dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 113 z 145
Pokaż wyniki od 2.241 do 2.260 z 2886
  1. #2241

    Domyślnie

    Cytat Napisał yecath Zobacz post
    a wy chodzicie po domu zawsze na boso?



    Tomek, jesli chcesz, moge Ci podeslac kilka fotek naszych Thorno Bianco, juz zafugowane i z listwami przypodlogowymi. Sprawdze tez ich cene, bo juz nie pamietam...
    No pewnie, że chce- podeślij - rozumiem na maila?

    [email protected]



    Jesteście zadowoleni z tych płytek? Też myśleliście między Pago Light a tymi?

    Położyliście to na całym mieszkaniu?



    Co do pytania- nie, raczej nigdy nam się nie zdarza chodzić na boso- tak jesteśmy nauczeni oboje

  2. #2242

    Domyślnie

    Cytat Napisał forumuser Zobacz post
    szkoda że zdecydowałaś się na takie ułożenie - ja mam nieregularnie (w dodatku dłuższe - 120cm!) i uważam że wówczas wychodzi to lepiej.
    No i szkoda że cokoły nie są systemowe z Paradyża ale plastikowe. Trochę to razi, choc zapewne zdecydowały względy finansowe (ten kto ustala ceny na cokoły, mozaiki itp nie ma równo pod sufitem)
    Co to znaczy ułożenie nieregularne? czy mógłbyś doprecyzować? właśnie szukam fajnego ułożenia tych płytek

  3. #2243

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga_1 Zobacz post
    łaaaaał super, wielkie dzięki za obszerną odpowiedź

    a może ktoś z Was robił sobie kibelek w opcji drewno+biel i chciałby się pochwalić zdjęciami?
    jest tu ktoś z Łodzi bądź okolic? możecie polecić jakieś sprawdzone salony?
    Tak robił postaram sie wrzucić zdjęcia jak skończą plotkowalc, pewnie we wtorek

  4. #2244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marysia Ro Zobacz post
    Dlaczego odpada łączenie płytek i paneli?Ja tak właśnie zrobię - sporo osób mi to tutaj odradzało ze względów wizualnych, ale przykładałam jedne do drugich i prezentuje się to naprawdę dobrze!
    bo mi się nie podoba.
    albo wszędzie (oprócz łazienki) panele albo płytki drewnopodobne.

  5. #2245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Foxikos Zobacz post
    Tak robił postaram sie wrzucić zdjęcia jak skończą plotkowalc, pewnie we wtorek
    To poprosiłbym te fotki- bardzo chętnie obejrzę- to będzie pomocne

  6. #2246
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar picco
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-316
    Posty
    78

    Domyślnie

    Mam prośbę do tych którzy mają położone płytki Marazzi Treverkhome Rovere i Larice aby napisali jaki kolor fugi wybrali.

  7. #2247

    Domyślnie

    Cytat Napisał nelmis Zobacz post
    Co to znaczy ułożenie nieregularne? czy mógłbyś doprecyzować? właśnie szukam fajnego ułożenia tych płytek
    Pytanie nie do mnie, ale odpowiem gdyż obecnie też jestem na etapie wyboru ułożenia Zapewne autorowi postu chodziło o ułożenie bez żadnej symetrii/zachowania jakiegoś wzoru. Często mówi się na to ułożenie "na dziko".
    Tutaj masz przykładowe zdjęcia z ułożeniem regularnym (przesunięcia o tę samą odległość w kolejnych rzędach - patrząc z ukosa widać, że powstają jednakowe "schodki", patrząc prostopadle do ułożenia płytek fuga w co którymś rzędzie przypada w tej samej linii)
    http://www.zambezirivergallery.com/wp-content/uploads/2013/03/Ceramic-Tile-Wood-Grain-Design-Flooring-That-Keeps-Allergies-Ideas.jpg
    http://www.doxohealth.com/wp-content/uploads/2014/04/ceramic-tile-flooring-that-looks-like-wood-4.jpg
    Tutaj przykłady ułożenia "na dziko":
    http://floortilesideas.com/wp-content/uploads/2014/04/ceramic-tiles-that-look-like-wood-floors-3.jpg
    http://img.edilportale.com/products/prodotti-108706-rel82c5465cfacb464ab73367c19cafc1c8.jpg

    Też uważam że ułożenie nieregularne wygląda korzystniej/bardziej naturalnie i raczej na takie się zdecydujemy

  8. #2248
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kalafiorek
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Złotokłos (piaseczyńskie)
    Kod pocztowy
    05-504
    Posty
    190

    Domyślnie

    Marysia Ro,

    Przepraszam, że z takim opóźnieniem, ale choroba mnie rozłożyła na łopatki. Oto zafugowane fugą mapei brąz płytki setim honey (z góry przeproaszam za jakość zdjęć, bo robione wieczorem, płytki nie domyte i wszędzie pył pobudowlany):



    Obiecuję, że wrzucę jeszcze parę fotek umytych płytek po weekendowym ich umyciu. Przeprowadzka już za 2 tyg!

  9. #2249
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pralkafrania

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    67-120
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Trudno powiedzieć czy zdjęcia oddają prawdziwy wygląd szczególnie że na każdym wyglądają inaczej.
    .
    Oj, w OBI nawet na ekspozycji wyglądaja zupełnie inaczej, niż w rzeczywistości (jakieś żółte światło mają, mocno zmieniające realia :/).
    Prawie wszystkie ułożenia mi się podobają, oprócz jodełki (chyba lepiej wygląda przy cienkich deszczułkach) i równo ułożonych. Zalezy od tego jaki efekt chcesz osiągnąć

    Jestem zdania,że nie trzeba mieć kupy siana,żeby zaaranżować piekne wnętrza. Oczywiście Houzz to także moja skarbnica pomysłów,ale nie ma się co spalać. Te Twoje są super

  10. #2250
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pralkafrania

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    67-120
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam Pomóżcie mi znaleźć jakieś płytki pasujące kolorystyką do tej szafki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	godmorgon-braviken-szafka-pod-umywalke-z--szufladami__0327193_PE425833_S4.JPG
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	33,5 KB
ID:	287661

    Zastanawiam się nad tymi,ale na żywo ich jeszcze nie widziałam. W tym wypadku liczę na to, że będzie ciut ciemniejszy (ale tylko odrobinkę). Inna opcja nie wchodzi w grę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pago_detal-2-KADR-1.jpg
Wyświetleń:	284
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	287662Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pago_polaranz_pion1.jpg
Wyświetleń:	295
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	287663

    Do tego będzie stara cegła (taka stara, średnio oczyszczona,jaśniejsza,niż typowa klinkierówka), białe pytki (też nie wiadomo jeszcze jakie, bo chcę duże i matowe nie rujnujące budżetu (tak do 120zł gdzieś) plus biała mozaika.
    Boję się,że podłoga bedzie za jasna i a odcień jednak ciut za chłodny), jednocześnie nie chcę już ciemnych płytek ( w salonie mam ciemne panele-porażka).
    Najlepiej, gdyby w Ikei dawali próbniki oklein to by było łatwiej dobrać a coś mi się ubzdurało i chce podłogę najbardziej zbliżoną kolorem do szafki
    Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.... Może coś podobnego (rustykalne klimaty odpadają)?

    O! To chyba będzie OK (ale w innym ułożeniu)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rovere_naturale_aranz.jpg
Wyświetleń:	437
Rozmiar:	22,9 KB
ID:	287664
    Ostatnio edytowane przez Pralkafrania ; 06-11-2014 o 00:13

  11. #2251
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalafiorek Zobacz post
    Marysia Ro,

    Przepraszam, że z takim opóźnieniem, ale choroba mnie rozłożyła na łopatki. Oto zafugowane fugą mapei brąz płytki setim honey (z góry przeproaszam za jakość zdjęć, bo robione wieczorem, płytki nie domyte i wszędzie pył pobudowlany):



    Obiecuję, że wrzucę jeszcze parę fotek umytych płytek po weekendowym ich umyciu. Przeprowadzka już za 2 tyg!
    Dziękuję!

    Myślałam, że fuga wyjdzie trochę ciemniejsza, ale może to tylko złudzenie. Jesteś zadowolona?

    PS Piękna cegiełka

  12. #2252
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kalafiorek
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Złotokłos (piaseczyńskie)
    Kod pocztowy
    05-504
    Posty
    190

    Domyślnie

    Bo tak naprawdę fuga jest dużo ciemniejsza, tylko pył na niej osiadł. Jak się umyje podlogę to robi się ciemnobrązowa, tylko potem mgła ją zasnuwa. Spróbuję zrobić zdjęcie z bliska, w dzień, po umyciu i wyschnięciu podłogi w sob/niedz.
    Tak, jesteśmy zadowoleni.

  13. #2253
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar picco
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-316
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalafiorek Zobacz post
    Bo tak naprawdę fuga jest dużo ciemniejsza, tylko pył na niej osiadł. Jak się umyje podlogę to robi się ciemnobrązowa, tylko potem mgła ją zasnuwa. Spróbuję zrobić zdjęcie z bliska, w dzień, po umyciu i wyschnięciu podłogi w sob/niedz.
    Tak, jesteśmy zadowoleni.
    Kalafiorku dzis wlasnie fugowali mi Marazzi Treverkhome Larice fuga mapei braz. Jutro zobacze efekty i nie ukrywam ze sie stresuje. Probe robilismy atlas toffi ale IMO za jasna byla.
    Ceglasta ściana super u Ciebie

  14. #2254
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kalafiorek
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Złotokłos (piaseczyńskie)
    Kod pocztowy
    05-504
    Posty
    190

    Domyślnie

    My też początkowo celowaliśmy w toffi, ale sprzedawca nas przekonał, mówiąc, ze fuga zawsze wychodzi jaśniej niż na próbniku. Ma te same płytki co my i zastosował czekoladę. Pokazał nam zdjęcia. Czekolada mnie nie przekonała - za ciemno. Jak panowie zafugowali u nas płytki brązem, to kolor wydawał mi się za ciemny, ale po wyschnięciu fuga pojaśniała i osiągnęła kolor ciemnych elementów na płytkach - czyli ideał. Myślę, że szarość też by się super sprawdziła.

    U nas niestety po fugach była poprawka tynku i szlifowanie. Mimo okrycia całej podłogi pył jest wszędzie.

    Nic. Umyję płynem do podłóg. A jakby nie odzyskały koloru, to zaatakuję płynem do czyszczenia klinkieru z LM (rada z naszego forum). Druga opcja to magiczne gąbeczki, ale jeżeli do tego dojdzie, to chyba zastosuję niewolnicza pracę dzieci, bo mój kręgosłup może tego nie przeżyć. A dzieci zasadniczo mają trochę bliżej do podłogi

    W cegle jesteśmy zakochani. Wyszła lepiej, niż się spodziewaliśmy. Teraz mamy swój własny osobisty Malbork

    Pozdrawiam. kalafiorek

  15. #2255
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MikeTNK

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-401
    Posty
    50

    Domyślnie

    A ja z zupełnie innej beczki. Czym Wy, albo wasi specjaliści cieli drewnopodobny gres wzdłuż ? Szczególnie zastanawia mnie jak sobie radzić z płytkami długimi na 1 metr.

  16. #2256

    Domyślnie

    Zdjeć jeszcze nie mam, poprostu zapominam o tym, a aparatem w komórce nic ciekwego nie zrobię.
    Ale odnośnie ciecia długich płytek 1,2m, tak, były cięte wzdłuż i nie było kłopotu, zależy od maszyny.

  17. #2257

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeTNK Zobacz post
    A ja z zupełnie innej beczki. Czym Wy, albo wasi specjaliści cieli drewnopodobny gres wzdłuż ? Szczególnie zastanawia mnie jak sobie radzić z płytkami długimi na 1 metr.
    Nasz majster tnie wzdłuż metrowe płytki (podobno bardzo twarde) i nie ma problemu. Problem powstanie jak będziemy chcieli mieć te płytki przycięte na narożnikach w kąt 45stopni (np. na blacie czy zabudowie geberita) Już nam powiedział że się on się tego nie podejmie i mamy kombinować na własną rękę, np. u kamieniarza

  18. #2258
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MikeTNK

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-401
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka Zobacz post
    Nasz majster tnie wzdłuż metrowe płytki (podobno bardzo twarde) i nie ma problemu. Problem powstanie jak będziemy chcieli mieć te płytki przycięte na narożnikach w kąt 45stopni (np. na blacie czy zabudowie geberita) Już nam powiedział że się on się tego nie podejmie i mamy kombinować na własną rękę, np. u kamieniarza
    No ale właśnie czym tnie ? Szlifierką kątową, maszyną z tak długim blatem że mu cała płytka wchodzi ,tak dużą gilotyną? Czy jeszcze innym sposobem?

  19. #2259

    Domyślnie

    Mike my robimy łazienkę we własnym zakresie. Mąż tnie płytki wzdłuż i szlifuje "zwykłą" szlifierką Boscha (nie mamy żadnego doświadczenia w tej kwestii, nigdy wcześniej nie układaliśmy płytek).

    Tarcze do cięcia, szlifowania i końcówki do wycinania otworów kupiliśmy na allegro.
    Mamy płytki My way z Paradyża (wszystkie mają 1,20 cm). Zapewniam, że się da i to bez problemu. Narożniki również przycięte pod kątem.

    Pozdrawiam

  20. #2260
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kalafiorek
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Złotokłos (piaseczyńskie)
    Kod pocztowy
    05-504
    Posty
    190

    Domyślnie

    Jestem po sprzątaniu całego domu. Relacja:fuga mapei brąz mokra jest brązowa. Po wyschnięciu jest jasna. Kolor? Słabe kakao. Czy mi to przeszkadza? o dziwo .... nie
    Poniżej obiecane zdjęcia.


    I przy sztucznym świetle:


    Myślę, że Cerrad naprawdę się spisał.

    Pozdrawiam.kalafiorek

Strona 113 z 145

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony