dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 19
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 366
  1. #181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Plytki sa juz polozone, od wczoraj pan fuguje i silikonuje. Zoncius wczoraj zaczynal, a dzisiaj skonczy zakladac futryny i drzwi wewnetrzne, bo mamy z plytek cokoly i zeby mozna je zalozyc musza byc futryny czego nie przewidzielismy i dlatego w niedziele montujemy drzwi .
    Jedna futryna i to do wiatrolapu jest cala pozarta przez myszy i to w takim miejscu, ze kto wejdzie do domu to to zaowazy .
    We wtorek przychodzi pan od malowania i piaskowca
    A ja od rana do wieczora tylko jezdze i zwoze fugi , silikony, i inne pierdoly (ciagle czegos brakuje).
    BRAM i furtek nadal nie mamy, a facet nawet nie odbiera telefonu .

    Plytki w salonie (maja strukture drewna, czego nie widac ze wzgledu na kurz)


    Drzwi dre kolor orzech
    Ostatnio edytowane przez magpie101 ; 07-05-2016 o 22:24

  2. #182
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    W piatek rozliczamy sie z plytkarzem, malarz dziala od wczoraj.
    W niedziele ma przyjechac pan wymierzyc bramy (zadzwonilam do innej firmy).

    juz bym chciala mierszkac, bo meczy mnie jezdzenie po kilka razy na dzien na budowe, przeprowadzka w grudniu - dokladnej daty nie mamy ustalonej, bo nie musimy opuszczac w okreslonym terminie mieszkania, wiec podejrzewam, ze bede wiele rzeczy przewozic jeszcze w styczniu.

  3. #183
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Plytkarz rozliczony, pan od bram byl mierzyc dzisiaj. Termin wykonania do konca miesiaca, zmienila sie nam tez wizja. Przedtem mielismy zamowione ramki z katownika, a w srodku mialy byc dechy w poziomie zeby wszystko zgrac z ogrodzeniem betonowym (dwie furtki i dwie bramy otwierane na boki).
    Dzisiaj natomiast zamowilismy bramy rozsowane (jakby byla otwierana to wjezdzajac autem zeby zamknac brame musialabym wjechac do garazu, a przy rozsowanej bede mogla stanac na podjezdzie) 2 szt. i 2 furtki. I nie sa to ramki, bo stwierdzilismy, ze nie bedziemy co kilka lat wymieniac desek tylko zamowilismy w takim wzorze


    Termin mamy przyspieszony, wzor zmieniony i cena poszla 250% do gory .

  4. #184
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Praktycznie zblizamy sie ku koncowi .
    Wszystko jest juz wymalowane, piaskowiec skonczony prawie . Z tymi plytkami jest dluga historia, kupowalismy je w castoramie, okolo 15 metrow plus narozniki. Jak zostaly trzy metry do polozenia to okazalo sie, ze te trzy metry maja zupelnie inny odcien i w dotyku inna strukture. Plytki te wystepuja tylko w kolorze krem, z tym ze my mamy krem i ciemna kawe z mlekiem, czyli dwa rozne kolory. W castoramie bylismy i tam maja jeszcze trzeci odcien, wiec nawet nie moglismy ich wymienic. Jak je kupowalismy to pracownik castoramy zaladowal nam na busa plytki z dwoch roznych serii. Teraz trzeba napisac protokol, przyjedzie pan z firmy stegu, stwierdzi czy plytki faktycznie az tak bardzo sie roznia kolorem, spisze notatke i dopiero cos z tym zrobia. Wiec wprowadzimy sie bez skonczonego piaskowca (imitacji), a jak dojada wymienione plytki to pan, ktory nam to kladl skonczy reszte docinajac na dworze aby w domku sie nie kurzylo.

    W przyszlym tygodniu przychodzi elektryk zakladac kontakty i hydraulik montowac reszte grzejnikow i armature. Zaczynamy tez sprzatanie, zakladanie klamek, itd. Po tych pracach dopiero polozymy w dwoch sypialniach wykladziny, a w biurze panele i przeprowadzka na kartony, bo niestety nie mamy czasu zabrac sie za meble. Mam nadzieje, ze chociaz miedzy jednym klijentem, a drugim zoncius zmontuje mi kuchnie, zeby bylo gdzie rybke usmazyc na swieta.

  5. #185
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    No i niestety nie mieszkamy jeszcze, odpuscilismy sobie tydzien temu, bo stwierdzilismy ze nie jestesmy w stanie zdazyc przed swietami.
    Bramy i furtki zalozone i nawet bardzo mi sie podobaja.
    Szkielet zadaszenia nad opalem zrobiony, jeszcze tylko musimy zalozyc blache.
    Kontakty zalozone.
    Armatura tez.
    Malowanie zakonczone.
    Piaskowiec jeszcze nie skonczony ani nie wymieniony , niestety nie maja w castoramach takiego koloru, a kilku metrow dla nas nie zrobia w kolorze jaki potrzebujemy.
    Meble w kuchni jeszcze nie zamontowane i to wlasnie byl glowny powod i najwazniejszy przez ktory odpuscilismy sobie przeprowadzke przed swietami. Mam przyjezdnych gosci i kuchnia jest mi niezbedna, a zoncius ma tyle pracy, ze nie wie w co rece wlozyc (jeszcze w wigilie bedzie montowal meble u ludzi )
    Fotki beda potem. Pozdrawiam.

  6. #186
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Przez trzy dni po swietach razem z moja mama, ktora jest u nas do poczatku stycznia sprzatalysmy na budowie i jestesmy cale obolale! Kazde okno bylo myte przez okolo 3 godziny (strasznie obklejone byly klejem z tasm ochronnych i farba po malowaniu). Pomyte sa drzwi, podlogi, plytki, juz ten najwiekszy balagan jest opanowany i teraz jadac tam czuje sie jakbym jechala do domku, a nie na budowe . Zaraz po Nowym roku zaloza nam grzejniki, potem rozwijamy wykladziny dywanowe w sypialniach i biurze, montujemy meble w kuchni i mozna powili sie przenosic. Zaraz beda zdjecia.

  7. #187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Niedokonczona sciana z plytek arena firmy stegu


    Widok z salonu na holl. to szerokie przejscie to wejscie do wiatrolapu


    Wiatrolap


    Sypialnie i biuro gotowe na polozenie wykladzin. Nasza - niebieska, syna - zielona, biuro - ceglaste.
    Ostatnio edytowane przez magpie101 ; 07-05-2016 o 22:25

  8. #188
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Widok na salon


    Takie plytki mamy w spizarni


    Parawan nawannowy w lazience
    Ostatnio edytowane przez magpie101 ; 07-05-2016 o 22:25

  9. #189
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dalej lazienka






    Zdjecia robilam w lazience przed posprzataniem jaj .

    Widok z hollu stojac w drzwiach od lazienki na salon po lewej i kuchnie po prawej


    Pierwsze drzwi po prawej do pokoju syna, obok biuro, na wprost lazienka, a zaraz po lewej sa drzwi do naszej sypialni, ktorych nie widac


    Plytki salon-kuchnia
    Ostatnio edytowane przez magpie101 ; 07-05-2016 o 22:26

  10. #190
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Wlasnie przed chwila wrocilismy z budowy, znowu bylo sprzatanko. Jestem wykonczona ale szczesliwa !
    Zycze Wszystkim szczesliwego Nowego roku, spelnienia marzen (zwlaszcza tych budowlanych) i przedewszystkim duzo zdrowka!

  11. #191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Jutro ma przyjechac do mnie na reklamacje plytek imitujacych piaskowiec pan z firmy stegu - tak twierdzil w rozmowie telefonicznej kilka dni temu. Ale nie licze na cud, bo wczesniej juz umawial sie ze mna dwa razy na konkretny dzien i godzine i nie dotarl (wymowka korek, mgla). Zobaczymy jutro co tym razem pan wymysli.

  12. #192
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    JESTEM WSCIEKLA !!!
    Na poczatku grudnia zlozylam pisma do TPSA o przeniesienie telefonu i neostrady do nowego domku. I okazalo sie, ze telefon to moga mi przeniesc ale droga radiowa, a wtedy o neostradzie moge zapomniec, bo nie ma mozliwosci technicznych. A na czym polega ten brak mozliwosci? A na tym, ze skrzynka stoi 100 m od dzialki i by musieli kopac, a to dla nich jest za duza inwestycja .
    Wszyscy dookola maja telefony i internet (kilka lat temu TPSA dopiero wszystkie kable ciagnela), a przy naszej dzialce nie zostawili wolnej wiazki jak to oni mowia.
    Zlozylam na taka odpowiedz reklamacje i czekam na odpowiedz, przed chwila dzwonilam i nadal sprawa reklamacyjna nie jest rozpatrzona (od 13 grudnia). Od 8 lat mam telefon, od 3 neostrade, zawsze place w terminie i to spore rachunki, a oni nie moga mi 100 m kabla pociagnac, bo to dla nich za duza inwestycja . Nie wspomne, ze 8 lat temu za zalozenie telefonu placilam 500 zl. Jestem wsciekla, bo nie usmiecha mi sie zakladania internetu radiowka, w TPSA internet radiowka nie jest mozliwy.

  13. #193
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Pan na reklamacje w sprawie plytek dotarl poznym popoludniem i z rozpatrzenia reklamacji jestem bardzo zadowolona. Reklamowalismy 5 kartonow plytek (roznily sie odcieniem), ktore mial pan przywiesc ze soba, dodatkowo prosilismy o przywiezienie kolejnych 5 kartonow w tym samym odcieniu, bo podczas ich ukladania zmienila nam sie koncepcja i okazalo sie, ze 5 kartonow nam zabraknie.
    Pan przywiozl w odpowiedznim kolorze 10 kartonow i dal nam je w prezencie w ramach reklamacji, dodatkowo nie zabral tych 5 kartonow w innym odcieniu, ktore mial nam wymienic tylko kazal nam pojechac do castoramy z faktura i je zwrocic zebysmy dostali kase. I dodatkowo dostalismy dwa kalendarze w formie rzezb egipskich na plytch gipsowych podobnych do plytek. Normalnie bylam w szoku ale bardzo milym szoku , bo na nowy rok dostalismy prawie 1200 zl w prezencie. POLECAM FIRME STEGU.

  14. #194
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dzisiaj byl hydraulik i zamontowal nam pozostale grzejniki.
    Rozliczylismy sie z elektrykiem za zakladanie gniazdek, anten, domofonu itp.
    Czesc mebli kuchennych juz stoi i okazalo sie, ze lampa, ktora miala byc nad stolem ma zle zostawiony kabel - musimy przekowac .
    No i mielismy nie miec szafek gornych w kuchni, wiec kabel zostawiony na scianie do oswietlenia kazalismy elektrykowi przed swietami odciac, a teraz jest zmiana koncepcji i beda szafki gorne ale nioe ma mozliwosci na odzyskanie odcietago kabla . A ja od zawsze mialam oswietlenie pod gornymi szafkami i dzisiaj caly dzien zonciusiowi marudzilam o tym oswietleniu, niestety nic z tego.

    Jutro jedziemy rano po wykladziny dywanowe do sypialni, listwy przypodlogowe i odbieramy agd z magazyny.

  15. #195
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Sprzet przywieziony, wykladziny i maty pod nie do 2 sypialni kupione, do trzeciej (biurowo-goscinny) natomiasy kupilismy panele classena w kolorze dab bagienny.
    Najwiekszy problem mialam z doborem listew przypodlogowych do wykladzin dywanowych, dobralam pod kolor mebli jakie bedziemy miec w tych pokojach (niestety idealnie kolor nie jest dobrany).
    A i kupilam dwie wycieraczki dywanikowe do skrytki i wiatrolapu, bo wchodzac z dworu strasznie sie wnosi.
    No i to jest koniec zakupow budowlanych na jakis czas, bo jestesmy splukani z kasy i nieszybko cos kupimy.

  16. #196
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    TPSA telefon i neostrade przeniesie mi w ciagu..........8 msc !
    Moze to trwac dwa msa, a moze 8 msc maksymalnie - tyle maja czasu na inwestycje, ktora musza zaplanowac i dopiero pozniej zaczna cos dzialac. Telefonu nie moge zlikwidowac na starym mieszkaniu, bo wtedy o zalozeniu w nowym domku bym mogla zapomniec. Musze telefon zawiesic i czekac az TPSA zaczna cos dzialac. Jak ja przezyje bez netu ?

    Acha i wieczorem na budowie doszlam do wniosku, ze musze wymienic listwy przypodlogowe do naszej sypialni na inny kolor, nie wiem jak ja wybieralam, nie pasuja do niczego!

  17. #197
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dzisiaj zoncius spedza pierwsza noc w nowym domku z Leosiem (naszym jednym z dwoch psow). Kuchnia jest juz prawie skonczona i za duzo juz tam wszystkiego mamy, wiec trzeba pilnowac.
    A to Leos - ma juz prawie 7 msc.
    Ostatnio edytowane przez magpie101 ; 07-05-2016 o 22:26

  18. #198
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Zoncius codziennie spi w domku, to jezdzenie powoli nas wykancza, a w domku z dnia na dzien wiecej jest do zrobienia (powinno byc odwrotnie).
    Kuchnia jest juz zamontowana, musimy jeszcze tylko w kuchni:
    -wysilikonowac blat na laczeniu z plytka (nie mamy listew przyblatowych)
    -umiescic gdzies butle gazowa i podlaczyc
    -zamontowac baterie i dozownik do plynu
    -przekluc kabel w suficie, tek zeby lampa wisiala nad stolem (teraz jest tak kabel, ze lampa by wisiala metr od stolu )
    -powiesic okap, ktorego jeszcze nie mamy, caly czas czekamy, bo hurtownie maja remamenty. Jest to juz nasz 4 okap, pozostale trzy mielismy juz kupione i gdy sie okazalo, ze cos jest nie tak to sprzedawalam i kupowalam nowy. Pierwszy byl z pyramisa z drewniana ramka 60 cm, potem spodobal mi sie ladniejszy (podobny) tez 60 cm z teki. Nastepnie zoncius wymyslil zeby kupic tez teke ale 90 cm. No i juz jak mielismy malowac ramke z drewna pod kolor mebli to okazalo sie, ze dlugosc okapu max z rura wynosi 110 cm, a my mamy juz otwor do komina w suficie i potrzebujemy dlugosc okapu z rura 130 cm (chce miec rure od okapu pod sam sufit zeby nie bylo widac rury tzw. harmonijki). I tu zaczal sie problem, bo okap z drewniana z ramka z takim wymiarem byl tylko jeden (sliczny) ale kosztowal 1800 zl, wiec pozostalo szukanie okapu w kolorze antracyt pod piec i taki okap robi whirpool (calay sprzet mam z tej firmy) tzn. jeszcze nie robi, bo to nowosc , ktora byla w katalogu na 2008 rok. I dlatego tak dlugo za nim czekamy.
    No i to by bylo tyle jesli chodzi o kuchnie.
    W salonie musimy zaimpregnowac plytki imitujace piaskowiec i powiesic jeden grzejnik, ktorego nam nie powiesili, bo nie przywiezli (czekamy na hydraulika).
    W sypialniach rozlozyc maty, a na to panele i wykladziny.
    W lazience trzeba powiesic wieszak na recznik, papier i wieszaczki, ktore kupilam w niedziele w castoramie, a znalazlam sie tam, bo braklo nam plynu do impregnacji.
    Jak juz to wszystko zrobimy to ja bede tam spac zeby znowu doprowadzic wszystko do porzadku, bo po montazu kuchni jest totalny balagan.

    Jak troche ogarne balagan to wkleje fotki.

  19. #199
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dzisiaj zaimpregnowalismy plytki imitujace piaskowiec i wyszly trzy kolory . Tzn. trzy odcienie koloru piaskowego i to w dodatku jest widoczna roznica pasami poziomymi. Jak bym sie uparla to moglabym je reklamowac ale wtedy bysmy musieli je zrywac, a juz nie mamy sily, wiec machnelismy reka na taki szczegol.

    Panele w pokoju biurowym polozone, meble w kuchni skonczone, brakuje tylko cokolow zakrywajacych nozki.

    Dzisiaj dzwonilam do TPSA i dowiedzialam sie, ze nigdzie nie ma wpisanych 8 msc, ktore TPSA ma na przeniesienie naszego telefonu, moge czekac nawet kilka lat. Zlozylam ponowna reklamacje chcac wiedziec chociaz przyblizony termin ile moge czekac, bo nie wiem co robic z netem, ja chcialam radiowke ale zoncius twierdzi zeby sie nie wiazac z radiowka na 3 lata i poczekac za TPSA, tylko ile moge czekac?

    Ode poniedzialku wchodzi do nas pan, ktory bedzie gladzil sufit w garazu przy domu i polozy nam tez tam plytki na podlodze i scianach (60 m kw). Strasznie sie nosi przez ten niewykonczony garaz.

    Listew przypodlogowych do sypialni nie wymienilam, bo nie mialam kiedy jechac, juz jestem tak zmeczona budowa, ze wszystko mi jedno jakie beda.

    Pokaze teraz zdjecia paneli i kuchni. Kuchnia jest zakurzona i bez okapu, nie ma cokolow i wienca na gornych szafkach w narozniki (zabraklo).
    Ostatnio edytowane przez magpie101 ; 07-05-2016 o 22:26

  20. #200
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Jestem coraz bardziej nerwowa, z mezem coraz czesciej sie sprzeczamy o pierdoly dotyczace budowy. Robota stoi w miejscu, jest jeszcze tyle drobiazgow do zrobienia ale ciagle nie ma czasu. Jak tak dalej bedzie to do Wielkanocy nie zdazymy .
    Na dodatek w domu na podlogach syf podworkowy, bo przyszla odwilz, a wokol domu mamy bajoro, a w nim biegaja dwa psy, ktore przelatuja przez dom, no i my tez nosimy buciorami. Jestem dzisiaj strasznie podminowana .

Strona 10 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony