dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Koler parkietu w korytarzu i pokojach

    Witam. Jak macie w swoich domach? Na piętrze mam przez środek domu korytarz, i po prawej i lewej stronie po 2 pokoje. Cały czas miałem pomysł że dam kolor parkietu inny w korytarzu (złoty dąb) i inny w pokojach (coś ciemniejszego). Teraz zastanawiam się czy nie zrobić całejk góry w jednym kolorze. Jak uwarzacie ładniej wygląda jak pokoje mają inne kolory niż korytarz czy zachować ciągłość w pokoju i korytarzu? Nie trzeba by wtedy robić listew maskujących przy łączeniach kolorów pod drzwiami

  2. #2

    Domyślnie

    Jak dla mnie to tylko cała góra w tym samym kolorze. Zdecydowanie ładniej wtedy wygląda.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bart007

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-797
    Posty
    8

    Domyślnie

    Jeśli drewno sąsiaduje z drewnem, to chyba lepiej nie mieszać. Jeśli jest oddzielone np. terakotą to można - sam tak zrobiłem w nowym mieszkaniu (dwa różne jesiony, inaczej ułożone) i nie ma problemu. Parkieciarz tylko zwrócił mi uwagę, ze jak są różne podłogi drewniane w bliskim sąsiedztwie to powinny mieć tak samo wykończoną powierzchnię (w sensie np. na obu mat, a nie tu mat a tam połysk) bo inaczej będzie to wyglądalo jakby jedna podłoga była wysprzątana a druga nie

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    halek

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    53

    Domyślnie

    Ja mogę Ci polecić to co sam niedawno skończyłem. Na podłogę w kuchni połączonej z salonem położyłem kafelki gresowe w takim samym wykończeniu, ale o różnych odcieniach, tzn. w salonie mam ciemniejszy, bardziej stylowy odcień, a w kuchni jaśniejszy. Wygląda to dużo lepiej, niż jednolita podłoga. Wiadomo u mnie jest otwarta przestrzeń, ale możesz podobnie zrobić u siebie używając parkietu z drewna o różnych odcieniach, np. dąb jest jasny, ciemny, a nawet złoty. Myślę, że odcień ciemniejszy lepiej sprawdzi się w korytarzu, a takie cieniowanie podłogi wygląda na prawdę dobrze.
    Marek

  5. #5

    Domyślnie

    A ja uważam, że masz dobry pomysł. Zrób korytarz lakierem podkładowym Bona Amberseal, a poloje Prime Deep. Uzyskasz to czego oczekujesz.
    Pozdrawiam

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar murron
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    za daleko....
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    15

    Domyślnie

    parkiet jednolity, bez dzielenia stref

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s.nowakowska

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-559
    Posty
    17

    Domyślnie

    Ja mam jednolity, ale tak miało być już w początkowym zamyśle i wygląda to naprawdę dobrze.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony