dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 117
  1. #41

    Domyślnie

    Tak, dzialeczka piekna - dziekuje. Tak szybki efekt - to zasluga mojej siostry. W przyszlosci, bedziemy; sasiadkami.

    Sonika - to co ja chce, a co moge miec, to dwa odrebne swiaty. Owszem, marzyl mi sie "maly zameczek", nawet probowalam otrzymac, indywidualny projekt; ale maz i moja siostra, po uslyszeniu ceny; szybko sprowadzili mnie na ziemie. Tak szczerze? Gdybym tak naprawde chciala miec swoj zameczek, to nie w PL, a raczej w Irlandii lub Szkocji; jest ogromna oferta sprzedazy, a i miejsca co nie ktorych, iscie bajeczne.
    Jednak, wyszlam z chmur! Zaczynam stapac po ziemi, stad moje zainteresowanie budowa domeczku, z romantycznym balkonikiem o slodkiej nazwie Emanuela.

    Pozno juz, pora na sen...
    ~ To, kim jestesmy jest nieskonczenie wazniejsze od tego co posiadamy ~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    BasniowySnie, a zobacz tylko...



    http://www.skrzat.waw.pl/kasztel_ramka.html

    Zobacz też resztę

    I co Ty na to???

  3. #43

    Domyślnie

    Sloneczko, miej litosc, prosze!
    Obejrzalam te stronke - "skrzacika", nooo i co? Co teraz? Namieszalas mi w glowce... zapragnelo sie miec - dom pod strzecha, piec kaflowy; coby muc w zimowe wieczory wygrzewac - "swoja pania"
    Juz lepiej zastopuj, prosze i nie podsylaj mi wiecej, tego typu stronek... , gdyz zaczynam byc lekko - zdezorientowana - dzieki Tobie Sloneczko.
    Jak mam budowac "Emanuele"? Kiedy ona, jest romantyczna, wiec w zaden sposob - piec kaflowy ani strzecha ... nie pasowac /ok, lekko zartuje/

    Tak na serio. Czy Tobie Sloneczko, podobaja sie - piece kaflowe, bo o funkcjonalnosc to nawet nie pytam. Przerazajaca jest dla mnie wizja... ojej, kto by palil w takim piecu? Nie umiem! A gdyz pomysle o... taszczeniu wegla...? Czas przy tym "stracony".
    To nic! Jesli juz, to zatrudnie sluzbe! A co, jak byc Pania na wlosciach, to w pelnym stylu, prawda?

    OK, teraz naprawde na powaznie.
    Chcialabym posadzic na froncie dzialki drzewa / parawan/ ... no wlasnie, tu zaczyna sie problem! Mysle o - jodle gorskiej srebrnej, tylko nie wiem, czy to jest wlasciwa nazwa polska, znalazlam jej opis w internecie, jednak bez zdjecia... opis "jakby" pasowal", aha, mialam gdzies jeszcze inna jej nazwe... Abies lasiocarpe "Compata" , moje pytanie jest: czy bylaby odpowiednia na tego typu "oslone", parawan? I kiedy jest najodpowiedniejszy czas na jej sadzenie?
    ~ To, kim jestesmy jest nieskonczenie wazniejsze od tego co posiadamy ~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Uff, trafiłam wreszcie do tego wątku ponownie
    Następnym razem, BasniowySnie, nie zadawaj mi zagadek, tylko od razu podaj linka, ok?

    Radzę Ci zwiedzić tę stronę: http://www.pinus.net.pl/p.php?p=doradztwo

    Jest tam mnóstwo przydatnych informacji, z których i ja korzystam

    Wiem, że najlepsza pora na sadzenie iglaków to wiosna (do maja) i jesień.
    Na szpaler żywopłotowy dobrze jest wybrać tuje Brabant, czy Kórnik (to nie błąd ortograficzny ), albo jeszcze lepiej cisy.
    Z tym że ich owoce są trujące i to trzeba wziąć pod uwagę, jeśli w ogrodzie mają być dzieci.

    Ja sadziłam drzewka iglaste, tj. różne rodzaje świerków, sosenki, jodełki, w tym prześliczne kalifornijskie, nie po to by robić parawan, lecz by mi pachniały i udawały namiastkę lasu








  5. #45

    Domyślnie

    Dziekuje Sloneczko, za podany adres. Zaraz obejrze.
    Sliczny masz ogrodeczek. Cieszy oczka, prawda?
    Jak juz pisalam, w pierwszej kolejnosci, potrzebuje "parawan" od frontu, mojej dzialki. Na reszte mam jeszcze czas. Rowniez mam na mysli, aby posadzic maly "lasek", dzialke mam dosc wytarczajaca, wiec to w przyszlosci. Najbardziej, podobaja mi sie - modrzewie, ale one gubia igielki, wiec to jeszcze w planie; nie jestem do konca zdecydowana.
    ~ To, kim jestesmy jest nieskonczenie wazniejsze od tego co posiadamy ~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

  6. #46

    Domyślnie

    A wiec tak: postanowilam, ze zakupie - jodle gorska- srebrna /Albies lasiocarpa "Compacta", do obsadzenia na froncie dzialki, dlugo mi zeszlo, nim sie zdecydowalam - wybor przeogromny drzew iglastych, jednak od pierwszego zobaczenia, spodobala mi sie ta wlasnie jodelka. Wszystko mialam zaplanowane, z radoscia zadzwonilam do siostry, aby jej oznajmic o mojej decyzji. Jednak radosc moja trwala, bardzo krotko - okazalo sie, ze dokonalam co prawda ... wspanialego wyboru, ale... drogiego. Oczywiscie, siostra, starala sie mi wytlumaczyc, iz mozna wybrac inne /podobne/ i tansze, tym bardziej, ze maja one byc metrowej wysokosci wiec i cena wieksza.
    Pocieszyla mnie, ze moge posadzic - dwie a nawet cztery dla ozdoby, gdyz mam dzialke wystarczajaca wielka.
    I co mam zrobic??

    Poki co, najwazniejsza teraz sprawa - sprowadzic "magika" ze swoimi kijkami, gdyz wpierw musze miec studnie, a nastepnie, myslec o sadzeniu drzew; poniewaz musi byc woda do podlewania drzewek.
    Jeszcze nie zaczelam budowy domu, a juz mam "male" problemiki.
    Czy uda mi sie posadzic tej jesieni...?

    A to: ulubione zdjatko.


    To ponizsze zdjecie, przypomina mi wielce, sciezke w lesie, po ktorej chodzilam z tak wielka przyjemnoscia...
    ~ To, kim jestesmy jest nieskonczenie wazniejsze od tego co posiadamy ~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Piekne te dwa ostatnie zdjecia. Dzialka Twoja tez. Ladne okolice.

  8. #48

    Domyślnie

    Dawno mnie nie bylo i wiele sie zmienilo.
    Z pewnych powodow musze odlozyc, ogrodzenie dzialki i sadzenie drzewek; a wszystko bylo juz zaplanowane.
    Coz, plany, planami a zycie zyciem. Moj syncia oswiadczyl, ze nie wraca do PL. Nawet nie chce slyszec - nie dziwi mnie, w koncu nie zna polski.
    Zmuszona wiec jestem "odlozyc" na jakis czas - budowe wymarzonego domku. Moze na rok... dwa?? Jednego jestem pewna - wybuduje swoj domek i wroce na stale do PL!! Coraz czesciej zastanawiam sie - czy latwo mi bedzie zamieszkac w PL? Bywam co prawda w PL kazdego roku; jednak inaczej jest byc - na wakacjach a inaczej - zyc.

    Mam rowniez maly dylemat. Moim wymarzonym domkiem jest - Emanuela. Ale otrzymalam od siostry inny projekt domu a raczej kilka projektow. Podam tylko dwa : http://www.domfort.pl/projekt.php?op..._projektu=MUZA
    Podoba mi sie ten projekt, jednak nie znalazlam nikogo, kto by ten domek ... wybudowal lub budowal.

    Drugi projekt domu jest ladny, prosty w budowie; jednak wybierajac go, musialabym wprowadzic wiele zmian - najwiecej na parterze; uklad ten wcale mi nieodpowiada, a juz samo ... wc usytuowne w srodku i bez okna ??? lub kuchnia, ktorej najglowniejsza sciana, zostala zaplanowana bez sensu... wejsciem do spizarki?? Rozmyslam nad piwnica; chociazby czesciowa??? Moze ktos buduje ten domek?
    http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=66&flip=1
    Chetnie bym zobaczyla. Jak rowniez, bylabym wdzieczna za jakies porady?
    Siostra uwaza, iz jest to idealny domek; tym bardziej ze zamieszkac maja w nim tylko dwie osoby - ja i moj maz. Hmmm.... zastanawiam sie, co zrobic, ktory projekt wybrac?
    Zauroczyla mnie - Emanuela a teraz podoba mi sie - Diuna I. Wybor.... wybor!!
    Widzialam juz zdjecia z budowy Emanueli - jest sliczna!!
    Gdybym zobaczyla jeszcze Diune I, wtedy byloby mi latwiej podjac decyzje. Aleeee mam czas! Moze znajdzie sie ktos na forum, kto bedzie budowac Diune I??

    wojtekww, a gdzie Ciebie wynioslo? Czekam na jakies wiadomosci i zdjatka z waszej pieknej - Emanueli.

    Pozdrawiam cieplutko, choc za oknem jesienny deszcz.
    ~ To, kim jestesmy jest nieskonczenie wazniejsze od tego co posiadamy ~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał BasniowySen
    Dawno mnie nie bylo i wiele sie zmienilo.
    Z pewnych powodow musze odlozyc, ogrodzenie dzialki i sadzenie drzewek; a wszystko bylo juz zaplanowane.
    Coz, plany, planami a zycie zyciem. Moj syncia oswiadczyl, ze nie wraca do PL. Nawet nie chce slyszec - nie dziwi mnie, w koncu nie zna polski.
    Zmuszona wiec jestem "odlozyc" na jakis czas - budowe wymarzonego domku. Moze na rok... dwa?? Jednego jestem pewna - wybuduje swoj domek i wroce na stale do PL!! Coraz czesciej zastanawiam sie - czy latwo mi bedzie zamieszkac w PL? Bywam co prawda w PL kazdego roku; jednak inaczej jest byc - na wakacjach a inaczej - zyc.

    Mam rowniez maly dylemat. Moim wymarzonym domkiem jest - Emanuela. Ale otrzymalam od siostry inny projekt domu a raczej kilka projektow. Podam tylko dwa : http://www.domfort.pl/projekt.php?op..._projektu=MUZA
    Podoba mi sie ten projekt, jednak nie znalazlam nikogo, kto by ten domek ... wybudowal lub budowal.

    Drugi projekt domu jest ladny, prosty w budowie; jednak wybierajac go, musialabym wprowadzic wiele zmian - najwiecej na parterze; uklad ten wcale mi nieodpowiada, a juz samo ... wc usytuowne w srodku i bez okna ??? lub kuchnia, ktorej najglowniejsza sciana, zostala zaplanowana bez sensu... wejsciem do spizarki?? Rozmyslam nad piwnica; chociazby czesciowa??? Moze ktos buduje ten domek?
    http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=66&flip=1
    Chetnie bym zobaczyla. Jak rowniez, bylabym wdzieczna za jakies porady?
    Siostra uwaza, iz jest to idealny domek; tym bardziej ze zamieszkac maja w nim tylko dwie osoby - ja i moj maz. Hmmm.... zastanawiam sie, co zrobic, ktory projekt wybrac?
    Zauroczyla mnie - Emanuela a teraz podoba mi sie - Diuna I. Wybor.... wybor!!
    Widzialam juz zdjecia z budowy Emanueli - jest sliczna!!
    Gdybym zobaczyla jeszcze Diune I, wtedy byloby mi latwiej podjac decyzje. Aleeee mam czas! Moze znajdzie sie ktos na forum, kto bedzie budowac Diune I??

    wojtekww, a gdzie Ciebie wynioslo? Czekam na jakies wiadomosci i zdjatka z waszej pieknej - Emanueli.

    Pozdrawiam cieplutko, choc za oknem jesienny deszcz.
    Jest troszeczkę o Diunie, co prawda o Diunie III
    Popatrz tutaj http://forum.muratordom.pl/viewtopic...ighlight=diuna i jeszcze tutaj http://forum.muratordom.pl/viewtopic...ighlight=diuna.
    Co prawda budowniczy Diuny jest tylko jeden ale sympatyków coraz
    więcej

    Wydaje mi się, że układ parteru z niewielką modyfikacją jest lepszy w Diunie III - może warto z tego skorzystać.

    życzę owocnego wyboru

  10. #50

  11. #51

    Domyślnie

    Dziekuje Beasza, zajrzalam pod podane przez Ciebie linki; za chwilke przeczytam dokladniej, jak rowniez raz jeszcze obejrze projekt domu Diuna III.
    W sumie, nie spieszno mi wcale; nie rozpoczne budowy domku, tak jak planowalam na wiosne 2007; wiec zaczekam cierpliwie na "zbudowana" Diune III i porownam oba projekty - Emanueli i Diuny III, aaaa wtedy, zadecyduje; tylko pytanie jest: czy budowniczy Diuny III, zamiesci wiecej zdjec i wiadomosci...???
    Dlaczego Diuna I, a nie Diuna III? Tylko dlatego, ze Diuna I jest wieksza; jednak po namysle, uwazam, iz nie ma to znaczenia, dlatego, gdyz domek swoj budowac bede tylko dla dwoch osob!
    Poki co; sledzic bede watek - Emanueli i Diuny!


    Trurl, tak - syn! O jakiej Pysi piszesz?
    ~ To, kim jestesmy jest nieskonczenie wazniejsze od tego co posiadamy ~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

  12. #52

    Domyślnie

    Wrocilam! Troszeczke "zmieniona", gdyz mialam problemy z wpisaniem sie na forum!

    Zmiana myslenia! Ostanio, siostra zachecila mnie do obejrznia pewnego projektu, jest inny od tego, ktory juz wybralam i bylam zdecydowana a pisze oczywiscie o - Emanueli.
    Jednak, gdyz ujrzalam te pietrowa - Diune, bardzo spodobal mi sie ten projekt. Mam wiec teraz dylemat. Diuna czy Emanuela??
    Podaje link do obejrzenia Diuny : http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=1589
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

  13. #53

    Domyślnie

    Czy nikt nie buduje/wybudowal, pietrowej Diuny, ktorej link podalam w poprzednim poscie?
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał FairyDream/BasniowySen
    Czy nikt nie buduje/wybudowal, pietrowej Diuny, ktorej link podalam w poprzednim poscie?
    Cześć,

    Wreszcie przeczytałem ten Twój wątek.
    Faktycznie masz dylemat, ale pomogę Ci go rozwiązać.

    Zapraszam Ciebie w imieniu naszej rodzinki do nas do Emanueli.
    Poznań - okolice to zaledwie niecałe 200 km od Wrocławia. Jakie znaczenie mają takie małe odległości w odniesieniu do tych które pokonujesz lecąc z Kanady.

    Wierzę, że właściwym Twoim wyborem projektu, będzie Emanuela II
    Pozdrawiam
    serdecznie
    TadekL

  15. #55

    Domyślnie

    Dziekuje slicznie TadekL, za zaproszenie.
    Czuje sie niemal zaszczycona! Mozecie byc pewni, iz bedac w PL skorzystam z tak milego zaproszenia, tym bardziej, ze jestem niesamowicie ciekawa /nie lubie tego slowa/ jak prezentuje sie Majestatyczna Emanuela
    Tym bardziej iz 200 km to zadna odleglosc, takie pokonuje czesto /w jedna strone/ aby spotkac sie z klientem i zlozyc podpis tak wiec, przyjazd do Was, bedzie przyjemnoscia.
    Jeszcze raz dziekuje.

    TadekL, czy nie zajmujesz sie ... tak po cichu wrozbiarstwem? /oczywiscie to zart/

    Musze napisac iz otrzymalam wiadomosc, ze na wiosne we Wroclawiu, a raczej pod granicami , zaczyna sie budowa - pietrowej Diuny!!, tej wlasnie, ktorej projekt i ja wybralam. Super sprawa!!
    Byc moze, bede miec okazje "zwiedzenia" i Diuny i Emanuelii, czym jestem uradowana!! Tym bardziej, ze bede miala idealne porownanie; i co za tym idzie, pozwoli mi na podjecie tej wlasciwej decyzji/projektu.
    Najwazniejsze w tym wszystkim jest to, ze nie musze sie sie spieszyc z budowa, co pozwoli mi, na wlasciwe spojrzenie i przeanalizowanie obu projektow.
    Cos zaczyna sie dziac...
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał FairyDream/BasniowySen
    Dziekuje slicznie TadekL, za zaproszenie.
    Czuje sie niemal zaszczycona! Mozecie byc pewni, iz bedac w PL skorzystam z tak milego zaproszenia, tym bardziej, ze jestem niesamowicie ciekawa /nie lubie tego slowa/ jak prezentuje sie Majestatyczna Emanuela
    Tym bardziej iz 200 km to zadna odleglosc, takie pokonuje czesto /w jedna strone/ aby spotkac sie z klientem i zlozyc podpis tak wiec, przyjazd do Was, bedzie przyjemnoscia.
    Jeszcze raz dziekuje.

    TadekL, czy nie zajmujesz sie ... tak po cichu wrozbiarstwem? /oczywiscie to zart/
    Witaj Baśniowy Sen
    Super, że zajrzysz do nas . Mamy nadzieję, że nie zapomnisz.
    Niestety wróżbiarstwo nie jest moją mocną stroną. Jeśli by tak było nie wybudował bym domu z kredytu tylko z jakieś dużej wygranej .

    Pozdrawiam
    TadekL

  17. #57

    Domyślnie

    Wpisuje swoja obecnosc

    W moich planach, skromny zastoj nadal mam problem z wyborem projektu swojego "wymarzonego domku"
    Im wiecej ogladam, tym wiekszy mam metlik nie latwo sie zdecydowac!
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał FairyDream/BasniowySen
    Wpisuje swoja obecnosc

    W moich planach, skromny zastoj nadal mam problem z wyborem projektu swojego "wymarzonego domku"
    Im wiecej ogladam, tym wiekszy mam metlik nie latwo sie zdecydowac!

    Bo wiesz, że jest tylko jeden jedyny i właściwy
    EII
    Pozdrawiam
    TadekL

  19. #59

    Domyślnie Powrot...

    Po dluzszej przerwie ponownie zawitalam w progi muratora, co prawda podczytywalam intereujace mnie tematy to jednak odwlekalam moment w ktorym i ja bede musiala opisac swoj "problem" i prosic forumowiczow o sugestie/rady, a z tego co juz czytalam; jest wielu takich ktorzy sa wdzieczni za zainteresowanie i rady... teraz ja dolaczam do tej "reszty"
    Nie mam wyboru gdyz probowalam sama i co... pol roku minelo i ja nadal jestem w punkcie poczatkowym

    Ktos kto juz czytal moj temat wie, ze mialam male perypetie z kupnem dzialki, nastepnie szalalam z wyborem projektu domu - jest ich nadal kilka! I tak pozostanie, gdyz... nooo wlasnie i tutaj konczy sie ten temat a zaczyna nowy.
    Postaram sie opisac w skrocie "historie" ktora zmusila mnie na zmiane moich palnow, jednak wiem, ze to tylko pozostanie w "uspieniu" do momentu kiedy ja bede mogla je zrealizowac.
    Tak wiec... marzenia, marzeniami a zycie pisze inne scenariusze tak jak w naszym przypadku.
    Nie wiem od czego zaczac aby sie nie pogubic i aby to co opisze bylo sensowne tak wiec...maz otrzymal w "spadku" domek, do ktorego zreszta jezdzilismy na wakacje i, ze planujemy powrot do PL na stale, maz postanowil "odnowic swoja rezydencje" i tutaj nie wiedzialam, czy sie cieszyc czy plakac, gdyz walczylam o spelnienie swojego marzenia a wiedzialam, ze wraz z planami meza nie mam szans na ich realizacje, niestety! Zaczelo sie od tego, ze przy wspomnieniu o moim zamiarze pukano sie w czolo i ...zaczynaly sie komentarze typu:- "w glowie sie jej przewraca, budowac dom, kiedy jest gotowy i tylko zrobic kosmetyczne poprawki"- to tylko jedno przytoczone, pomijam inne, za ktore gotowam udusic
    Po pierwsze- dom zostal wybudowany jakis 30 lat temu!!
    Po drugie- wybudowany zostal w/g widzi-miesie murarza, o ktorych w tamtych czasach bylo jak na lekarstwo, dodam, ze to byl murarz z rodziny wiec ON dobrze wiedzial co robi i nawet w plan domu nie spojrzal!! Co za tym idzie, w/g mnie to juz nie kosmetyczne poprawki ale wieksze dzielo poprawki po partaczu!! Pomyslec, ze murarz ten /!!/ byl wielkim fachowcem wrrrr i wielce szanowanym... doobre!!! Dodam tylko, ze tak jest usytuowana sciana dzialowa, ze NICwiele sie nie zmieni!!
    Ale z tym to juz mniejszy problem, gdyz pokoje sa naprawde duze.
    Co mi spedza sen z powiek i z tym wlasnie zamiarem zwracam sie do Sznownych Forumowiczow o rade.
    Mamy zamiar zmienic dach, i tutaj zaczala sie "rewolucja" - wybor dachowki owszem, wybralam kilka i z tych kilku trzy!! Teraz z tych trzech musze wybrac jedna, ale to maly problem
    Problemem jest czy ta wybrana bedzie odpowiednia do tego stylu budowy?
    Wkleje zdjatka domu dla lepszego rozeznania oraz moj wybor dachowki. Dodam, ze zamierzamy rowniez zrobic lukarne - i tutaj nastepny problem; jak powinna wygladac i czy bedzie odpowiedna do takiej bryly domu?
    Nastepnie planujemy wydluzyc dach aby zakryc balkon i jak to zrobic?
    Wiele pytan i wiele watpliwosci.
    Przy planowaniu wydaje sie to taaakie latwe; ale teraz zaczyna mnie to przerastac! Nie wyobrazam sobie teraz, gdybym miala planowac budowe swojego domu - tyle trudnosci!! Poki co, teraz zajmuje sie przebudowa domu i temu musze poswiecic swoj czas.
    A, ze caly proces bedzie sie odbywac na odleglosc, tym bardziej mnie frustruje cale zamieszanie! Meza rodzina jest chetna zajac sie wszystkim jednak ja ladnie podziekowalam, gdyz zbyt mocno sugerowali swoje decyzje! Co gorsza...zadna z nich nieodpowiadala mojemu wyborowi, to tak jakby chciano zrobic nam , nooo nie wiem na zlosc? Mniejsza z tym! Podjelam sie tego zadania i doprowadze do konca!! I wiem, jestem przekonana, ze z pomoca Was Kochani Forumowicze uda sie mi osiagnac moj zamierzony cel. Wooow!! Moj maz bedzie ze mnie duuumny!! Rany, chwale sie "przed zachodem slonca" ) Ale to wynik mojej radosci powodowany we wiare Forum Murator!!) Badzcie ze mna, prosze.
    Mam nadzieje, ze moj opis jest zrozumialy? Staralam sie nie pogubic, jesli jednak beda jakies pytania, prosze pytac; ale to ja jestem tutaj od zadawania...:
    Aaaa teraz pojde poszukac jakies zdjatka i sprobuje wkleic; jendak przyznam sie, ze nie jestem w tym dobra
    Bede wdzieczna za kazda sugestie jak i krytyke.

    Pozdrawiam.
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

  20. #60

    Domyślnie Zdjatka

    Podaje link do albumu ze zdjeciami domu a raczej dachu ktory zamierzamy zmienic. Przy domu jest rowniez domek gospodarczy lub stodola.
    Zamiescilam rowniez kilka zdjatek z okolic - aby znalesc sie w tym miejscu i cieszyc sie widokiem, mamy 10 min idac wspaniala drozka pod gorke... na skroty niesamowita frajda. Pozazdrosic tylko osoba ktore na tej gorze mieszkaja i maja takie widoki na codzien, jak np: meza kuzynka - tylko pozazdroscic.


    Podam rowniez nazwy dachowek ktore wybralam, i nie jestem jednak zdecydowana - teraz pozostaje mi najwazniejsze - wybrac te wlasciwa...ktora? Czy ktoras z tych wybranych dachowek bedzie odpowiednia do tego typu budynku?
    Jak juz pisalam, mamy zamiar wbudowac lukarne posrodku dachu jak rowniez wydluzyc dach na balkon/ganek; nie wiem jak to mozna okreslic
    Najwazniejsze jest to: czy znajde jakakolwiek firme ktora podjelaby sie zmiany dachu a raczej wymiany dachowek? Wszyscy teraz buduje i zapewne to jest teraz bardziej oplacalne niz przebudowy? Nieee wiem! Jestem w ciemnym tunelu... pomocy!

    Oto spis:
    Koramic - Renesansowa L15 ~ ceglasta angoba szlachetna
    ~ czerwona angoba
    Holenderka - Rustykalna angoba
    Brass - Celtycka Lumino ciemnoczerwona
    - podwojne -S Cisar sa tylko dwa kolory? szkoda, bo baaardzo sie mi ona podoba.
    Jeszcze jedna - Roben - Fleming dachowka sredzka falista ~ rustykalna lub kasztanowa.
    Problem jest taki, iz wybieram ogladajac tylko zdjacia, nie mam moznosci obejrzenia naocznie, i prosilabym gdyby ktos z forumowiczow mial tak dachowke na swoim domku i bylby tak uprzejmy i mial zycznie pokazac na zdjatku bylabym wdzieczna.
    Musze wybrac dachowke i zalatwic wszystkie formalnosci na odleglosc, przed wyjazdem do PL, gdyz nie chcemy tracic czasu juz tam bedac, poniewaz trzy miesiace szybko i musimy wracac. Mamy nadzieje, ze przez ten czas /3m-ce/ uda nam sie uporac ze zmiana...?
    To tyle...

    http://picasaweb.google.com/Amaranth...ey=y-wbD1cmMqw
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony