dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Piec gazowy z zamkniętą komorą spalania a otwartą?

    Jaka jest różnica między piecem z zamkniętą komorą spalania a otwartą (tak praktycznie, czy to ma wpływ na rachunek za gaz)

  2. #2

    Domyślnie

    Praktycznie ma wpływ rzędu 2 - 5% na rachunki, ale jest wiele innych czynników przemawiających za komorą zamknietą, co razem skumulowane znacznie przewyższa różnicę w cenie.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oli_oli
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wielkiej różnicy w cenie nie ma zwłaszcza w termecie.
    Jak to jest z rachunkami za gaz to nie wiem, ale są inne plusy. Np możliwość całkowitej zabudowy pieca, nie trzeba mieć kratki wentylacyjnej napływowej, którą zazwyczaj wieje zimne powietrze.
    Minusem może być cena komin turbo, no chyba że ktoś zrobi taki patent jak my i oszczędzi nieco kasy na kominie.
    Pozdrawiam
    Wszytstko jest względne.
    gg 4593726

  4. #4

    Domyślnie

    W kotle z zamkniętą komorą jest możliwość wypuszczenia spalin "za ścianę". Po za tym można zastosować komin "zwykły" i oddzielnie pobór powietrza.
    Generalnie przy alternatywie zamknięta czy otwarta komora spalania należy wybrać zamkniętą.
    Prawdopodobie niebawem mogą zostać zmodyfikowanne normy nakazujące stosowanie zamkniętych komór spalania.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli jest to łazienka lub inne pomieszczenie intensywnie użytkowane oraz istnieje możliwość to tylko z zamknięta komorą spalania. Piece z otwartą komorą spalania wymagają dopływu powietrza z zeznątrz (najczęściej poprzez tzw Zetkę w pomieszceniu gdzie jest piec) Bardzo mocno to wychładza pomieszczenie. Ostatniej zimy w łazience na dole gdzie jest taki piec podczas silnych mrozów pojawiał sie nawet szron na kratce zasilającej w zimne powietrze.

  6. #6
    tomasz sulej
    Guest
    tomasz sulej

    Domyślnie Re: Piec gazowy z zamkniętą komorą spalania a otwartą?

    Witam.

    Technika kondensacyjna znajduje coraz wiecej zwolenników. Proponuje zapoznać sie z ofertą Vaillanta http://www.vaillant.pl/product.php?f...efault_id=3659

    Pozdrawiam Tomasz Sulej

  7. #7

    Domyślnie

    A więc jeżeli kotłownie mam w nieogrzewanym garażu i nie zalaży mi na starcie ciepła przez wentylacje, gabaryty tez nie maja znaczenia, to chyba nie ma sesu pchac sie w zamkniętą komorę spalania, i jeszcze ten droższy komin

  8. #8

    Domyślnie

    Bardziej zaawansowany tchnologicznie świat uważa, że to ma sens. Ja bym nawet powiedział, że w garażu, gdzie jednak, siłą rzeczy trochę się kurzy, to szczególnie.
    przy otwartej komorze trzeba będzie często czyścić kocioł. Jęsli sam tego nie zrobisz - koszty.
    Pozdrawiam

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    i jeszcze ten droższy komin
    Droższy? Jak wyprowadzisz spaliny przez ścianę kominem "turbo" to wyjdzie taniej niż wkład do komina nie mówiąc już o samej budowie komina...

  10. #10

    Domyślnie

    sprawa wygląda tak piec juz kupiłem jednofunkcyjny z otwartą komorą spalania Vailanat VU 200-5 z zasobnikiek 120 (domek 110 m2) i teraz szukam argumentów na jego korzyść zeby sie pocieszyć

  11. #11

    Domyślnie

    No jeśli tak, to w zasadzie tragedii nie ma, ale pocieszenia szukaj - bo ja wiem,.... w miłości,.... albo umiarkowanie... w alkoholu.
    Pozdrawiam

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał oli_oli
    Minusem może być cena komin turbo, no chyba że ktoś zrobi taki patent jak my i oszczędzi nieco kasy na kominie.
    Pozdrawiam
    Tzn. jaki patent ??
    Dzwoniłem do kilku instalatorów i powiedzieli mi za każdym razem że konieczny jest specjalny wkład kominowy, który składa się z 2 warstw i musi spełniać określone wymagania tj. nie może być zbyt długi. Abstrahuhjąc nawet od ceny kotła to takie rozwiązanie jest znacznie droższe jednak.
    Kolejna sprawa - odprowadzenie spalin przez ścianę - po pierwsze pogarsza estetykę budynku(wątpię czy żona by się zgodziła na wystającą rurę ze ściany), po drugie - pobono - robią się zacieki przy takim kominie na tynku, czy też brudzi się ściana od spalin.

    Aha- jeszcze nie kupiłem kotła i ciągle się zastanawiam czy otwarty czy zamknięty.
    pozdrawiam
    Grzegorz
    gg:1679915

  14. #14

    Domyślnie

    rurę współśrodkową można też przez dach (poziomo) wyprowadzić, pod warunkiem oczywiscie, że dach jest spadzisty

    pozdr - Krzysiek

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oli_oli
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Patent jest prosty i dozwolony. Kupuje się tylko kolano turbo doprowadzające powietrze i spaliny do komina wentylacyjnego. Zamiast prowadzić podwójną rurę w kominie należy wyprowadzić tylko rurę ze spalinami, a powietrze zasysane jest przez ten komin wentylacyjny.
    U mnie ten komin wentylacyjnyjest zrobiony z takich pustaków okrągłych i w środek jest wstawiony komin do spalin (ma o wiele mniejszy przekrój), a powietrze zasysane jest tym kominem że tak powiem tradycyjnym.
    Wszystko działa sprawnie. Należy pamietać aby komin ze spalinami wyciągnąć wyżej nad komin i tak zaślepić górę komina, żeby powietrze zasysane było z boków komina a nieod góry.

    Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem i pomogłem.

    Pozdrawiam
    Wszytstko jest względne.
    gg 4593726

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    a czy taki piec z zamknęta komora spalania jest glosniejszy?
    nie cierpię oszustów

  17. #17

    Domyślnie

    Oli - rozumiem, chyba - u mnie odpada bo nie mam takiego ładnego komina czy też kanału - mój komin został spartaczony przez partaczy, którzy go "przesunęli" na poddaszu o pół cegły, dzięki czemu kanał nie jest w pionie i ma uskok. Wkładając wkład będe musiał na poddaszu zrobić w kominie dziurę, włożyć w nią dorabiane kolanko i zamurować.

    KrzysiekMarusza - tzn. w kotle zamkniętym są 2 otwory na rurę zaciągającą powietrze i odprowadzającą powietrze ? wydawało mi się że jest jeden otwór włąśnie dedykowany dla tej podwójnen rury ?
    pozdrawiam
    Grzegorz
    gg:1679915

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oli_oli
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Otwór jest jeden ale podwójny jeden w środku a drugi otacza go pierścieniem.
    Wszytstko jest względne.
    gg 4593726

  19. #19

    Domyślnie

    jest tak jak pisze oli_oli
    są też turbo z dwoma rurami, ale do wyprowadzenia przez dach lub boczną ścianę podwójna (współśrodkowa) rura jest oczywiscie lepsza
    pozdr - Krzysiek

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    a czy taki piec z zamknęta komora spalania jest glosniejszy?
    Wprost przeciwnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony