dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 145
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2886
  1. #201
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Może podobne do drewna z Opoczna






  2. #202

    Domyślnie

    Czy Andrzej Sok dał się uprosić i pokazał? oczywiście podłogę Na serio, też szukam drewnopodobnej i n/t Paradyża słyszałam mocno niepochlebne opinie Mimo to nadal jest to mój typ
    ewa78_2005

  3. #203

    Domyślnie

    I jeszcze: ja bym nie dzieliła podłogi z płytek drewnopodobnych żadnymi dekorami, taka podłoga pięknie wygląda jako całość.
    ewa78_2005

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Helios
    I jeszcze: ja bym nie dzieliła podłogi z płytek drewnopodobnych żadnymi dekorami, taka podłoga pięknie wygląda jako całość.
    Może to metoda na dylatację...?
    Ja już zamówiłam 70 m2 Emigres MDE 510. Cena po rabacie 60 PLN/m2
    Efekt w lutym, ale spodziewany taki ładny jak w dzienniku Prince

  5. #205

    Domyślnie

    To wygląda jak rozdzielenie dwóch pomieszczeń, ale i tak jakby z innej bajki
    ewa78_2005

  6. #206

    Domyślnie

    Piękny ten emigres MDE 510 i cenowo strawny. Mam nadzieję, że wkleisz zdjęcia po ułożeniu, proszę
    ewa78_2005

  7. #207

    Domyślnie

    Niestety chwilowo przebywam poza krajem, więc zdjęć Woodentica Wam nie prześlę... Spróbuję zlecić żonie, żeby cyknęła i mi przesłała...

  8. #208
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Yeti
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No tak, sądząc po awatarku, to Andrzej leży teraz gdzieś pod palmą...
    ...oj pewnie szybko tych zdjęć nie ujrzymy
    Też myślę o Paradyżu 98,5x21,5cm ...głównie ze względu na cenę .
    http://www.paradyz.com.pl/?s=72&a=7&...lID=296&str=18
    Nie kupię płytek za 480 zł/m2 - choćby nie wiem jakie były idealne (no chyba, że mnie podstępem wezmą - kumpla rozpracowała jego "najdroższa" - po pijaku się zgodził . Tym samym w pełni zasłużyła też na to pieszczotliwe określenie ).
    A tak bardziej na serio:
    Producent zaleca: "Ze względu na możliwość pojawienia się nieznacznych, dopuszczalnych odchyłek planimetrii, których nie da się skorygować przy układaniu płytek, proszę układać je w sposób sugerowany. Prawidłowa zasada powinna opierać się na przesunięciu jednej płytki względem drugiej o nie więcej niż 1/3 długości płytki. Pomimo, iż jest to płytka rektyfikowana, minimalna zalecana fuga to 5 mm."

    Płytka w założeniach ma imitować podłogę drewnianą, więc fugę chciałbym zrobić minimalną (a najlepiej wcale ). Te 5mm to trochę dużo . Czy te długie płytki z Paradyża są rzeczywiście takie krzywe, żeby nie dało ich się położyć ściśle(?).

  9. #209

    Domyślnie

    W wątku o kuchniach pojawiła sie podłoga koliny z pięknych płytek La Faenzy o nazwie Amazzonia. Naprawde piekne. Czy ktoś wie, gdzie je mozna kupić? i za ile? Pozdrawiam

  10. #210

    Domyślnie

    Woodentic, na żywo wygląda booosko. Można naprwdę, się nabrać, że to drewno. Niestety czytałam na forun, że jest krzywy. Martwi mnie to, bo nie bardzo widzę alternatywę dla tych płytek. Pasuje mi bardzo do kuchni i wiatrołapu. Może napisze ktoś z urzytkowników tych płyek, czy naprawde jest tak źle?

  11. #211
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kotek999
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Witajcie, wczoraj w obi wynalazłam nowe włoskie płytki drewnopodobne meranti 50x15, podobno płytki są w ofercie od tygodnia dwa odcienie, jasny i pośredni - wiem że niewiele to mówi - szukałam w necie ale nie mogłam znaleźć - mam zdjęcia postaram się wieczorkiem kleić - cena 59 za m2 - na razie tylko na zamówienie - ale mi się bardzo podobają, nie są śliskie i do złudzenia przypominają drewno.

    Jeżeli ktoś znajdzie je to proszę o kontakt.


    Pozdrawiam

  12. #212

    Domyślnie

    Ciekawe to co piszesz. Jadę dzis do Obi i zobacze na żywo.

  13. #213

    Domyślnie

    Te podłogi są śliczne!. Mam tylko jedno pytanie :-). Czy są 'zimne' tak jak tradycyjne płytki? Bo pojęcia nie mam jak to jest w przypadku takich płytek.

    A tak w ogóle to witam forumowiczów. W końcu zdecydowałam się zalogować:-)

  14. #214

    Domyślnie

    No przecież to glazura. Zimne jak każde inne. U nas wszędzie gdzie są płytki jest i podłogówka. Widziałam te płytki z Obi. Nazywaja się Madera nie Meranti. Są całkiem ładne, ale woodentic zdecydowanie bardziej mi pasuje.

  15. #215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kotek999
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    woodentik też są piękne ale śliskie, a ja muszę mieć płytki jak najmniej śliskie, sory za pomyłkę w nazwie sprawdziłam na zdjęciach i masz rację że popełnłam "babola", zasugerowałam sę kolorem naszych drzwi wejściowych sosna stara meranti

    A tak na marginesie co sądzisz o tych płytkach z obi??

    Pozdrwiam

  16. #216

    Domyślnie

    Moim zdaniem wiernie imituja drewno. U nas jednak maja być w bardzo nowoczesnej kuchni, a te płytki pasują bardziej do tradycyjnego wnerza. Niemniej są naprawdę ładne i maja super cenę.

  17. #217

    Domyślnie

    U nas w Obi ten wiekszy woodentic jest w promocji (moze w całej Polsce tez???) czyli po 100zł. Sprzedawca (bardzo miły i kompetentny) twierdził, ze duzo juz tego sprzedali i nie mieli żadnych reklamacji z powodu wymiarów. Tylko czy można wierzyć pracownikowi Obi
    Dla mnie są to najładniejsze płytki imitujące drewno, no i bez rowków, nie wyobrazam sobie szorowania ich szczotą. Koniec końców ich nie kupilismy, bo nie mamy podłogówki na górnym przedpokoju i wrócił parkiet.

  18. #218
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Yeti
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yeti
    Też myślę o Paradyżu 98,5x21,5cm ...głównie ze względu na cenę .
    http://www.paradyz.com.pl/?s=72&a=7&...lID=296&str=18
    Nie kupię płytek za 480 zł/m2 - choćby nie wiem jakie były idealne.
    Producent zaleca: "Ze względu na możliwość pojawienia się nieznacznych, dopuszczalnych odchyłek planimetrii, których nie da się skorygować przy układaniu płytek, proszę układać je w sposób sugerowany. Prawidłowa zasada powinna opierać się na przesunięciu jednej płytki względem drugiej o nie więcej niż 1/3 długości płytki. Pomimo, iż jest to płytka rektyfikowana, minimalna zalecana fuga to 5 mm."

    Płytka w założeniach ma imitować podłogę drewnianą, więc fugę chciałbym zrobić minimalną (a najlepiej wcale ). Te 5mm to trochę dużo . Czy te długie płytki z Paradyża są rzeczywiście takie krzywe, żeby nie dało ich się położyć ściśle(?).
    No właśnie "czy można wierzyć pracownikowi"?
    Naprawdę nikt tu się nie pojawia, kto ułożył te długie płytki u siebie?
    A może potraficie polecić jakąś inną płytkę drewnopodobną, ...ale koniecznie o długości ok. 1m (i o proporcjach deski ) w cenie akceptowalnej dla przeciętnego polskiego inwestora (dodatkowo w czasie kryzysu )?

  19. #219
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Proponuję wejśc w kontakt z działem technicznym producenta. Możesz mu przedstawi wszystkie swoje dylematy na pewno będzie bardziej wiarygodny niż sprzedawca w markecie budowlanym.
    Pytanie pierwsze czy można tak wielkie kafle kłaśc na ogrzewanie podłogowe? Jakie kleje? Jak grubo? Jaka wielka fuga? Czym wypełniona ?
    W innym wątku napisałem o problemach jakie mogą wystąpic z kaflami na ogrzewaniu podłogowym. Lepiej zawczasu wszystko sobie powyjaśniac i iśc na numer sicher.
    Napewno kleje muszą byc elastyczne aby przejęły pracę ścinania podczas wędrówki podłoża w czasie ogrzewania. Różnica temperatury wylewki między latem (15C ) a zimą (35C) dochodzi do 20C.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  20. #220
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PolyCount

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    20

    Domyślnie

    Ja zakupilem w OBI na zamowienie plytki EMIGRES MADERA MDE-130. Producentem jest hiszpanska firma a kafle importowane sa do wa-wy.
    Moje sugestie i uwagi zwiazane z plytkami. Kupilem ponad 8m2 i niemilo zostalem zaskoczony poniewaz wszystkie plytki sa krzywe !! Wiekszosc kafli ma albo srodkowe garby,wybrzuszenia lub krzywe plaszczyzny krawedzi. Przez co plytek tych nieda sie ulozyc rowno Odchylenia sa na poziomie 2mm.
    Przesortowalem cale 8m2 plytek z poziomica i katownikiem ale wszystkie maja feler. Tak czy siak plytki zostaly polozone i wizualnie bardzo jestem zadowolony. Na dniach postaram sie zapodac zdjecie.

    Pozdrawiam.

Strona 11 z 145

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony