dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 30
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 592
  1. #1

    Domyślnie projekt KOMFORTOWY 2 pracownia MGPROJEKT

    Witam bardzo serdecznie wszystkich szacownych forumowiczów. W końcu przestałem tylko czytać, ale wziąłem się za pisanie, i oto mój pierwszy post. Nie jestem zbyt wylewny ale spróbuję coś napisać.
    Jesteśmy z żoną na etapie szukania naszego wymarzonego projektu. Mamy działke 2400 m2 i jesteśmy zdecydowani( aczkolwiek jeszcze nie na 100%) na domek parterowy. Nasze wymagania pokojowe to: 3 sypialnie + pokój gościnny + gabinet + salon.Czyli domek o powierzchni 180-210 m2

    W tej chwili nasza uwaga skoncentrowała się na projekcie
    KOMFORTOWY 2 z pracowni MGPROJEKT. [url]http://www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy/komfortowy.html

    Czy ktoś może zbudował,buduje lub zamierza budować taki domek i chciałby sie podzielić swoimi uwagami, chętnie wysłucham.
    Czy ktoś interesował się bliżej tym projektem ? Co o nim sądzicie ?
    Bardzo prosżę o wszelkie komentarze do tego projektu. Co byście zmienili a co jest Waszym zdaniem ok. Każda opinia jest bezcenna. Ewentualnie może jakiś podobny ale inny projekt możecie polecić.
    Pozdrawiam
    Artur

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Podnoszę temat, czy nikt tego nie budował?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marcinka

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    3

    Domyślnie Komfortowy

    Witam, mam zamiar budowac dopiero za 2 lata, ale przejrzałam już setki projektów, trafiłam na Komfortowy i bardzo się do niego przywiązałam. Oczywiscie nie jestem fachowcem i nie potrafię ocenić jakie problemy mogą wystąpić przy jego realizacji. Pewnie takie same jak z wieloma innymi. Ponieważ Komfortowy i Komfortowy C nie do końca mi odpowiadały dalej buszowałam w internecie i znalazłam chyba najlepszą, rozwojową wersje - Komfortowy 2. Jest na stronie
    http://www.wlasny-dom.pl/materialy/I...046/index.html ma lepsze wejscie - wiatrołap i przejscie z garażu. Poza tym są garderoby w pokojach dzieci i poddasze do wykorzystania. Mam jeszcze kilka drobnych pomysłów na rozwiązanie wnętrz, ale nie do końca przemyslanych. na stronie mgprojekt w zakładce realizacje jest Komfortowy. Chyba wersja podstawowa. Może można jakos do niego dotrzeć i zobaczyć na żywo.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marcinka

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jest jeszcze jeden projekt, który mi się podobał. Mniej więcej zgodny z Twoimi oczekiwaniami lecz trochę większy. Może już na niego trafiłes, ale jeżeli nie to zobacz:
    http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S22/s22_rzut_L.html

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki Marcinka za informacje, jesli chodzi o obejrzenie na żywo, to próbowałem się dowiedzieć w pracowni gdzie taki dom można obejrzec, ale niestety nie udostepniają takich informacji.
    Wogóle to jest bardzo ciężki z nimi kontakt, albo nie odbierają telefonów albo są ciągle zajęte, na maila z prośbą o rzut właśnie Komfortowego 2 czekałem ponad tydzień czasu, oczywiście dzwoniąc codziennie i przypominjąc się.

    Może byś zdradziła jakie masz pomysły na przeróbkę, każda wizja jest mile widziana, ja planuję, na razie w fazie różnych pomysłów zlikwidowac saunę a zamiast niej zrobić pralnię, zlikwidować łazienkę w sypialni rodziców a zrobić taki mój pokoik z komputerem czyli taki jakby gabinet, a zamiast gabinetu, pokój dla gości. Oczywiście jeszcze wszystko może się zmienić, ale podobno takie pierwsze szybkie pomysły są najlepsze.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marcinka

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    Oczywiscie, że mogę zdradzić. Bardzo mi się podoba Twój pomysł z pralnią. Ja też miałam zamiar zlikwidować saune, ale w jej miejsce chciałam przesunąć WC i jeszcze zrobić jakis schowek. Powiększoną kotłownię chcę podzielić, żeby zrobić pomieszczenie z wejsciem tylko od ogrodu. Przyda się miejsce na grabie i inne akcesoria ogrodowe, a nie chciałabym robić magazynu z garażu. Przejscie z garażu do kotłowni też bym zlikwidowała - wystarczy to do przedsionka. Łazienka przy sypialni bardzo mi się podoba, więc jej nie zlikwiduję tylko wannę zamienię na prysznic. Będzie z tym problem, bo nie zrezygnuję z okna więc trzeba będzie wprowadzić jakies zmiany w układzie scian garderoba-łazienka. Pokój goscinny zrobiłabym na górze z lewej strony schodów. Z prawej planuję jeszcze jedną łazienkę. Wracamy na dół. Gabinet chciałabym otworzyć na pokój dzienny a zamknąć przejscia do sypilni i na korytarz. Własnie możliwosć połączenia garnków z komputerem była jednym z powodów, dla których wybrałam ten projekt. Choć na pewno nie jedynym. Bardzo mi się podoba to dyskretne wejscie na poddasze i wyjscie z sypialni na taras. No i jeszcze zlikwidowałabym "ogródek" i w tym miejscu zrobiłabym wyjscie z salonu na taras. Myslałam jeszcze o poszerzeniu okapu - dom by zyskał na proporcjach i zyskałoby się trochę więcej miejsca na zadaszonym tarasie, ale to może być już zbyt kosztowne. Strasznie się rozpisałam i nie wiem czy udźwigniesz te wszystkie zmiany. A co do kontaktów z firmą, to tylko raz do nich wysłałam maila z prosbą o płytkę z projektami. Przysłali bardzo szybko. Myslałam, że jest cos więcej na niej, ale niestety. Nie ma tam nawet Komfortowego 2 i w ogóle jest bardzo skromna. Pozdrawiam

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andy2006

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    Po rocznych poszukiwaniach odpowiedniego projektu zdecydowalismy się w końcu z żoną na komfortowy II i chyba niewiele w nim zmienimy. Zmiany będą tylko przy adoptacji p[oddasza w druigim etapie. Czy ktoś z Was juz rozpoczął budowę?
    Pozdrawiamy
    xyz

  9. #9

    Domyślnie

    Witaj andy2006 w gronie zwolenników komfortowego. Ja jeszcze nie zaząłem budowy, planuję na wiosnę 2007 o ile wszystko pójdzie po myśli. Też bym obejrzał z chęcią jakąś budowę, a najlepiej już coś gotowego. Kiedy plnujecie zacząć i gdzie?

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andy2006

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witaj printers,
    Zaczynam budowe w polowie 2007 - jak zalatwie formalnosci, mam zapas 6 miesiecy. Budowac bede w gminie zabia wola. A gdzie Ty bedziesz sie budowal? Czy kupiles juz projekt?
    Pozdr.
    xyz

  11. #11

    Domyślnie

    Będę budować w gminie Klembów, powiat wołomiński, projektu jeszcze nie kupiłem, na razie to wszystko się przeciąga jeśli chodzi o zakup działki natury że jakiś geodeta źle narysował drogę, inni się nie chcą zgodzić na zmiany itp. Generalnie moje założenie było takie, że przez zimę pozałatwiam wszystkie formalności i a z budową ruszę wiosną. Ale czas pokaże.
    Czy budujecie w wersji normalnej czy odbicie lustrzane? Bo mi z układu działki wychodzi odbicie lustrzane, a nie mogę sie doprosić w biurze o to, żeby mi przysłali taki projekt.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andy2006

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Bedziemy budowac wersje prezentowaną jako oryginalna. Masz problemy zeby skontaktowac sie z pracownia mgprojekt? jesli robisz to przez email to oni sa odcieci od swiata od 2 tygodni - bo neostrada im nawaliła. Rozmawialem z nimi telefonicznie. aktualnie telefon to jedyny kontakt, chyba ze chcesz ogladnac oryginał projektu to mozna to zrobic u przedstawicieli na ul. Bartyckiej w W-wie. Tam tez mozna go kupic w takiej samej cenie. Mysle ze analogicznie bedzie z lustrzanym odbiciem.

    Jezeli chodzi o geodete to proponuje byc bardzo ostroznym. Jak sie raz pomylil to trzeba sprawdzac czy wszystko co mowi ma pokrycie w decyzjach urzedowych, glowa do gory 6 miesiecy to duzo czasu.
    Pozdr
    xyz

  13. #13

    Domyślnie

    Dzięki za pocieszenie, że to jeszcze dużo czasu, mam taka nadzieje że w tym roku jeszcze będę właścicielem działki.
    Czy wiesz dokładniej gdzie ten projekt na Bartyckiej można obejrzeć, jakiś pawilon czy coś w tym stylu?

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andy2006

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czesc
    Oto adresy ze strony int. mg projektu
    1.Warszawa, COIB RR, Porady Budowlane, ul. Bartycka 26/paw.B, tel. (22) 8513093
    2. Warszawa, A&Z Projekt, ul. Bartycka 26 paw. 18, tel. (22) 4998018
    3. Warszawa, Bisaba, ul. Bartycka 24/26 paw. 156, tel. (22) 5591 138
    Jeszcze zastanawiamy sie nad projektami ze strony:
    http://www.stylowydom.com.pl/przeglad.html
    ale chyba pozostaniemy przy komfortowym.
    Pozdr
    xyz

  15. #15

    Domyślnie KOMFORTOWY - MG PROJEKT

    Ja też mam zamiar budować parterówkę. Projekt KOMFORTOWY wydaje mi się najodpowiedniejszy ( mam długą a wąską działkę) poza tym wnętrze bardzo mi odpowieda.
    Co sądzicie o tym projekcie, czekam na komentarze.

    www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy/widok2.php

  16. #16

    Domyślnie KOMFORTOWY - MG PROJEKT

    Co możecie powiedzieć o tym projekcie a konkretnie chodzi mi o rozmieszczenie pomieszczeń na parterze. Proszę o komentarze.

  17. #17

    Domyślnie

    Czy nikt nie buduje KOMFORTOWEGO. Chcę budować parterówkę ponieważ mam działkę bardzo długą i dość szeroką działkę (30 x 150 m).
    Napiszcie czy WAM też się podoba, proszę o komentarze również osoby, które go nie budują a chcą się wypowiedzieć. Co sądzicie o rozmieszczeniu pomieszczeń.

    www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy/widok2.php

  18. #18

    Domyślnie

    Chyba nikt nie buduje, albo Ci co budują to tu nie zaglądają, a szkoda. Ja przeglądałem różne parterówki, ale ten chyba jest najlepszy.

  19. #19

    Domyślnie komfortowy 2 z mgprojekt

    ja też się za niego biorę ale dopiero na wiosnę 2008. Narazie dałam mojemu bratu który buduje takie domy żeby obejrzał propozycję ich materiałów i stwierdził że są dobrze wybrane więc jakiś plus już jest. Po przejrzeniu miliona projektów ten jest cały czas jako number one. ale najchętniej bym go obejrzała w realu.

  20. #20

    Domyślnie Re: Komfortowy2 z MGPROJEKT

    Witam wszystkich.
    Czy ktoś już zaczął budowę lub ma wycenę robocizny. Ja dostałem oferte na robociznę - stan surowy otwarty 77 000zł. To chyba dużo i szukam dalej innej ekipy.
    Pozdrawiam Jakub

Strona 1 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony