dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie projekt WINSTON 7 pracownia ATRIUM

    Dzień dobry wszystkim

    Forum czytam i czytam : nadszedł dla Nas czas , by wybrać swój idealny projekt .
    "Wojna" trwa , i ja i mąż chcemy by było idealnie ( i tanio ) więc mało rzeczy nam pasuje.
    Wiemy jedno.. koniecznie musi być to dom parterowy , ewentualnie jeden pokój na górze.
    Wejście z garażu do kotłowni , bo będziemy mieli piec na paliwo stałe .
    I co najważniejsze ma być w miarę możliwości nieduży.
    Znalazłam ostatnio ten projekt :
    http://www.studioatrium.pl/projekty-...-VIII,918.html
    ale niestety nie widzę osób ,które by go opisywały, więc mam zaraz wrażenie, że jest " zły" a ja tego nie widzę
    Jesteśmy z mężem "amatorami" w temacie budowy, mimo to mąż ma dwie "prawe" ręce więc w miarę możliwości chcemy budować dom systemem gospodarczym.
    Obecnie jest nas dwójka plus beagle
    Proszę o ocenę , czy ktoś widział już taki domek gdzieś na jakimś forum ?
    W myślach mam jeszcze nieskromnie jesienną zadumę i zapach wiosny z muratora ,ale wydaje mi się ,że dachy w nich będą droższe.
    naprawdę nikt się nim nie interesował:
    Ostatnio edytowane przez dorotaidarek ; 19-07-2013 o 17:20

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    W zaprezentowanym projekcie duży jest rozstrzał pomiędzy powierzchnią użytkową a całkowitą. Z opisu rzutów wynika, że powierzchnia podłóg to ponad 170m2 (około 120 parteru i ponad 50 poddasza). Szacunkowe koszty budowy moim zdaniem sporo zaniżone. Choć dach z kategorii dwuspadowej, to o dość rozbudowanej konstrukcji (plan krzyża, kalenice na różnej wysokości), sporym kącie nachylenia, dużej powierzchni.
    Możliwość adaptacji poddasza jest w tym przypadku dość kosztowna. Decydując się na parter, moglibyście wykonać lekki strop, może wybrać wiązary, ocieplać tylko powierzchnię równą powierzchni sufitów. W tym projekcie ocieplić trzeba połacie dachu, wykończyć je regipsami lub drewnem, zrobić schody. Te 50 metrów do wykorzystania niestety znacząco podnosi ogólną cenę metra domu.
    Nie wiem, jakie są lokalne założenia planu zagospodarowania, czy warunki zabudowy dla działki (określony rodzaj dachu, kąt nachylenia, maksymalna wysokość), ani jaki sobie zakładacie budżet, ale przeanalizowałabym jedno z drugim i na tej podstawie robiła jakieś tam cięcia i przetasowania.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  3. #3

    Domyślnie

    Witam!

    Troszeczkę mała powierzchnia sypialni. W Markach pod Warszawą przy Ikei stoi Dom Modelowy o podobnej powierzchni. Pojedźcie i oceńcie czy Wam to odpowiada. My byliśmy, obejrzeliśmy i nam przeszło, budujemy o wiekszej powierzchni sypialni, salonu itd. Warto podyskutować i pooglądać domy forumowiczów, często zapraszają do siebie i udzielają wiele rad pozwalających zaoszczędzić sporo kasy.
    Pozdrawiam!
    Mieszkamy !
    Pomysłowy

  4. #4

    Domyślnie

    bardzo dziękuję
    Projekt porzucony i szukamy niestety dalej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony