dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 145
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2886
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?

    Płytki będę kłaść w listopadzie - grudniu, ale...
    Do tej pory byłam zdecdowana na gres Panama z Opoczna.
    Jednak zniknął on ze strony internetowej, więc nie wiem, czy nie wycofali go z produkcji. W związku z czym szukam gorączkowo czegoś imitujacego drewno - najlepiej deseczki, ale nie jasne! Jakieś beże, brązy - nawet ciemnoczekoladowe. Ma być nie za drogie i dobrze, aby nawet w dotyku miało jakąs pseudo-drewnianą fakturę (Panama spełniała te wszystkie warunki). Jeśli coś znacie - będę wdzięczna za podpowiedzi.

    Ja znalazłam to (choć jeszcze nie macałam na ) )żywo- ale to tak z braku laku
    Tubądzin - nowa kolekcja Toreja:



    Ceramika Paradyż - Forest Browny, ale podłogowe płytki tylko w kwadracie - też jeszcze nie macane - dopuszczalne jeśli uda się je położyć bezfugowo TYLKO CZY TO BEZPIECZNE PRZY OGRZEWANIU PODłOGOWYM ?:


    Myślę, że wielu forumowiczów szuka czegos takiego, płytki czesto z roku na rok się zmienają - wielu ten temat może się przydać
    Bedę bardzo wdzięczna za wszystkie podpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    ja mam legno z paradyża w kuchni, mi się podobają

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    malgosimi dzieki A masz te deseczki 15x50 czy cos innego A jak jest z faktura tych płytek

    Wkleje coby wszyscy widzieli. Mnie sie z wygladu podobaja

    Cena katalogowa ok 55 zł/m2

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Ja też mam legno Paradyża w salonie kolor ochra zdjęcia są w moim dzienniku
    Faktura taka jak widać na zdjęciu te czarne szlaczki to zagłębienia z których bardzo ciężko doczyścić fugę.
    Ogólnie jestem zadowolona, ale z doprowadzeniem ich do pożądku było trochę zabawy

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Ano dzis widzialam i pomaclam sobie legno. Ogolnie niestety do panamy opoczna wg mnie im daleko I kolory nie. W ostatecznosci moglby byc ten brazowy Orcha nie dla mnie, a bez jest jakis pomaranczowy
    Nietety zapomnialam przy okazi pomacac Tubadzina, ale nadrobie to w tygodniu Legnno ma taka fakturke w dotyku o jaka mi chodzi, ale juz sobie wyobrazam Aga to czyszczenie fugi A ja bede tego miela na min 50m2

    Czekam na dlsze propozycje Moze znacie jakies niezbyt drogie propozycje zachodnich producentow

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety niekoniecznie tanie lecz spełniające wszystkie moje kryteria (zbliżone do Twoich )płytki hiszpańskiej firmy Porcelanosa - Roble Cognac. Uwierz, naszukałam się trochę
    Zdjęcia znajdziesz tutaj: http://www.max-fliz.com.pl/dosalonow.htm
    Wymiar płytki 18,5x64,5cm
    Ja wprawdzie zastosowałam je tylko jako wstawki do polerowanego gresu Nowej Gali SL01 - jutro pstryknę kilka zdjęć gotowej podłogi.
    Zastanawiałam się nad LEGNO ale ...1 kolor nie ten, 2. z fakturą imitującą drewno nieco przesadzono - nie wiem jak często musiałabym czyścić te zagłębienia.
    Porcelanosa ma idealny odcień i fakturę przypominającą drewno. Jestem na świeżo po czyszczeniu płytek po majstrze od gładzi i muszę przyznać, że w sprzątaniu sprawdzają się rewelacyjnie
    Jedno ale...cena 199zł/m2...mimo to uważam, ze było warto.
    Maximę i Forestę z Paradyża położę w łazience i też żałuje, ze podłoga jest tylko w kwadracie.

    owocnego szukania
    Joanna

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Późniejsze sprzątanie moich płytek nie jest złe, najgorzej było je doprowadzić do porządku
    Teraz już jest dobrze chociaż po 1 czyszczeniach miałam trochę stracha
    Jeśli chodzi o podrabianie drewna to płytki robią to znakomicie bo już nie jedna osoba się nabrała

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joanna Glowacz
    Niestety niekoniecznie tanie lecz spełniające wszystkie moje kryteria (zbliżone do Twoich )płytki hiszpańskiej firmy Porcelanosa - Roble Cognac. Uwierz, naszukałam się trochę
    Zdjęcia znajdziesz tutaj: http://www.max-fliz.com.pl/dosalonow.htm
    Wymiar płytki 18,5x64,5cm
    Piekne te plytki!!!!!!!!! Szkoda, ze tak pozno je widze
    Ale wiem przynajmniej z czego zrobie parapety

  9. #9

    Domyślnie

    Witam.

    Tubądzin ma jeszcze Tajgę, drewnopodobną.
    Ciemna płytka wygląda tak:



    Nie jest to "klepka", ale zawsze coś

    Toreja jest w 4 kolorach, w rozmiarze 153x556 mm:








    Cena dość wysoka, 117 zł/m2 - w salonie Tubądzina.
    Pozdrawiam,
    Arek.
    Arkadiusz W.

  10. #10

    Domyślnie

    pomyłka..

  11. #11

    Domyślnie

    Widziałam gres szkliwiony firmy Polcolorit o nazwie Wood (beż jasny, ciemny i rosso). W sklepie mieli dwa wymiary 10x30 i 15x30 - cena od 60 do 70 zł/m2. Na ich stronie są też inne wielkości. Mają one "wyraźną" strukturę drewna, są matowe. Według mnie ładne.
    http://www.polcolorit.pl/home.php?id=22309

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    elmer - dzięki. Muszę iśc gdzieć pomacać No i cena przystepna

    Że tez Tubadzin wywalil taka cene!!! To tyle ile za zagramaniczne plytki super jakosci - ciekawe czy te ich plytki sa tej ceny warte Wiem, ze to duzy format, ale...

    Dzieki wszystkim za propozycje - na forumowiczow zawsze mzona liczyc Prosimy o jeszcze!

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał iga9
    malgosimi dzieki A masz te deseczki 15x50 czy cos innego A jak jest z faktura tych płytek

    Wkleje coby wszyscy widzieli. Mnie sie z wygladu podobaja

    Cena katalogowa ok 55 zł/m2
    przepraszam, nei zauwazylam pytania

    maja bardzo slojowa fakturę przez co chwilę się męczyłam z tym, co ufaflali robotnicy klejem, ale potem plyn do kafelków pomógł.
    Mam te najwieksze deski 15x50, kolor mam ten pośredni, brown - i jest mocno ciemny

  14. #14

    Domyślnie

    Płytek ceramicznych nie wolno kłaść bezfugowo, szczególnie na podłodze podgrzewanej, która pracuje rozszerzając się i kurcząc. Przy większych powierzchniach potrzebne są nawet dylatacje. Ja osobiście nie lubię materiałów udających coś czymś bardzo nie są - np. płyta udająca drewno, fornir udający marmur itp. Później własnie powstają problemy, że fuga jest nie halo, a jest niestety konieczna. Chociaż różne dziwne rzeczy grają super w konkretnych wnętrzach, nieraz byłam zdziwiona, że sama bym na to się nie odważyła, że kicz, a tu efekt super!

  15. #15

    Domyślnie

    opoczno ma takie, kolekcja Wood&Cement wlasnie bede miala takie w lazience
    _________________________
    pozdrawiam Patrycja

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    misiek4

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Polecam plytki Woodker firmy Kronos. Mozna je obejrzec tutaj: http://www.woodker.it/. Ceny sa adekwatne do jakosci.

    Pozdrawiam
    Misiek

  17. #17

    Domyślnie

    To znaczy jakie sa to ceny tzw adekwatne do jakości- konkrety please.
    Dla chcącego nic trudnego!

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Polecam wam deseczki Polcolorit. Są super- niemal idealna imitacja.
    Ja wybralam wielkoformatowe (45 x 67,5) plytki Zirocinio o nazwie Nordik Ebano. Kupilam w II gat po 45 zł za m2. Mam te w ciemnym brazie:


    Lepsze fotki są na stronce producenta- ta jest cyknieta z wystawy.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Wrzucę "próbkę" mojego Polcoloritu: (przy okazji - mam problem z fugą, nie mogę znaleźć takiego odcienia brązu, co byście radzili - jakie dajecie fugi do swoich drewnopodobnych kafli?)


  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Aha - w wiatrołapie będzie Legno - ciemny brąz. Są bardzo ładne, ale rzeczywiście ciemne, dla mnie za ciemne do mojego salonu (robiliśmy przymiarkę po zakupie )

Strona 1 z 145

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony