dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie przylacze gazowe - warto?

    Witam
    w ulicy beda prowadzili gazociag i za jakies 2500 moge sie przylaczyc ale tak si ezastanawiam czy warto bo w sumie w domu przewiduje kominek z plaszczem wodnym i do dogrzewania piec jednofunkcyjny na prad a tak to bym musial robic dodatkowy komin z drugiej strony troche sie boje kosztow ogrzewania tym piecem bo w sumie co jakis czas wyjezdzamy i wtedy nie bedzie nikt palil w kominku
    wiem ze bylo sporo na ten temat ale w sumie zdania sa podzielone i moze teraz ktores przewazy?
    wie ktos moze jakie sa oplaty stale za gaz? takie jak w mieszkaniu w bloku czy jakies wyzsze?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Za taką kasę zdecydowałbym się bez wahania.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi
    Za taką kasę zdecydowałbym się bez wahania.
    w Poznaniu podobno (tak twierdzi moj sasiad) jest tak ze jak sa 4 odbiorcy to pociagna gazociag na wlasny koszt a odleglosc do najdlaszego wynosi jakies 150 m

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Ja bym te sąsiedzkie opowieści sprawdził w gazowni, i najlepiej niech podadzą jakąś podstawę prawną.

  5. #5

    Domyślnie

    Jestem w podobnej sytuacji, ale wiem jedno- teraz mieszkam w bloku i opłaty stałe wynoszą tyle co opłata za samo zużycie, a posiadam kuchenkę gazową i ogrzewanie ciepłej wody również gazem. Więc stwierdziłam, że nie warto- im mniej mediów tym mniej bałaganu- z robotą, papierami itd itp. Ja zrezygnowałam.
    na pewno się uda!!!

  6. #6

    Domyślnie

    Zrezygnuj z pieca na prąd i płaszcza na kominku. Podciągnij gaz i daj normalny kocioł gazowy plus do tego zwykły kominek do dogrzewania (jak będzie ci się chciało palić).
    Jak nie chcesz robić komina to daj kocioł z zamkniętą komorą (turbo) do 21kW i możesz dać wylot spalin przez ścianę.
    Damian

  7. #7

    Domyślnie

    Ja robię tak jak damiang mówi. Przyłączam sie do gazu i robie kominek typu piec akumulacyjny - rekreacyjny. Długo zastanawialiśmy się nad płaszczem wodnym, ale to jednak nie jest typowy kocioł i ma słabą wyajność.
    Na początku gazownia odmówiła nam dociągnięcia gazu (było nas trzech- wcześniej sąsiadowi powiedzieli, że jak będzie 3 to wystarczy) teraz po pół roku złożyliśmy jeszcze raz wnioski (słyszeliśmy, że gdzies tam za nami rozbudowują gazociąg) i mamy rozpatrzone pozytywnie. Cena podłączenia symboliczna 940 zł. Dociągają na swój koszt.
    Zostawiamy alternatywę - piec na drewno tzn. jeszcze go nie kupujemy, ale mamy komin i zostawiamy miejsce w kotłowni i boczne przejście z kotłowni po drewno. Jak ceny gazu będą zbujcze to będziemy nim tylko się dogrzewać, gdy nas nie będzie i na nim gotować.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam!
    Jestem nowy w sensie pisania choć już długo podczytuję i już jestem na etapie stanu surowego zamkniętego. Chciałbym mieć takie dylematy jak kolega. U mnie gazownia wydała warunki, koszt budowy ok 70mb rurociągu + przyłacze to ok. 12kpln. W Twoim przypadku robiłbym ogrzewanie na gaz. Pozdrawiam!
    Krzysztof

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie 160 m muszą dociągnąć, ale jest nas kilku i składamy wspólnie wnioski (alkohole tez dajemy wspólnie - hehe)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony