dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie piecyk gazowy na gaz propan-butan

    Uprzejmie proszę o odpowiedż czy opłaca sie zmiana termy na piecyk na gaz propan-butan z butli 11 kg. Ile butli wypalę na miesiąc przy rodzinie 5-cio osobowej, częste prysznice. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Kuzyn ma taki eksperyment firmy ariston (terma ogrzewana gazem) rodzina 2+2, zużywają min 3 butle 11kg. Tak więc u Ciebie musisz się liczyć, że 4 butle spalisz co stawia pod znakiem zapytania opłacalność takiej imprezy.

  3. #3

    Domyślnie

    Zużycie może być bardzo różne. My (3 osoby) mamy piec kondensacyjny i latem duża butla 33 kg starcza na 2-3 miesiące. Za to zimą (ogrzewanie domu) na 3-4 dni.
    Jaka piękna katastrofa ...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: piecyk gazowy na gaz propan-butan

    Cytat Napisał Eugeniusz Janiak
    Uprzejmie proszę o odpowiedż czy opłaca sie zmiana termy na piecyk na gaz propan-butan z butli 11 kg. Ile butli wypalę na miesiąc przy rodzinie 5-cio osobowej, częste prysznice. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
    Zużycie gazu przy piecyku jest na tyle duże że może powodować zamarzanie zaworu...a wtedy wystarczy stuknięcie go i...niezły wyciek gazu nie mówiąc o mozliwości sporego wybuchu.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli to jest zabronione, skoro występuje taka możliwość?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrul
    Czyli to jest zabronione, skoro występuje taka możliwość?
    Zapytaj się jprzeworkiego podejrzewam że jego piec (zresztą tak jak i mój) ciągnie więcej gazu niz twój piecyk do ogrzewania wody

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    ja posiadam piecyk na propan-butan. od sześciu lat uzytkuję go do podgrzewania wody i nic złego sie nie dzieje. butla 11 kg wystarcza nam na około 2 tygodnie. rodzina 2+1

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał miro9
    ja posiadam piecyk na propan-butan. od sześciu lat uzytkuję go do podgrzewania wody i nic złego sie nie dzieje. butla 11 kg wystarcza nam na około 2 tygodnie. rodzina 2+1
    tia... swego czasu na prośbę kolegi pojechałem do prac regulacyjnych na oczyszczalnię ścieków i podłączyliśmy dmuchawę o mocy jakieś 3-4 kw do butli która chodziła przez kilka godzin nonstop. Zawór zamarzł całkowicie i sądzę że jeśli przy pracach spadłby na niego np klucz to ...oj działoby się działo.
    A piecyk/podgrzewacz gazowy przepływowy ma jakieś 19-23 kW...
    Ale zostawiam to Waszej wyobraźni - ja nie widziałem efektu palącej się podłogi, ale kolega już tak - szybko wiał...
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert!!!
    Cytat Napisał piotrul
    Czyli to jest zabronione, skoro występuje taka możliwość?
    Zapytaj się jprzeworkiego podejrzewam że jego piec (zresztą tak jak i mój) ciągnie więcej gazu niz twój piecyk do ogrzewania wody

    Pozdrawiam
    Nie mam piecyka tylko piec 19kW a gaz ciągnę z bytli podziemnej. Pytałem tylko z ciekawości.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Witam
    Znowu wkładam kij w mrowisko.
    Nie ma możliwości spowodowania wielkiej katastrofy poprzez gwałtowne ubicie zaworu w typowej butli gazowej.
    Wasze doświadczenia oparte są na eksploatacji zapalniczek o znikomym ładunku. Gwałtowny, wręcz wybuchowy wypływ gazu potrwałby kilka sekund, po których wnętrze butli tak by się ochłodziło, że można by ten gaz przelewać jak wodę ze szklanki do szklanki.
    Konstrukcja wszelkich butli do gazu jest właśnie taka, że nie istnieje możliwość ich gwałtownego opróżnienia.
    Nawet azot płynny wylany na podłogę (wrze w - sto ileśtam) będzie po niej pływał dość długo, bo otoczenie nie jest w stanie dostarczyć mu tyle ciepła w jednostce czasu, żeby gwałtownie się ulotnił.
    Zbiornik gazu w autku jest o wiele bezpieczniejszym sposobem przechowywania paliwa niż zbiornik benzyny!
    Pozdrawiam Adam M.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Witam
    Znowu wkładam kij w mrowisko.
    Nie ma możliwości spowodowania wielkiej katastrofy poprzez gwałtowne ubicie zaworu w typowej butli gazowej.
    Wasze doświadczenia oparte są na eksploatacji zapalniczek o znikomym ładunku. Gwałtowny, wręcz wybuchowy wypływ gazu potrwałby kilka sekund, po których wnętrze butli tak by się ochłodziło, że można by ten gaz przelewać jak wodę ze szklanki do szklanki.
    Konstrukcja wszelkich butli do gazu jest właśnie taka, że nie istnieje możliwość ich gwałtownego opróżnienia.
    Nawet azot płynny wylany na podłogę (wrze w - sto ileśtam) będzie po niej pływał dość długo, bo otoczenie nie jest w stanie dostarczyć mu tyle ciepła w jednostce czasu, żeby gwałtownie się ulotnił.
    Zbiornik gazu w autku jest o wiele bezpieczniejszym sposobem przechowywania paliwa niż zbiornik benzyny!
    Pozdrawiam Adam M.
    Adam mi nie chodzi o efekt wybuchu, bo o to faktycznie trudno tylko skutki takiego wycieku - jesli nikt wcześnie nie zauważy co sie stało i gaz spokojnie zdąży w pomieszczeniu przejść w mieszankę wybuchową.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony