dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 117 z 117
  1. #101

    Domyślnie

    OK, dobre to co sie dobrze konczy, prawda? Na szczescie u mnie nie jest/bylo tak tragicznie jak sie zapowiadalo i jestem happy!!
    Co prawda nie lubie czasow w ktorych mi przyszlo sie urodzic i zyc to teraz jednak troszke zmieniam zdanie ale tylko i wylacznie z jednego powodu - moznosci szybkiej komunikacji. Taka sie wlasnie ostatnio odbywala pomiedzy moim mezem a szwagrem i pomimo dzielacych ich tysiace km i bezkresne wody udalo sie zalatwic i znalesc ekipe dekarzy!! Noo to byl totalny szok!! Znalesc w ten sam dzien w ktorym inni odmowili?! To istny cud! Stalo sie tak tylko dlatego, iz szef dekarzy jest dobrym znajomym szwagra i jak sie okazalo zna i mojego meza! Tak wiec w poniedzialek 10 sierpnia "nowa" ekipa dekarzy zaczyna zabawe z naszym dachem... huuuraa!! Teraz bede mogla spac spokojnie!
    Teraz uiekam, musze konczyc pakowac meza, od czwartku bede baaardziej czasowa bo juz ... sama! Ah, ilez wolnego czasu nic tylko sie bede relaksowac a mazeulek niech sie tam trudzi z robotnikami, aaa cooo...?
    Wobec tego do pozniej bo teraz uciekam na relax...


    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

  2. #102

    Domyślnie

    Jutro bede zegnac mezulka ale dzis urzadzam pozegnalana imprezke zapraszam!
    Beda napoje chlodzace


    cos na "zab'


    a takze i na slodko


    a gdy ktos poczuje zmecznie w nogach to zapraszam


    a gdy nastanie noc wybierzemy sie na obejrzenie zachodu slonka


    Kochani dwa miesiace bez meza - smutno mi bedzie przeogromnie
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

  3. #103

    Domyślnie

    Ach, masz talent do organizowania imprez


    Cieszę się, że się dobrze skonczyło. Nas też wystawiła ekipa ale od tynkowania i facet dopiero nam powiedział jak mąż zadzwonił uzgadniać szczegóły kilka dni przed rozpoczęciem planowanych prac Ech są czasem ci ludzie niepoważni....
    Dziękuję za miłą gościne i czas ruszać do pracy

  4. #104

    Domyślnie

    [quote="Bianca"]Ach, masz talent do organizowania imprez

    Dziekuje Bianka baaa jasne, ze sie ma w koncu nie jedna juz sie zorganizowalo a im wiecej tym wieksze doswiadczenie

    Noo mezus juz w PL! Mam nadzieje, ze pogoda dopisze i obejdzie sie juz bez zadnych niespodzianek!
    Co ja teraz zrobie z tym wolnym czasem...? Zapewne bede szukac nowych inspiracji do dalszego dzialania?

    Na dzis zaprosilam znajome, meczyly mnie o ugotowanie hmmm... mlodej kapustki, wiec czas na mnie i maszeruje do kuchni.
    Zapraszam...

    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

  5. #105

    Domyślnie

    Jest piekny koniec lata, dlatego korzystam z kazdej wolnej chwilki aby nacieszyc sie ladnym dniem; jest tak jak lubie...
    Maz nadal w PL /powraca za tydzien/ , nawet u brata na weselisku sie bawil...

    Mam juz zdjatka nowego dachu i tak szczerze nie wiem co o tym myslec? Maz oczywiscie zadowolony ale ja troszke mniej, poniewaz zaszly zmiany i nie jest tak, jak uprzednio planowalismy, pozostaje mi jedynie pogodzic sie z tym jak jest!
    Cala zmiana dachu trwala trzy tygodnie. Bylo naprawde duzo pracy i jak twierdzi maz : solidna firma a przy tym nie mogli narzekac bo ... rano sniadanie i kawusia; jakies piweczko, pozniej znowu kawusia i piweczko; nastepnie obiad i kawusia nooo i piweczko aaa na zakonczenie dnia "flaczeszka" i tak codziennie az do finalowego dnia. Maz mowil, iz dobrze, ze mnie nie bylo, bo bym tylko "fachowcow" stresowala
    No OK!
    Teraz zamieszcze zdjatka i jestem ciekawa opini...

    Dom przed zmiana dachu...



    Rozbiorka dachu...


    Zarys nowego dachu...


    A to juz dom z nowym dachem ...


    W przyszly roku planujemy wymienic okna na pietrze i dwie pary drzwi wejsciowych oraz zrobic zadaszenie noooo i przygotowywac sie do polozenia elewacji. Ale z tym to bede miec problem? Obecnie planuje - bezowy, mysle, ze bedzie pasowac. Poki co bede wertowac FM w nadziei zdobycia jakis inspiracji... mam na to caly rok!
    A pozniej czas zaczac bedzie myslec co zrobic i jak z tym...



    Od teraz jestesmy coraz blizej ... powrotu.
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Nooo, kochana, gratuluję!

    Mnóstwo zmian zostało już zrealizowanych, dom poważnie się powiększył, bo ganek włączony w bryłę domu, plany konkretne są, a i miejsce naprawdę urokliwe jest, aż pachnie niedalekimi górami.

    Super!

    A to agro to chcesz w stodole robić czy w domu?
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  7. #107

    Domyślnie

    Dziekuje DPS'u!
    Powiem tylko ooo pardon napisze, ze zanim podjelismy jakos decyzje to dochodzilo czasami do lekkich spiec, raczej z mojej strony, przyznaje , moj maz ma anielska cierpliwosc, bo skoro wytrzymal ze mna tyle lat to...
    OK, o czym pisalam? No wlasnie o planach i jak pisalam : planowanie, godziny spedzone na rysowaniu i co z tego zostalo w koncowym efekcie - prawie nie wiele, bo i lukarna zmieniona i takze poddasze. Plany planami a w trakcie wykonania zostalo pozmieniane, niestety. Maz mial szczescie, ze dzielil nas ocean i tysiace km bo ... bo... bylam wsciekla na te zmiany! Ale jak wspominalam, maz zadowolony i przekonuje mnie, iz kiedy ujrze sama to rowniez polubie... oby tak bylo! Ale do tego momentu musze jeszcze poczekac do przyszlego lata.
    Obecnie staram sie rozplanowac srodek - ponownie rysuje i zmieniam, trudna decyzje, gdyz duzo pomieszczen a najgorsze jest, ze co za planuje to za chwile zmieniam, maz mowi, ze juz jest sick od moich zmian!
    Zastanowie sie ... i pewnie zamieszcze tutaj moje prowizoryczne plany?
    Jak to sie mowi - z drugiej strony lepiej widac.
    Odnosnie stodoly. To bylo i nadal jest moje zamierzenie, ze wlasnie stodola bedzie przeznaczona na agro, ale kiedy uslyszalam wstepna cene calej realizacji to malo nie upadlam z szoku! Nie bardzo wiem, jak to wszystko zorganizowac; koniecznie musialabym conajmniej na pol roku wyjechac do PL i dopilnowac zmian a to z kolei nie takie proste, bo tutaj moge stracic prace ale mam tez taka opcje, ze jeszcze zaczekam i ... stopniowo bede realiowac zmiany? I jeszcze taka, ze ... po jakims czasie wroce juz na stale i bye-bye Kanda! Trudna decyzja!
    I jeszcze mam taki plan: (przyszedl mi do glowy, doslownie trzy dni temu,kiedy nie moglam spac) - gdybym juz powrocila np: na stale to ... zrobic trzy lub dwa pokoje na dole domu aby juz "cos" sie dzialo /?/ i w miedzy czasie "szykowac" stodole...?? Jeszcze niepowiedzialam o tym planie mezowi, uuuu az sie boje jego reakcji Poki co to nadal tkwie w tym samym punkcie czyli zerowym.

    "Na nic sie zda madrosc i przenikliwosc, jesli okazji nie potafi sie wykorzystac" hmmm .... ?
    I na tym zakoncze, udam sie na poszukiwanie inspiracji ...
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

  8. #108
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Hmmm...
    Zrobisz, jak zechcesz, ale pamiętaj, że po pierwsze, Twoja rodzina musi (każdy z osobna!) absolutnie akceptować plan uruchomienia agro - jeden niezadowolony członek rodziny zepsuje całą robotę wszystkim pozostałym, bo zawsze będzie dawał gościom w jakiś sposób odczuć, że nie chce ich tutaj.
    Najlepsza opcja to osobny budynek dla gości - i oni, i Wy będziecie się czuli swobodnie i dobrze, goście nie będą musieli chodzić na palcach po 22, a Wy nie będziecie musieli uważać, aby w szlafroku nie pętać się po domu.
    Gdybym ja to robiła, to stawiałabym na stodołę, tym bardziej, że niepotrzebnie władowałabyś kasę w pokoje z łazienkami w domu na dole, a co potem? Kasa włożona w tamte pokoje, na stodołę brakłoby może kasy i co...?
    Ja tam zawsze mówię, że co nagle, to po diable.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS
    Zrobisz, jak zechcesz, ale pamiętaj, że po pierwsze, Twoja rodzina musi (każdy z osobna!) absolutnie akceptować plan uruchomienia agro
    Ja tam zawsze mówię, że co nagle, to po diable.
    Moja Rodzina to i ja i moj maz, syn zostaje w Kanadzie wiec nie bedzie problemu.
    DPS'u umiesz przedstawic sprawy jasno i rzetelnie aaaa nie pisalam, ze ... z drugiej strony lepiej widac? nie pisalam??
    Dalas mi do myslenia, serio, bo to i racja inwestowac w cos, co pozniej bedzie zbyteczne no i w lotto nie wygralam aby pozwolic sobie na taka rozrzutnosc.

    Po dzisiejszej rozmowie z mezem (wraca za trzy dni) tooo pewnie znowu nie usne, byl dziwnie tajemniczy, niby cos napomknal o jakims planie ale prosil abym zaczekala na jego powrot? Ludzie! Coz On znowu wymyslil?! Az sie boje! Nie dosc , ze zmienil plany przebudowy dachu, tooo jeszcze ma jakis plan odnosnie mojej stodoly?! Lepiej niech sie trzyma z daleka!! Ale poki co, wypada cierpliwie zaczekac na jego powrot i mam nadzieje, ze rozmowa odbedzie sie jak na Dame przystalo Glowa mnie dzis boli.
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

  10. #110

    Domyślnie

    Bardzo bym chciala miec takiego rzezbionego duuuzego koguta, jest piekny!!



    a ten natomiast zbyt kolorowy ale rowniez ladny



    biala kuchnia ... to co lubie




    to jest ladne, lubialabym gdyby jeszcze gorna polka byla oszklona i idalnie harmonizowalo by z biela...


    a ten kredens jest ladny tylko kolor bym zmienila, nic tylko szukac stolarza!
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

  11. #111

    Domyślnie

    Dach juz zmieniony! Przeszlo w lekkich bolach ale jestesmy z mezem happy, ze jest to za nami.
    Teraz tylko wymiana drzwi zewnetrznych i okien, ale z oknami to zaden juz problem, gdyz sa juz zamowione i beda czekac na nasz przyjazd; jedynym problemem sa drzwi, nie sadzilam, ze zajmie mi duzo czasu aby wybrac odpowiednie?
    A wybor jest przeogromny i podoba sie mi wiele; aleee chce wybrac /proste?/, najzwyklejsze! Mam kilka do wyboru, aleee mam dylemat - jaki wybrac kolor aby pasowaly do calosci domu? Elewacje planujemy - bezowa.
    Dobrze, ze nie buduje domu od podstaw, bo zapewne osiwialabym zanim zdecydowala sie co i jak i jaki kolor wybrac! Skoro przy tak prostej decyzji jak drzwi do przebudowanego domu mam problem, aaa dokladniej chodzi o decyzyzje meza; uwaza, ze kolor wisniowy bedzie ok?! Osobiscie lubie machoniowe, ale uwaza, ze za ciemne? Nooo nieee wieeem!!!
    HELP!!
    Zamieszcze kilka fotek aby bylo jakies rozeznanie
    > dom z nowym dachem - kolor "buraczkowy" i brazowe rynny







    > drzwi ktore sie mi podobaja:


    natomiast te spodbaly sie mi od pierwszego ujrzenia, tylko jaki kolor wybrac...?
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

  12. #112
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jasia
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    2.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie

    hej!

    widzę, że zmiana dachu już za Tobą?

    szkoda, że nie są to zapowiadane lukarny, ale myślę, że z tym dachem też nie jest źle

    może kolor drzwi dobierz do rynien? bo raczej nie uda Ci się zgrać go z dachem a zawsze kolor drewniany to drewniany

    pozdrawiam serdecznie i życzę Wam dużo sił na to przebudowywanie!

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jasia

    widzę, że zmiana dachu już za Tobą?

    szkoda, że nie są to zapowiadane lukarny, ale myślę, że z tym dachem też nie jest źle :
    Dziekuje Jasia Tak juz jedno zostalo zrealizowane i jak zauwazylas - totalnie zmienione lukarny i szczerze po dzis dzien, kiedy patrze na zdjecie (nie widzialam jeszcze naocznie) too, tooo trudno jest mi powiedziec - lubie te zmiane czy nie ... bardziej jest do tego drugiego
    Przedemna jeszcze dluuuga droga i troszke mnie zniecheca takie pertraktowanie na tel czy maila; taka "niemoznosc" dotkniecia czy zobaczenia jest okropnie niewygodna a jeszcze dodatkowym problemem jest - wybor czegokolwiek?
    No nic, poradze sobie!
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

  14. #114

    Domyślnie

    Chcialabym miec takiego pieknego kogucika, czy wie ktos gdzie mozna kupic?

    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

  15. #115
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kotecek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Witaj, nie było mnie 100 lat, bo też i nie często ostatnio na Muratora zaglądam. takiego kogucika to najlepiej chyba poszukać na Allegro, ale wtedy kupujesz kota w worku... Moze w jakiejś kwiaciarni w małym miasteczku - nieraz lubią tam mieć takie ozdóbki.

    Dach pieknie wyszedł! Dom od razu prezentuje się inaczej i jakby był większy Może jakeś zdjęcia wnętrz, głównie poddasza? Współczuję Ci załatwiania wszystkiego na telefon, to koszmar. Tymczasem już teraz życzę wspaniałych Świąt!!!

  16. #116

    Domyślnie

    mały domek z ogrodem? ja tam bym od razu chciał mały domek na skraju lasu

  17. #117
    Banned
    DPoter

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Lubachowy
    Kod pocztowy
    87-355
    Posty
    8

    Domyślnie

    O domku marzę też, ale musiałbym zarabiać 3-4 razy tyle.

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony