dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sebastianC

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    57-220
    Posty
    2

    Domyślnie odmowa Pozwolenia na Budowę - nowe zasady wył z prod. rolnej drogi wewnętrzne

    Ciekawy problem się zrobił i pytanie, czy ktoś z Was się już zderzył z takim problemem.

    Staram się o pozwolenie na budowę.

    Działka ma połączenie z drogą publiczną poprzez drogi wewnętrzne, które są współwłasnością 16 osób.
    Pan z urzędu uprzejmie poinformował, że PnB nie zostanie udzielone bez wyłączenia z produkcji rolnej dróg wewnętrznych łączących moją działkę z drogą publiczną.

    czemu teraz jest to wymagane, a nie do oddania domu do użytku?

    czy muszę ja, jako pierwszy z właścicieli działek, wykluczać z produkcji rolnej całe powierzchnie dróg, czy tylko mój udział?

    jeśli chciałbym sam procedować, to muszę mieć wniosek podpisany przez wsyzstkich współwłaścicieli?
    jeśli oni nie są osiągalni, to jaka jest procedura?

    i taka Made in PL zagwozdka.

    miał ktoś może już przyjemność się głowić nad tym?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    odrolnienie jest niezbędne i wynika z ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Konieczne jest zdobycie decyzji ,,odrolniającej". W przypadku, gdy jest dostęp do drogi publ. prosto z działki też są takie wymogi, z tym że ustawa przewiduje zwolnienie z opłaty terenów pod dom i infrastrukturę do 5 arów. Nie musisz koniecznie odralniać całej drogi i na całej szerokości, wystarczy odpowiedni pasek do przejazdu. Gorzej, że jest wspólnota i zapewne Ci, którzy się już wybudowali nie będą zainteresowani. Do pozwolenia na budowę trzeba uzyskać decyzję, natomiast opłaty nie są od razu wymagalne, ponieważ związane są z rzeczywistą zmianą przeznaczenia, z reguły obowiązek zapłaty aktualizuje się z chwilą utwardzenia drogi.

  3. #3

    Domyślnie

    Testowanie we wrocławskim starostwie

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sebastianC

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    57-220
    Posty
    2

    Domyślnie

    dzieki za podpowiedz.

    jestem juz krok dalej (w tym samym starostwie ), tzn. posiadam już informacje którędy, jakie paski należy wyłączyć i też opłaty mnie nie odstraszają, bo są właściwie marginalne.

    Teraz zastanawiam się, jak to przeprowadzić najskuteczniej. Wniosek ja wypisuje, i wszyscy współwłaściciele muszą się na wniosku podpisać?
    Niektórym takowe odrolnienie jest kompletnie niepotrzebne, bo działkę np. kupili jako lokata pieniędzy, i żadne nakłady ich nie interesują.

    jak to w praktyce przeprowadzić.
    1 wniosek?
    16 wniosków?
    może 1 wniosek i pełnomocnictwo dysponowania tymi gruntami od współwłaścicieli?
    i jak techniczne sprawę opłat zorganizować.

    dzięki z góry za podpowiedzi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony