dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Czy używa ktoś pieca na ekogroszek z zasobnikiem????

    Jestem zainteresowany kupnem pieca na ekogroszek z zasobnikiem i mam kilka pytań
    1 czy faktycznie jest on taki eknomiczny jak o nim piszą
    2 jak często (zimą) trzeba do niego "zaglądać"
    3 ile spalacie groszku przez sezon i przy jakiej powierzchni

  2. #2

    Domyślnie

    piec na ekogroszek hef 20 KW

    dom kostka ani trochę nieocieplony, okna nowe, oprócz jednego dość dużego (brakło kasy)

    dom około 130 m2

    zasobnik płaszczowy 140 L

    liczba osób mieszkających 4

    spalanie 5,5 ton groszku/rok (co i cwu)

    groszek po 400 zł/tona

    w porównaniu do starego pieca koszt ogrzania wychodzi taniej - było kupowane 4 tony węgla (450zł) i tona koksu (około 1000 zł) i dodatkowo drewno w spooorej ilości.

    Komfort znacznie wyższy w porównaniu do zwykłago pieca na węgiel
    zasypywanie:

    - latem raz na 3 tygodnie
    -zima raz na 3-7 dni, w zależności od temperatury.

    ja z reguły chodziłem co 2 dni bo mi sie nie chciało zasypywać zasobnika do pełna.

    wyrzucanie popiołu - troche częściej niż zasypywanie, ale jest szufladka, nie trzeba czyścić rusztu jak w starych piecach przy oczyszczaniu z popiołu więc nie ma dużo pracy.

    co około 6 tygodni - 8 tygodni piec trzeba wyczyścić - zajmuje to kilkanaście - kilkadziesiąt minut.

    Wady - piec jest dość głośny, więc nie ustawiałbym blisko sypialni (ja mam w piwnicy więc mi nie przeszkadza - śpię na piętrze.

    kurzy się trochę (przy uzupełnianiu zbiornika i czyszczeniu) nie da się np. w kotłowni umieścić pralni. Ja osobiście nie umieściłbym także w tym samym pomieszczeniu dodatkowego kotła na gaz. szybko by sie zabrudziły dysze (czy co on tam ma).

    piec posiadam od kwietnia 2005.


    Największa różnica w porównaniu ze starym piecem węglowym: wstajesz, jest ciepło ( a nie 15-16 stopni.) pierwsza rzecz którą robisz to nie jest rozpalanie pieca. Nie myjesz się w zimnehj łazience, a ciepło nie rob się jak już wycj\hodzisz do pracy, po powrocie z pracy nie idziesz rozpalić pnownie, W zimie nie musi być całyu czas ktoś w domu, żeby lecieć co 2 godź, dorzucić. przy piecu z zasobmikiem idziesz uzupełnić paliwo w wolnej chwili. Ważne tylko, żeby to było przed wygaśnięciem pieca.

  3. #3

    Domyślnie

    Planuję właśnie zakup HEF lub EKO-TOM (20 KW).
    Też mam dom typu kostka o podobnym metrażu (no może ciut więcej).
    Czy 20 KW jest w Twoim przypadku wystarczające ? Jak wygląda sytuacja w środku ostrej zimy ?
    -------------
    Sopel

  4. #4

    Domyślnie

    Wystarczało. Nie było tak, żebym musiał podkręcić temp. na maksa. Przez większość zimy temp. na piecu była około 60 stopni (nigdy mniej jak 56 - to jest temp. minimalna jaką możesz ustawić, choć niektórzy twierdzą, że minimalna to 60), regulacja w większości odbywała się za pomocą zaworu trójdrogowego.
    Nie było konieczności ustawiania temp. na np. 75 stopni.

    temp w domu około 20 stopni cała doba. jedynie w pokoju w którym okno jest niewymienione (a jest w fatalnym stanie) temp kilka stopni niższa.

  5. #5

    Domyślnie

    cześć,

    ja kupiłem 2 tygodnie temu DEFRO Komfort (z podajnikiem na ekogroszek).

    napiszcie mi jakie macie ustawienia parametrów przy danym poziomie temperatury na piecu (np. przy 40, 50, 60 stopniach C)
    - długość podawania
    - przerwa w podawaniu

    acha - czy palicie czystym groszkiem czy "oszukanym" domieszką miału?
    podoj tom kielnie, a choćbyś jus podoł to i tak za późno [zasłyszane na budowie]

  6. #6

    Domyślnie

    mam 17 kW z podajnikiem z Puław "Krzaczek"
    Co 2 dni opróżnić szufekę z popiołu
    Co 3-7 uzupełnić zasobnik

    Ma ktoś piec od Krzaczka ?

    Pozd.

    Hubert
    Moja "budowa" zaczeła się w kwietniu 2003- kupiłem stan surowy. Szukam informacji u doświadczonych forumowiczów. Pozdrawiam inwestorów oraz udzielających informacji na forum.

  7. #7

    Domyślnie

    Cześć!

    Ja też jestem w trakcie wyboru kotła na eko-groszek. Na razie wybor zawęziłem do kilku i proszę o pomoc w wyborze i ewentualne rady.

    Oto lista moich "wybranych":

    1. Ling 25
    2. Fakora 25
    3. Eko-Tech 26

    A tak na boku to co myślicie o tym wynalazku?? http://kotly.com/sklep/product_info....roducts_id=481

    I jeszcze jedno ile może kosztowac kocioł Ling Combi ktory jest wymieniany wśród "mercedesów".

    Dzięki za pomoc.
    _________________
    "Money for nothing and chicks for free..."

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubwarka
    mam 17 kW z podajnikiem z Puław "Krzaczek"
    Co 2 dni opróżnić szufekę z popiołu
    Co 3-7 uzupełnić zasobnik

    Ma ktoś piec od Krzaczka ?

    Pozd.

    Hubert
    mała poprawka po 2 latach użytkowania
    w lato zasyp na 6 tygodnii
    w zimę 0-5 st. na zew - 1,5 tygodnia
    szufelę opróżniam raz na zasyp , gdyż lepiej wybiera się popiół z pieca niż szufelki.



    Hubert
    Moja "budowa" zaczeła się w kwietniu 2003- kupiłem stan surowy. Szukam informacji u doświadczonych forumowiczów. Pozdrawiam inwestorów oraz udzielających informacji na forum.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony