dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Czym utwardzić drogę?

    Jestem w trakcie wykańczania drogi na posesję. Po wybraniu humusu, nawiezieniu gruzu i rozprowadzeniu go pozostało do zrobienia wykończenie. Chciałem utwardzić i wyrównać drogę frezem asfaltowym, ale załatwienie tego materiału graniczy z cudem (Małkowice, koło Wrocławia). Czy możecie poradzić mi, czym ew. wykończyć taką drogę?

  2. #2

    Domyślnie

    Tylko karpióweczka na to posypać żwirem i spokój na długi czas

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    U nas poszedł gruz a na to żużel. Pierwszy rok minął i droga OK.

    Pzdr

    Dawid

  4. #4

    Domyślnie

    a nie lepiej drobny tłuczeń? wyglada ładnie a jak sie ubije to i trzyma solidnie...

  5. #5

    Domyślnie

    Ja robiłem 90 m b drogi ze szlaki a po budowie ze względu na niskie koszty zrobiłem asfalt(mam pod górkę), ale taklze po to żeby można było sypać solą. Był to granulat asfaltu z tzw odzysku i polany emulsją. Utwardzano i jeżdżono po tym wibrowalcem.Od drogi mostek z kostki+80m asfaltu +przed domem zajazd z kostkli(dopiero za 2-3 lata ) Choć na początku troche śmierdziało to i tak polecam.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Rok temu 1m2 takiego asfaltu kosztował mnie 17 zł.za robociznę z materiałem. Wiem ze w tym roku jest drożej bo nie ma po pierwsze dostępnego materiału , a po drugie płace poszybowały w górę.

    Jeśli chodzi o koszt całej drogi to musiałbym poszukać . Zależało Ci na cenie całości czy tylko wykończenia czyli asfaltu?

  8. #8

    Domyślnie

    tak mniej wiecej, chodzi o calosc, bo na razie mam polna droge, a jestem pierwsza z budowa od glownej drogi, wiec musze cos pomyslec, bo kiepsko sie jezdzi po tych dziurach. a na innych budujacych nie mam co liczyc. kupili dzialki wnukom. bede budowac za 10-20 lat. masakra
    ot tak to wyglada

  9. #9

    Domyślnie

    Nie musiałem długo szukać było o tym miesiac temu. Poczytaj sobie o kosztach w tym również mojej drogi.

    http://forum.muratordom.pl/tluczen-8...ok,t111917.htm

  10. #10

    Domyślnie

    dzieki dzieki. czyli znow dodatkowe koszty. ale nie jest tak zle.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwonaszczytno
    Tylko karpióweczka na to posypać żwirem i spokój na długi czas
    Absolutnie nie stosuj żwiru. Z racji tego że żwir jest okrągły, nigdy ci się nie zaklinuje i zawsze będzie luźno leżał, koła będą buksowały i będziesz miał tylko kłopot z dziurami.

    Doświadczenia mojego kolegi.

    Najlepszy wg. mnie to tłuczeń frakcji 0-32 lub 32-64

    Ja miałem dostępny za darmo piasek z tłuczniem takim do 64 mm i jest super

  12. #12

    Domyślnie

    Tak samo nie można stosowac tzw. kaczych kamien(5-15cm)i czyli wybieranych z rzeki, bo też są okrągle i wogóle się nie klinują.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony