dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Do speców od ogrzewania podłogowego ?

    Witam, buduje dom. Jest sobie salon z otwartą kuchnią w kuchni gres w salonie po środku drewno a pod ścianami płytka 60x60 i jest tego 330 i 660. W kuchni będzie ogrzewanie podłogowe w salonie głównie tradycyjne kaloryfery .
    Czy jest sens pod tą płytką w salonie dać dodatkowo podłogówkę?
    Czy to będzie coś dogrzewać?
    Jak wygląda drewno na styku z taką podgrzewaną podłogą?

    Jacek

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: Do speców od ogrzewania podłogowego ?

    Cytat Napisał zabek_ox
    Witam, buduje dom. Jest sobie salon z otwartą kuchnią w kuchni gres w salonie po środku drewno a pod ścianami płytka 60x60 i jest tego 330 i 660. W kuchni będzie ogrzewanie podłogowe w salonie głównie tradycyjne kaloryfery .
    Czy jest sens pod tą płytką w salonie dać dodatkowo podłogówkę?
    Czy to będzie coś dogrzewać?
    Jak wygląda drewno na styku z taką podgrzewaną podłogą?

    Jacek
    Przy dobrze dosuszonym drewnie( w Polsce o to niełatwo) nie ma kłopotu. Co do sensuu podłogówki w salonie - pamiętaj, że grzejnik jest dość nieciekawym "meblem" i im więcej podłogówki w tym pomieszczeniu tym mniej owych "brzydkich" urządzeń w salonie(lub po prostu mniejsze).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Ja zdecydowałem się na podłogowe na całym parterze i jestem z tego niezmiernie zadowolony (przeżyłem już pierwszą zimę). A przekonała mnie do tego wizyta u znajomych, którzy mieli w kuchni podłogowe a w salonie deski bez podłogówki. Chodząc po ciepłej podłodze w kuchni (otwartej - połączonej z salonem) w momencie gdy weszło się na podłogę salonu było bardzo nieprzyjemne uczucie zimna, za każdym razem moje stopy dawały mi znać, że coś jest nie tak, gdy przemierzałem przestrzeń pomiędzy kuchnią i salonem. U siebie mam na całej podłodze mniej więcej jednakową temperaturę i nie zwracam uwagi na to, że gdzieś podłoga jest ciepła a gdzieś zimna. I właśnie z tego powodu dałbym w salonie też podłogowe albo w kuchni zrezygnowałbym z podłogowego i dał kaloryfery.

  4. #4

    Domyślnie

    w kuchni bedzie gres i podlogówka, w salonie drewno, pytanie brzmi:
    Czy jest sens dawac podlogowkę w salonie pod gresem , ktory jest pod ścianami zewnętrzymi, 60 szer i 990 dl czyli tylko prawie 6m2. Salon ma 40m2 i oczywiscie będą w min tradycyjne kaloryfery ale może troche mniejsze.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie ma to sensu. To za mała powierzchnia aby odczuwalnie dogrzewała pomieszczenie. Po za tym z reguły miejsce przy ścianie czesto bywa zastawione przez jakieś przedmioty przez co oddawanie ciepła byłoby utrudnione.
    Bardziej już bym Cię namawiał aby dać do salonu pod drewno ogrzewanie podłogowe i... grzejniki. Wprawdzie drewno jeśli będzie grube będzie słabo oddawać ciepło ale zawsze będzie choć trochę ciepłe (trzeba sprawdzić czy producent drewna nie zabrania kładzenia go na ogrzewaniu podłogowym). Na niezbyt chłodne dni wystarczy. Jak będzie za zimno to zawsze możesz dogrzać kaloryferami.
    Trzeba by pamiętać aby wtedy dać gęściej rurki od ogrzewania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony