dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 80

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie FARBA, FARBY z wyższej półki: Benjamin Moore, Para, Sigma, Tikkurila, Majic - opinie

    Bardzo mi sie podobaja Benjamin moore. Mój wykonawca twierdzi ,ze szkoda takich drogich farb na pierwsze lata uzytkowania ,mówi ze dom bedzie pracował ryski ,peknięcia itp.Radzi takimi farbami pomalować po trzech latach.Co o tym myślicie?
    Darz Bór

  2. #2

    Domyślnie

    Temat farb byl juz poruszany wczesniej.
    Co do BM, to ja mam pomalowany caly dom tymi farbami, po roku uzytkowania jestem bardzo zadowolona. Nie tylko ladne kolory, ale wydajne farby. Szczegolnie polecam mat ceramiczny do pomieszczen gdzie latwo brudza sie sciany. Mam je w calej kuchni, na klatce schodowej, w pokojach dzieci. Slady po paluszkach dzieci zmywaja sie swietnie W kuchni nie mam glazury miedzy szafkami a blatem, nawet zatarcia z sosow, sok z wisni, wszystko z matu ceramicznego swietnie sie zmywa.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja będe u siebie malował praktycznie cały dom farbami BM, te farby są lateksowe i one tak łatwo nie pękają.

  4. #4

    Domyślnie Które farby - Flügger. Benjamin Moor, Beckers?

    Pytałam już na wymianie doświadczeń, ale tam brak odzewu. Może tu jest więcej osób doświadczonych w tej materii.
    Poradźcie proszę, na które farby się zdecydować? Które dają ładną powłokę i dobrze się konserwują.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli wchodzą w grę w ogóle lateksowe to polecam Ci farby HUMA. Nie można ich dostać w sklepach. Rozprowadza je przemiły facet, przywozi wzorniki ( superowska paleta barw) - a jak ładnie poprosisz to farby przywiezie Ci na miejsce. Ja malowałam właściwie wszystko w domu bo też cena jest przystępna 12 zł./ netto. (Myślałam, że się przewrócę jak musiałm kupić litr Tiqurilli za pona 30 zł.) Jakby co to dam namiar.
    Edka

  6. #6
    Banned
    astronauta

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-652
    Posty
    89

    Domyślnie

    z tych, które wymieniłaś to używaliśmy tylko fluggera i beckersa, i jesli mielibysmy wybierac to stawiamy na fluggera, większa jakość

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rafał LaRysik

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    45-758
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o farby z marketów budowlanych typu castorama tj.: dulux, dekoral, snieżka, nobiles, colours, luxens bondex itp. są farbami dla mało wymagających osob to znaczy jakośc odpowiada cenie z czego dulux dekoral oraz nobiles bardzo ładnie kryje za 1 razem więcej zalet nie ma a co do bondexa czy coloursa to unikać te farby nie sa w stanie pokryc nawet po 3 malowaniu.

    Farby beckers, caparol, magnat sa ciut lepsze pod względem zmywalności (tu zmywalność nie mylić z szorowalnością) caparola można pochwalić za moło wyczuwalne związki czyli zapach jaki towarzyszy przy malowaniu co tez jest istotne.

    Farby Para, benjamin moore, flugger, tikkurila , majic to najwyzsza połka jeżeli chodzi o krycie scian, dobór palety barw i jej uzyskanie na scianie i co najważniejsze szorowalność.

    oceniając najwyższa półkę z czystym sumieniem polecić można fluggera oraz majic rozsadna cena do jakości natomiast oceniając para i benjamin moor to z cena jest nad wyraz wygórowana szczególnie przy benjaminie.

    Pamietać trzeba o kilku rzeczach przy zwykłym jakby się każdemu wydawalo malowaniu konieczne jest dobrze przygotowana sciana tzn bez spękań odpylona i dobrze zagruntowana minimum 2 razy pamiętać trzeba o jakości wałka i sposobie nakładania farby na sciane czy sufit.
    wazna rzecza jest też utrzymanie już pomalowanych scian w odizolowaniu od zabrudzeń przez minimum 1,5 tygodnia by związki zawarte w farbie mogły się związać czyli zywice w niej zawarte.

    podsumowując dla osób wymagających oraz nielubiących malować co 3 lata polecam fluggera tikkurile majic
    dla osób z mniejszym budżetem polecam caparola oraz duluxa i nobilesa.

    benjamin moore w swojej ofercie ma 3 rodzaje jakości farb : aura super farba ale cena z kosmosu, regal farba ceramiczna gorsza szorowalność od aury oraz ben którego nie polecam bo przypomina duluxla wiec po co przeplacac?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-11-2014 o 18:16

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edka
    Jeżeli wchodzą w grę w ogóle lateksowe to polecam Ci farby HUMA. Nie można ich dostać w sklepach. Rozprowadza je przemiły facet, przywozi wzorniki ( superowska paleta barw) - a jak ładnie poprosisz to farby przywiezie Ci na miejsce. Ja malowałam właściwie wszystko w domu bo też cena jest przystępna 12 zł./ netto. (Myślałam, że się przewrócę jak musiałm kupić litr Tiqurilli za pona 30 zł.) Jakby co to dam namiar.

    Jak długo masz te farby na ścianach? Czy kolory są trwałe?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Kanadyjskie farby PARA - cała reszta zostaje w tyle.

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  10. #10

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia, jakie właściwości mają takie farby lateksowe Czy nadają się do wszystkich pomieszczeń?
    Sebo, o farbach PARA w ogóle nie słyszałam Gdzie się je kupuje i dlaczego są takie ekstra?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korciula
    Cytat Napisał Edka
    Jeżeli wchodzą w grę w ogóle lateksowe to polecam Ci farby HUMA. Nie można ich dostać w sklepach. Rozprowadza je przemiły facet, przywozi wzorniki ( superowska paleta barw) - a jak ładnie poprosisz to farby przywiezie Ci na miejsce. Ja malowałam właściwie wszystko w domu bo też cena jest przystępna 12 zł./ netto. (Myślałam, że się przewrócę jak musiałm kupić litr Tiqurilli za pona 30 zł.) Jakby co to dam namiar.

    Jak długo masz te farby na ścianach? Czy kolory są trwałe?
    Tego niestety nie wiem - leżą na ścianach jakieś dwa miesiące, ale wpisując w wyszukiwarkę HUMA znajdziesz post osób, które dużo wcześniej nimi malowały ( stąd mam namiary na gościa), może one coś powiedzą na temat trwałości kolorów. Ja jestem bardzo zadowolona, trzymają tonację z paletą barw, malarze też byli zachwyceni.
    Edka

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Cytat Napisał gośka57
    Nie mam pojęcia, jakie właściwości mają takie farby lateksowe Czy nadają się do wszystkich pomieszczeń?
    Sebo, o farbach PARA w ogóle nie słyszałam Gdzie się je kupuje i dlaczego są takie ekstra?
    Zawierają filtr UV, kryją rewelacyjnie sa wydajne, 100% szorowalne.

    Wklepnij w wyszukiwarce (tej na Muratorze) Para farby i znajdziesz także moje posty.

    Szkopół tkwi w odpowiednim doborze rodzaju farby oraz wałka no i techniki malowania.

    Maluję tymi farnbami sporo - polecam i nigdy sie na nich nie zawiodłem. (nie mam rzdnych korzyści z rekalomwania tej farby)

    W rzeszowie np do dostania na ul. Chłopickiego.

    Ogólnie strona http://para.pl/produkty.php?id=108 możesz przeczytac co to za farby,
    Najczęściej maluję serią 900 i Velvetem 1800 oraz do sufitów 4000

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  13. #13

    Domyślnie

    Sebo, dzięki za informacje Już sprawdzam farby.
    Właśnie sprawdziłam. Brzmi nieźle, ale nie doczytałam się, czy potrzebny jest podkład. Sebo, może wiesz też, jak się odnawia takie farby? Czy trzeba jes skrobać, czy można nanieść inne itp.?

  14. #14

    Domyślnie

    ja mam ściany pomalowane farbami Beckers , paleta barw zachwycająca(piekne czekolady, toffi, czerwienie , ) co do funkcjonalności to jestem zadowolona , sa zmywalne , kolor jest głeboki z satynowym wykonczeniem.
    Niektóre pomieszczenia mam tez pomalowane ticurillą jest ok, jedyne ale to kolory jak dla mnie nie maja takiej intensywności i głebi jak farby Beckers.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał piastrans
    ja mam ściany pomalowane farbami Beckers , paleta barw zachwycająca(piekne czekolady, toffi, czerwienie , ) co do funkcjonalności to jestem zadowolona , sa zmywalne , kolor jest głeboki z satynowym wykonczeniem.
    Niektóre pomieszczenia mam tez pomalowane ticurillą jest ok, jedyne ale to kolory jak dla mnie nie maja takiej intensywności i głebi jak farby Beckers.
    Też się zastanawiam nad czekoladą albo czerwienią. Zmwałaś już swoje farby? Jeśli tak, to z jakim skutkiem?

  16. #16

    Domyślnie

    Wybierałem między PARĄ a TIKKURILĄ. Ze względu na opinie z Forum i znajomych wziąłem tą drugą. Bez zastrzeżeń, no oprócz ceny i tego,że wzornik kolorów nie odpowiada kolorom rzeczywistym. Pzdr.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Cytat Napisał gośka57
    Sebo, dzięki za informacje Już sprawdzam farby.
    Właśnie sprawdziłam. Brzmi nieźle, ale nie doczytałam się, czy potrzebny jest podkład. Sebo, może wiesz też, jak się odnawia takie farby? Czy trzeba jes skrobać, czy można nanieść inne itp.?
    Co do podłoża.
    Suche, wytrzymałe.

    jezlei tynki surowe cem-wap - ja maluję(gruntuje )farba akrylową (jedynak, dekoral - żeby tynk "napił" się tej gorszej farby a nie wpijał mi już farbę ostateczną. Grubtując Unigruntami - uważaj - trzeba to zrobiś umiejęctnie by nie narobisć sobie bałaganu ze zgrubieniami itp.

    Jedna podpowiedź. Jeżli nakałdasz kolor - używaj zawsze podkląd zblizóny do farby finalnej- zawsze może zdarzyc sie male niedociagnięcie - wtedy masz bardzo dobre maskowanie

    Co do renowacji tych powłok - bezproblemowo mozna je zamalowac wszystkim - ale z doswiadczenia wiem że jeżli odnawiasz poysk - warto go przetrzec drobnym papierem ściernym.

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  18. #18

    Domyślnie

    tak ,zmywałam wielokrotnie(paluszki dzieci) wszystko w porzadku nie ma przebarwień z tego co pamietam to jak sie je nakłada na ściane to nie wolno ich pod żadnym pozorem rozcieńczać(sa geste i niiektórzy malarze wpadna na ten genialny pomysł)
    pozdr

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Cały parter mam wymalowany Fluggerem (zdaje się, że to szweckie farby), farba zmywalno-szorowalna. Bez problemu zmywam z niej dzieciowe łapy, tłuszcz, kawę, czy inne plamy. Dla mnie farba jest rewelacyjna. Po roku czasu œciany wyglšdajš dalej czyœciutko, kolor nie wypłowiał i nie zmył się od wiecznego szorowania . W łazience mam Tikkurilę, też nie narzekam ale tam się nie brudzi więc nie wiem jakby wyglšdała œciana po roku wiecznego zmywania. Natomiast wypróbowałam w jednym z pomieszczeń farbę Benjamin Moor i kolory owszem bardzo ładne ale zmywalnoœć tej farby jest tragiczna. To już zwykły Dekoral (no może nie ten marketowy tylko niby ciut lepszy, bo kupowany w specjalistycznym sklepie Dekorala) jest lepszy.
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał joola
    Cały parter mam wymalowany Fluggerem (zdaje się, że to szweckie farby), farba zmywalno-szorowalna. Bez problemu zmywam z niej dzieciowe łapy, tłuszcz, kawę, czy inne plamy. Dla mnie farba jest rewelacyjna.
    jaka jest w przybliżeniu jej cena??
    ... jeden poleciał tam, drugi śmignął sam, trzeci wzbił się nad kukułcze gniazdo

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony