dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie projekt przyłącza energetycznego - papierkologia help

    witam,

    czynię usilne kroki w celu rozpoczęcia budowy w tym roku, czasu mało więc złożyliśmy wniosek o pozwolenie bez przyłączy tylko z zapewnieniami technicznych warunków dostawy mediów.

    Teraz załatwiamy przyłącza osobno i mam sporą wątpliwość....

    skrzynka energetyki stoi w granicy mojej działki, w warunkach mam napisane że mam do niej dostawić swoją. W czasie skłądania pozwolenia na budowę architekt na planie zagospodarowania działki zaznaczył którędy będzie szło przyłącze energetyczne ale żadnych uzgodnień w tej sprawie nie robił. Pozwolenie już dostaliśmy.

    Teraz projektant od przyłączy mówi że projekt na przyłącze prądu nie bedzie mi potrzebny i robi tylko wodę i kanalizację - czy ma rację?

    Czy faktycznie jak to co mam zrobić z przyłączem jest wyłącznie w granicach mojej działki, to nie muszę robić projektu i uzgodnień w ZUDizie?

    Moje zadania wynikające z warunków energetyki to:
    - zainstalować szafkę pomiarową
    - od projektowanego złącza wykonaś sieć odbiorczą niskiego napięcia (wew. linię zasilającą, instalacje i urządzenia elektryczne)
    - w przypadku prądu budowlanego ustawić skrzynke RB

    potrzebny będzie mi jakiś projekt czy nie, bo boję się znowy wpuścić w maliny z jakimiś pozwoleniami i terminami

    Czy w tej chwili muszę zgłosić te przyłącza w Starostwie? Pojektant od przyłączy mówi że nie... na stronie starostwa są informacje że po zawiadomieniu o pracach nie wymagających pozwolenia na budowę musze odczekać 30 dni - czyli katastrofa...

    /żona WojtekS-a/

  2. #2

    Domyślnie

    WITAM ...TO CO NAPISALES TROCHE MNIE ZADZIWIA .... energetyka przylaczala prad na mojej ulicy .... 10 szafek ....projekt robili SAMI ..... placilem tylko za 11 kw ..niecale 1500zl .... ktoredy idzie kabel od szafki do licznika ich nie interesuje ...ale bede go mial wrysowany na mapce geodezyjnej inwenteryzacyjnej do "odbioru" domu ....szafke wstawili sami na granicy dzialki ...prad budowalny mam bez tej szafki RB.....ale podpiety bedzie gotowej instalacji w domu ..wiec chyba jestem krok dalej niz ty

    projekt.. przylacze na wode jest potrzebny ale mozna to zalatwić razem z montarzem i firma zalatwi ci wszystko na gotowo ...bez zbednego "biegania"... przy okazji wyszlo mi taniej niz osobno
    Chcesz skrócić sobie życie ???- Zacznij sie budować !!!
    NINJA NIE MOŻE BYĆ MIĘNTKAA!!!

    http://geoportal.gov.pl/ polska z duzej wysokosci - sprawdz swoje włości :lol

  3. #3

    Domyślnie

    Witam.

    Może nie zauważyłeś ale ty już masz przyłącze wybudowane, więc co się przejmujesz projektem. Ktoś go już dawno zrobił.
    Do zrealizowania umowy o przyłączenie musisz wybudować swoją instalację wewnętrzną jak i zewnętrzną czyli linie zasilającą twój dom od złącza. Lub też jeśli chcesz mieć prąd wcześniej zainstalować rozdzielnie budowlaną. Projektu na to nie powinieneś robić oddzielnie gdyż myślę ,że zawarty jest w projekcie domu i pozwolenie otrzymałeś na dom z instalacją elektryczną. Przy adaptacji projektu projektant elektryk powinien był dokonać adaptacji projektu instalacji do warunków lokalnych i technicznych warunków zasilania, oraz powinien wrysować na mapie kabel zasilający.

    Jeśli tego wszystkiego nie masz to musisz robić tak i zbierać takie papierki i pieczątki aby później energetyka przyłączyła ci instalacje do sieci i urzędasy przyjeli zgłoszenie o zakończeniu budowy.

    ZUD y na twojej prywatnej działce nie działają.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co wiem, to energetyka ma teraz obowiązek wykonać projekt i przyłącze. W moim przypadku jest tak, że jeżeli sam robię projekt przyłącza to energetyka daje mi zniżkę przy opłacie i koszt przyłącza wynosi 2160, jeżeli zgłaszam wniosek o przyłącze i projekt ma wykonać energetyka, to opłata wynosi 2480 (nie pamiętam dokładnie, ale cos koło tego). Także nie opłaca się samemu robić projektu bo w 300 zł się nie wyrobisz. Ja zrobiłem tak, w projekcie mam przyłącze energetyczne zalicznikowe, uzgodnione itd. Pozwolenie jest wydane na budynek wraz z przyłączem energetycznym zalicznikowym i teraz jak będę miał zbędne 2500 zł mogę występować do energetyki o przyłącze. Oni zrobią projekt przyłącza energetycznego przedlicznikowego (ze skrzynką w granicy). Dlatego jak ktoś ma czas może zrobić w ten sposób. Jeżeli Ty nie miałeś uzgodnionego przyłącza i w pozwoleniu nie masz napisane, że pozwolenie obejmuje budowę domu i przyłącza to chyba cię czeka papierologia od początku. Ale zaznaczam, że się nie znam, wiec może być trochę inaczej niż napisałem. Może ktoś jeszcze się orientuje, to proszę o sprostowanie mojego postu.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Nie ma przyłączy przedlicznikowych i zalicznikowych.
    Przyłącze jest to część sieci do granicy własności i eksploatacji która przy przyłączu kablowym jest w złączu. Od złącza w kierunku odbiorcy jest to już instalacja elektryczna odbiorcy. Kabel od licznika do rozdzielnicy w domu nzaywa się zwenętrzną instalacją elektryczną. Inaczej można go nazwać linią zasilającą a nawet wewnętrzną linią zasilającą czyli WLZ .

    Autor wątku ma już wykonane przyłącze, pozostaje mu tylko wykonanie i przyłączenie własnej instalacji wraz z WLZ ,oraz z przygotowaniem miejsca pod licznik. Oczywiście opłatę przyłączeniową też musi uiścić.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  6. #6

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak pisze Marcin. I nie musisz tego zgłaszać i czekać 30 dni.
    Po wykonaniu WLZ zrobisz odbiór, podpiszesz umowę sprzedaży prundu, założą ci licznik i odpalasz betoniarkę.

  7. #7

    Domyślnie

    ania, marcin714 - buziaki, jesteście wielcy

    to super że nieczego nie potrzebuję załatwiać a swoją droga piątka z plusem że się połapaliście w tych moich poplątanych zeznaniach - ja sama w budowlance słabo się jeszcze łapię ale będę nad tym pracować


    żoncia WojekS-a

  8. #8

    Domyślnie

    > Przy adaptacji projektu projektant elektryk powinien był dokonać adaptacji
    > projektu instalacji do warunków lokalnych i technicznych warunków zasilania, > oraz powinien wrysować na mapie kabel zasilający.

    A u mnie jest nastepujaca sytuacja: projektant przygotowujacy projekt
    zagospodarowania dzialki (bez uprawnien budowlanych elektrycznych)
    wrysowal na mapie polozenie WLZ, ktore i tak bede chcial troche zmienic.

    Pozwolenie mam na budowe budynku i szamba (nic tam nie ma o
    przylaczach, ale jesli sie nie myle, to wedlug obecnego prawa
    budowlanego przylacza robi sie w trybie zgloszenia lub nawet bez tego).

    Adaptowany projekt domu zawiera projekt instalacji elektrycznej
    z zakupionego projektu gotowego wykonany przez uprawnionego projektanta
    (przy wykonaniu instalacji planuje pewne zmiany).

    Przed zima chcialbym polozyc w ziemi kabel do WLZ tak, zeby
    w przyszlym roku przed ustapieniem mrozow mozna bylo zrobic
    i podlaczyc instalacje elektryczna.

    Pytanie - czy musze w tej sytuacji zalatwiac jakies formalnosci
    (projekt WLZ, ZUD itp.), czy tez wystarczy pozniejsza inwentaryzacja
    geodezyjna i odbior podlaczenia WLZ oraz instalacji w ZE ?

    Pozdrawiam,
    Tomek

  9. #9

    Domyślnie

    Nic więcej nie musisz robić.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony