dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 116 z 145
Pokaż wyniki od 2.301 do 2.320 z 2886
  1. #2301
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Dziś przekonałem sie że te które widziałem w markecie budowlanym to chyba jakaś wersja tania tej płytki bo dziś miałem okazje zobaczyć je w "normalnym" sklepie i z daleka widać że to jakby inne płytki .Jak zobaczyłem te w markecie to sobie pomyślałem czym Ci Forumowicze sie zachwycają a te w sklepie spodobały mi sie. Tylko troche bym sie musiał zastanowić na wyborem ;mist czy honey ale raczej honey.

  2. #2302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Buggi- proszę cię o nie pozycjonowanie sklepów i produktów.

  3. #2303
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Justyna20

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wołów
    Kod pocztowy
    56-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam

    Kalafiorek, przyszły nasze płytki cerrad setim nugat. O ile są śliczne, to jak obejrzałam ich "łódkowatość", to mało się nie popłakałam. Mam nadzieję, że jakoś z tego da się wybrnąć.
    Jak szeroką fugę stosowaliście do tych płytek? Acha i czy doszukiwałeś się tam jakiegoś wzoru?
    Mam też wrażenie, że płytki są w 2 odcieniach. Jak tylko będzie podłoga choć w kuchni, wrzucę fotki.
    Pozdrawiam.

  4. #2304
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Justyna20

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wołów
    Kod pocztowy
    56-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    I jeszcze parę pytań do frumowiczów. Jakie fugi pasowałyby do płytek:

    - Cerrad setim nugat,

    - Domino Aceria krem,

    - Cersanit bugi krem,

    A łączył ktoś może płytki drewnopodobne w salonie z panelami na łuku? Co wówczas, jakaś listwa, która się wygina? Chodzi o odcięcie pod kominkiem.

  5. #2305
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kalafiorek
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Złotokłos (piaseczyńskie)
    Kod pocztowy
    05-504
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justyna20 Zobacz post
    Witam

    Kalafiorek, przyszły nasze płytki cerrad setim nugat. O ile są śliczne, to jak obejrzałam ich "łódkowatość", to mało się nie popłakałam. Mam nadzieję, że jakoś z tego da się wybrnąć.
    Jak szeroką fugę stosowaliście do tych płytek? Acha i czy doszukiwałeś się tam jakiegoś wzoru?
    Mam też wrażenie, że płytki są w 2 odcieniach. Jak tylko będzie podłoga choć w kuchni, wrzucę fotki.
    Pozdrawiam.
    Może reklamujcie? Jeżeli są tak łudkowate, że widzisz to gołym okiem i jest ich wiele, to może warto? W końcu to podłoga na lata. Chyba dawaliśmy fugę 2,5 mm, z uwagi na podłogówkę.Płytki mają rożne odcienie - ale to na ich plus - bardziej przypominają prawdziwe drewno. kalafiorek
    Ostatnio edytowane przez kalafiorek ; 08-02-2015 o 08:28

  6. #2306

  7. #2307
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wacoj

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-551
    Posty
    15

    Domyślnie

    Klej mapei Adesilex P9 to bardzo dobry klej i alternatywa dla CM16 z ceresitu. Przewaga CM16 jest taka że ma parametr odkształcalności S1. Zużycie takiego kleju wychodzi około 5kg/m2. Co do płytek z cerradu Setim nie wiem jak długo ale Praktikerze mają obecnie cenę 49,99 zł/m2 więc bardzo dobrą... Nie zawsze ceny z ich strony są takie same jak w sklepie bo mają jakieś wewnętrzne akcje i mają niższe ceny. Jak na przykład Adesilex P9 będąc 2 razy u nich widziałem raz cenę 42,99 zł a drugi raz 37,88... chociaż na stronie mają 47,99 zł.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-02-2015 o 15:15

  8. #2308

    Domyślnie

    Witam Kochani, czy ktoś z Was kładł może Atlas Cncorde AXI (dark oak)? będę wdzięczna za odpowiedź, kupiliśmy 70m2 z tej serii i dumamy czy to na pewno był dobry wybór....

  9. #2309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justyna20 Zobacz post
    Witam

    Kalafiorek, przyszły nasze płytki cerrad setim nugat. O ile są śliczne, to jak obejrzałam ich "łódkowatość", to mało się nie popłakałam. Mam nadzieję, że jakoś z tego da się wybrnąć.
    Jak szeroką fugę stosowaliście do tych płytek? Acha i czy doszukiwałeś się tam jakiegoś wzoru?
    Mam też wrażenie, że płytki są w 2 odcieniach. Jak tylko będzie podłoga choć w kuchni, wrzucę fotki.
    Pozdrawiam.
    Co to znaczy "łódkowatość" ?

  10. #2310
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to, że płytki są wygięte dłuższymi końcami ku sobie.

  11. #2311

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was kładł już Korzilius Tubądzin Modern Oak i może się podzielić opinią?
    http://www.tubadzin.pl/collection/449

  12. #2312

    Domyślnie Płytki a'la drewno w holu małego mieszkania

    Witam,

    Jestem na etapie urządzania mieszkania. Bardzo podobają mi się płytki imitujące drewno i chciałbym wyłożyć nimi przedpokój. Oczywiście w pokojach będą na podłodze panele. Połączenie pomieszczeń jak na zrzucie w załączniku (między salonem i holem tylko wnęka na drzwi).

    Pytanie do Was, czy połączenie takich płytek z panelami o podobnej (jak najbardziej zbliżonej) fakturze wzorów drewna to dobry pomysł, czy raczej wnętrze wyjdzie zbyt mdłe? Meble planuję ciemne, tworzące kontrast z podłogą, żeby uniknąć zlania się wszystkiego w jedną całość. Ściany jasne - jakieś odcienie beżu lub bliskie bieli, ewentualnie lekka żółć.

    Pozdrawiam,
    taki_nick
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	15,5 KB
ID:	305897  

  13. #2313

    Domyślnie

    Chodzi Ci o to żeby płytki jak najbardziej przypominały te panele? Ja tak mam i moim zdaniem jest OK. Ale mnie zależało żeby cała podłoga była maksymalnie ujednolicona. Troszkę mi się odcienie rozjechały bo z tym nigdy nie utrafisz, w produkcji też nie wychodzi zawsze tak samo. No i wymiary nie te same ale to też mi nie przeszkadza.

  14. #2314

    Domyślnie

    Tak, dokładnie o tym myślałem. Jestem świadomy, że nie uda się dobrać idealnie, bo zawsze odcień i wzór będą się różnić, ale taką mam wizję. Wymiary będą zapewne różne, ale również nie widzę w tym problemu.

    Z kolei wszystkie osoby, z którymi rozmawiałem twierdzą, że takie połączenie się nie sprawdzi. Jednak wydaje mi się, że taka "prawie" jednolita podłoga sprawi, że ten przedpokój będzie stanowił jakby przedłużenie dla pokojów, bo nie będzie dużego kontrastu na podłodze. Zastanawiałem się też nad tym, czy nie ułożyć płytek inaczej niż w pokojach, tj. pod kątem albo "w jodełkę", żeby wizualnie wydzielić go jako osobne pomieszczenie, ale zgubi się chyba wtedy efekt ujednolicenia.

  15. #2315

    Domyślnie

    To zależy co chcesz osiągnąć. Ja bym nie kombinowała z żadną jodełką. Sam odcień i wymiary już mi wystarczająco wydzielają pomieszczenia. Dodam że połączenie podłóg jest zrobione listwą z tej samej kolekcji co panele, też drewnopodobną. U mnie wszystkie te "deski" idą w jednym kierunku, bo tak są ustawione pomieszczenia, więc listwa się nie rzuca w ogóle w oczy. U Ciebie przy salonie listwa pójdzie w poprzek. Nawiasem mówiąc, po co Ci podwójne drzwi w sypialni? Tam będzie ściana czy nie?

  16. #2316

    Domyślnie

    A, zapomniałam napisać że widziałam kiedyś w necie mieszkanie w którym płytki drewnopodobne wchodziły z przedpokoju do łazienki. Też mam zamiar to zrobić tylko kolor nie będzie kompatybilny. Ale słoje tak

  17. #2317

    Domyślnie

    O proszę, tu jest jedna podłoga wszędzie aczkolwiek to nie płytki. No i co, źle?

    http://fotoforum.gazeta.pl/a/32150.html

  18. #2318

    Domyślnie

    A, rzeczywiście zapomniałem dodać, że ten pokój będzie oczywiście podzielony. Ściana trochę bliżej salonu niż na poglądowym rzucie - zmiana zamówiona już u dewelopera.

    Pomysł z jodełką mi podsunął któryś ze znajomych, ale mi też wydawało się to zbytnim przekombinowaniem. Sam myślałem właśnie o położeniu płytek i paneli tak, jak wspomniałaś, tj. poprzeczna listwa w wejściu do salonu. Nad łazienką się jeszcze zastanawiam - albo też drewnopodobne płytki, tylko w trochę cieplejszej tonacji, albo zwykłe i coś bliżej bieli/kremu. Nie wiem tylko jak rozwiązać połączenie salonu z kuchnią - kłaść tam te same płytki co w przedpokoju, czy szukać czegoś innego.

    I dziękuję bardzo za odpowiedzi.

  19. #2319

    Domyślnie

    Jak Ci się uda kupić płytki bardzo podobne do paneli to ja bym kładła te co w przedpokoju. To jest nieduże mieszkanie, nie ma co kombinować. Powinno być spójne.

  20. #2320

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszak Zobacz post
    A, zapomniałam napisać że widziałam kiedyś w necie mieszkanie w którym płytki drewnopodobne wchodziły z przedpokoju do łazienki. Też mam zamiar to zrobić tylko kolor nie będzie kompatybilny. Ale słoje tak
    Otóż i ono:
    http://i62.tinypic.com/10h2a7o.jpg

Strona 116 z 145

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony