dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie schody zewnętrzne jak zrobić?

    Mam gotowy budynek i przed wylaniem na gotowo posadzki chce zrobic schody do domu. jak je zrobic czy je zbroić czy izolowac czy jakieś dylatacje czy zazbroić je tak żeby wkuć sie w fundament domu?

    Prosze o info bo dzisiaj już je robią

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: schody zewnętrzne jak zrobić?

    dzisiaj ? to moze podaj e-maila do ekipy ... bedzie szybciej

    pzdr

  3. #3

    Domyślnie Re: schody zewnętrzne jak zrobić?

    Cytat Napisał mackre
    Mam gotowy budynek i przed wylaniem na gotowo posadzki chce zrobic schody do domu. jak je zrobic czy je zbroić czy izolowac czy jakieś dylatacje czy zazbroić je tak żeby wkuć sie w fundament domu?

    Prosze o info bo dzisiaj już je robią
    Te schody robiłabym na gotowo jak będą już dobrze wykonane wylewki w domu. Taras wylaliśmy wcześniej i teraz musieliśmy dolewać.

    Nasze schody są masywne i mają własny fundament. Od domu są odizolowane warstwą styropianu (tak jak na całym cokole). Kładliśmy warstwę izolacyjną z papy. Panowie je zazbroili tak, że można po nich jeżdzić czołgiem - tego zbrojenia z pewnością można bylo dać mniej
    Kaśka

  4. #4

    Domyślnie Re: schody zewnętrzne jak zrobić?

    Cytat Napisał brzoza
    dzisiaj ? to moze podaj e-maila do ekipy ... bedzie szybciej

    pzdr

    Nabijamy sobie ilość postów?

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał mackre
    Mam gotowy budynek i przed wylaniem na gotowo posadzki chce zrobic schody do domu. jak je zrobic czy je zbroić czy izolowac czy jakieś dylatacje czy zazbroić je tak żeby wkuć sie w fundament domu?

    Prosze o info bo dzisiaj już je robią
    mackre -Ty serio myslisz ze znajdziesz cudotwórce czy wróza który nie znając długosci schodów, ilosci stopni, czy to schody wolnooparte czy lezace na gruncie i innych uwarunkowań np. czy schody sa z przeswitem -ażurowe czy pełne - proste czy zabiegowe - wymysli Ci na poczekaniu zbrojenie do nich ?
    pisząc post przed południem chcesz miec projekt zbrojenia na "juz " bo ekipa za chwile zaczyna, a nie wie jak to ma zrobic ? a co zrobiłbys gdyby jeden z forumowiczów zaproponował je zazbroic fi 6 30 x 30 cm a inny fi 20 10 x 15 cm... jaka wersje byś wybrał ?

    czemu nie zrobisz ich zgodnie z projektem ?
    przeciez wiesz ze kazda przeróbka konstrukcyjna grozi Ci tym ze kierownik budowy nie "odbierze" takiego zbrojenia, a Nadzór Budowlany nie odbierze budynku ...
    nie gniewaj sie, ale takiego lamerskiego pytania o zbrojenie schodów chyba jeszcze nie czytałem na forum

    pzdr

  6. #6

    Domyślnie

    Przeczytaj sobie post wyżej. Takich rad się spodziewam po osobach z forum. Jeśli wątek cie nie interesuje uważasz pytanie za głupie to sugeruje nie marnowac czasu na wypisywanie bzdur bo za bardzo mi nie pomogłeś

    Pozdrawiam

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    dobrze - udzielę Ci rady, bo dalej nie kumasz
    schody projektuje konstruktor na podstawie konkretnych danych - a nie forumowicze na podstawie własnych domysłów i zgadywań o tym jakie schody autor miał na mysli

    pzdr

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    dobrze - udzielę Ci rady, bo dalej nie kumasz
    schody projektuje konstruktor na podstawie konkretnych danych - a nie forumowicze na podstawie własnych domysłów i zgadywań o tym jakie schody autor miał na mysli

    pzdr
    Brzoza, nie wiem o co się tak ciskasz Autor wątku wyraźnie napisał, że chodzi o schody zewnętrzne, wejściowe do budynku. Wątpię, żeby do tych standardowych 3 schodków konstruktor był niezbędny - bez problemu zrobi je bardziej kumaty pomocnik na budowie, że o majstrze nie wspomnę

    Pozdrawiam
    Brzuzens

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzuzens
    Brzoza, nie wiem o co się jak ciskasz Autor wątku wyraźnie napisał, że chodzi o schody zewnętrzne, wejściowe do budynku. Wątpię, żeby do tych standardowych 3 schodków konstruktor był niezbędny - bez problemu zrobi je bardziej kumaty pomocnik na budowie, że o majstrze nie wspomnę

    Pozdrawiam
    Brzuzens
    Brzuzens ... to doradź koledze forumowemu - bez ciskania sie - jak zazbroic ...
    jesli kumaty pomocnik do tego wystarcza to chyba i Ty bardzo dobrze wiesz jak to zrobic ... ?

    pzdr

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    czemu nie zrobisz ich zgodnie z projektem ?
    bo nie wszystkie projekty sa takie cacy jak opisuja w Muratorze.
    W moim na przyklad na temat schodow zewnetrznych (3 schodki) nie ma nic (jest tylko rzut z gory)

    Dlatego tez przylaczam sie do pytania. Jak je zrobic.
    Na pewno oddylatowac od budynku (styropian)
    Mozna polaczyc je dodatkowo szpikami z domem.
    Jak zbrojenie. (na calej powierzchni czy tylko wokol zewnetrznego obrysu)
    jak gleboko fundamenty (czy wystarczy np tylko na 50 cm czy trzeba robic takie jak w domu ponad 1,20 itd.)

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał bzado
    Cytat Napisał brzoza
    czemu nie zrobisz ich zgodnie z projektem ?
    bo nie wszystkie projekty sa takie cacy jak opisuja w Muratorze.
    W moim na przyklad na temat schodow zewnetrznych (3 schodki) nie ma nic (jest tylko rzut z gory)
    jesli nie ma nic - to najwyraźniej projektant nie zyczy sobie zeby takie schody zbroić ... podpisał sie pod projektem i ktos po nim taki projekt sprawdzał ... taka jest procedura
    ja mysle, ze jesli tam potrzebne byłoby jakies zbrojenie to projektant na pewno by je tam wrysował, a juz na pewno autor planu adaptacji wychwyciłby jako trzeci tak podstawowy bład - jak brak zbrojenia - wszyscy oni przeciez biora za to cięzka kasa !
    ja mysle ze oni chcieli ulzyc cięzkiej doli inwestora i oszczedzic zbednych ... niepotrzebnych kosztów (stal teraz droga i o zbrojarzy trudno bo wyjechali na zachód ... ) ze rozmyslnie nie zbroili tych schodów ...


    Cytat Napisał bzado
    ...
    jak gleboko fundamenty (czy wystarczy np tylko na 50 cm czy trzeba robic takie jak w domu ponad 1,20 itd.)
    fundament to powazna sprawa ... - nie powinno sie spłycać, kopiesz minimum 1 m - w zalezności w jakiej strefie przemarzania ziemi mieszkasz 1,0 m ~1,20m

    pzdr

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    mackre rzeczywiście masz ciekawe podejście, obudzić się za pięć dwunasta i jeszcze rzucić pytanie bez sprecyzowania właściwie czego się oczekuje, brzoza mimo nerwowej reakcji ma rację
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Brzuzens ... to doradź koledze forumowemu - bez ciskania sie - jak zazbroic ...
    jesli kumaty pomocnik do tego wystarcza to chyba i Ty bardzo dobrze wiesz jak to zrobic ... ?
    pzdr
    Hehe, nie doradzę bo ani ze mnie majster, ani pomocnik (nawet ten kumaty ). Chodziło mi o to, że ktoś kto ma doświadczenie na budowach zrobi to bez problemu.

    Pozdrawiam,
    Brzuzens

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    brzoza mimo nerwowej reakcji ma rację
    dzięki Geno
    ta ta moja nerwowość była w podyktowana troska o ekipe, która przystąpiła do pracy... i czekała na instrukcje z forum jak zbroic ...

    pzdr

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzuzens
    Cytat Napisał brzoza
    Brzuzens ... to doradź koledze forumowemu - bez ciskania sie - jak zazbroic ...
    jesli kumaty pomocnik do tego wystarcza to chyba i Ty bardzo dobrze wiesz jak to zrobic ... ?
    pzdr
    Hehe, nie doradzę bo ani ze mnie majster, ani pomocnik (nawet ten kumaty ). Chodziło mi o to, że ktoś kto ma doświadczenie na budowach zrobi to bez problemu.

    Pozdrawiam,
    Brzuzens
    Masz racje to nie problem, nieco natomiast jest komiczne pytanie się o to na forum tuż przed wykonaniem i to jeszcze właściwie bez określenie jakie to mają być schody - ównei dobrze mógłbym na forum motoryzacyjnym zdać pytanie "pomocy,zepsuł mi się silnik, za dwie godziny jade na wczasy.HELP!Co zrobić?"
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  16. #16

    Domyślnie

    W projekcie nie mam schodów. Projekt mam z takiej " małej firmy jak domnahoryzoncie"" więc szukam pomocy na forum. Moi fachowcy robią schody tak jak to robią na wszystkich budowach i pewnie zrobią to super ale od tego jest forum żeby sprawdzić czy oni o czymś nie zapomną , nie zrobią czegoś po najmniejszej linii oporu, czy też najzwyczajniej w świecie zrobią mnie laika w jajo.

    Nie obudziłem się za późno. ja poprostu chce wiedziec czy wszystko jest zrobione zgodnie ze sztuką.

    pozdrawiam wszystkich poruszonych

  17. #17

    Domyślnie

    Zakryte betonem konstrukcje musi odebrać kierownik budowy wpisem do dziennika. Jakie jest jego zdanie, przecież projekt pewnie zna na pamięć?. Wziął kaskę niech pomaga. Jak odbierze to możesz je opisać, a brać forumowa porówna ze swoimi doświadczeniami.
    grzegorz

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał mackre
    W projekcie nie mam schodów. Projekt mam z takiej " małej firmy jak domnahoryzoncie"" więc szukam pomocy na forum. Moi fachowcy robią schody tak jak to robią na wszystkich budowach i pewnie zrobią to super ale od tego jest forum żeby sprawdzić czy oni o czymś nie zapomną , nie zrobią czegoś po najmniejszej linii oporu, czy też najzwyczajniej w świecie zrobią mnie laika w jajo.

    Nie obudziłem się za późno. ja poprostu chce wiedziec czy wszystko jest zrobione zgodnie ze sztuką.

    pozdrawiam wszystkich poruszonych
    ...tylko,ze w ogólnie sprecyzowałeś akie chcesz te schody - na gruncie czy ażurowe itd. jak pomóc jak zinteresowany, wygląda na to , sam nie wie czego chce.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    A ja chce schody na gruncie i to z pustaków fundamentowych bo takowe mi zostały.
    Na ściance fundamentowej mam 5cm styro.

    Kopie dziurę, wylewam ławe pod schody i na tym buduje sobie schody pełne z pustaków dosuwając je do tego styropianu ??
    Żadnej filozofii i zbrojeń tam nie ma ??

    Czy mam się czymś przejmować ??
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony