 domów ogrzewa się prądem z atomówek, jest konkurencja i ludzie płacą mniej za takie ogrzewanie niż gdyby to robili gazem.

    U nas węgla na pewno wystarczy na dłużej niż gazu i ropy. Chinole będą brać coraz więcej gazu bo tak im wygodniej niż wieźć morzem tys. ton węgla.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukol-bis
    MARKOG , czy mógłbyś odnieść te wyliczenia do jakiejś powierzchni ogrzewanej. Da to pełniejszy obraz.
    Pozdrawiam
    Oczywiście 220m2
    Temperatura cały czas od 20,5 - 22

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geezer
    Cytat Napisał Yoric
    Geezer,

    Energia elektryczna wytwarzana jest z 40-45 % sprawnoscia (elektrownie weglowe)
    Z tego powodu energia elektryczna zawsze bedzie drozsza od "pierwotnych" nosnikow energi jak wegiel, olej czy gaz.
    Nie wiem jak to sie ksztaltuje w elektrowniach atomowych - ale dopoki istnieja elektrownie konwencjonalne, producenci pradu z atomowek beda trzymali ceny "o grosz nizsze" zeby maksymalizujac zyski byc konkurencyjnymi.

    (Y)
    W Anglii 3/4 domów ogrzewa się prądem z atomówek, jest konkurencja i ludzie płacą mniej za takie ogrzewanie niż gdyby to robili gazem.

    U nas węgla na pewno wystarczy na dłużej niż gazu i ropy. Chinole będą brać coraz więcej gazu bo tak im wygodniej niż wieźć morzem tys. ton węgla.
    z tą anglią to nie prawda a w porównaniu z gazem elektryga kosztuje tam więcej
    pozdr.
    zawsze jest O.K.

  7. #47

    Domyślnie

    Akurat wczoraj w TVN24 było porównanie cen energii elektrycznej w EU.
    Średdnia cena w Anglii jest połowę niższa niż w Polsce.
    Polska jest w pierwszej trójce krajów o najdroższej, niestety, en.elektr.

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Jacek tak dla zweryfikowania tego co piszesz. Zobacz na prawdziwe dane o cenach energii elektrycznej i gazie w UE:
    Dla prądu:
    http://epp.eurostat.cec.eu.int/porta.../H2/H21/er02b2
    a dla gazu:
    http://epp.eurostat.cec.eu.int/porta.../H2/H21/er02c2

    Niestety w tym co piszesz nie ma słowa prawdy

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Jacek [...] Niestety w tym co piszesz nie ma słowa prawdy
    Dzięki Jezier!
    Jak dobrze, że tu jesteś.

    pozdrawiam TomekJ.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Tak czy inaczej w nowym domku (może kiedyś uda mi się przekonać łajw) podstawowoym ogrzewaniem byłby...prąd. Ale nie grzejniki i kociołek elektryczny tylko inne rozwiązanie.
    Dlaczego? Informacje od Jeziera i własne obserwacje.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Tak czy inaczej w nowym domku (może kiedyś uda mi się przekonać łajw) podstawowoym ogrzewaniem byłby...prąd. Ale nie grzejniki i kociołek elektryczny tylko inne rozwiązanie.
    Dlaczego? Informacje od Jeziera i własne obserwacje.

    Prosimy o więcej szczegółów ..... brzmi tajemniczo

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony