dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 124 z 145
Pokaż wyniki od 2.461 do 2.480 z 2886
  1. #2461

    Domyślnie

    Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
    Akurat znam branże płytek ceramicznych bardzo dobrze i nie obraź się ale porównywanie włoskiej Gardenii do Paradyża to ma się nijak.

    widziałam jedne i drugie i poza ceną, większej, rzucającej się w oczy różnicy nie widzę, przynajmniej gołym okiem. Z doświadczenia wiem, ze hiszpańskie, czy włoskie płytki są porównywalnej jakości do naszych. Jeśli stawiasz na jakość to wybierz coś z kolekcji V&B. Po 20 latach będą jak nowe. Znajoma miała i są niezniszczalne.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  2. #2462

    Domyślnie

    Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
    Akurat znam branże płytek ceramicznych bardzo dobrze i nie obraź się ale porównywanie włoskiej Gardenii do Paradyża to ma się nijak. Może tylko z tym że te i te są drewnopodobne. Jedne i drugie płytki różnią się od siebie bardzo strukturą, kolorystyką, wybarwieniem, powierzchnią, wymiarami.
    Nie wiem jak z drewnopodobnymi , lecz np. płytki podstawowe kolekcji Luminor T.U. 32,5x97,7 dla Gardenii produkował właśnie Paradyż.
    To jedna z najnowocześniejszych fabryk w Europie. Najśmieszniejsze jest to, że płytki jechały do Włoch, a później wracały sprowadzane przez
    polskich importerów. Nie można ich było kupić w Paradyżu ( przynajmniej pod tą samą nazwą).

  3. #2463

    Domyślnie

    też słyszałam o takich sytuacjach. Dlatego nie warto sugerować się tym, że włoskie, hiszpańskie, bo teraz jakość jest porównywalna.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  4. #2464

    Domyślnie

    Ja sobie wybrałam na większość podłóg w domu Paradyż Woodhaven Bianco, najtańszy gres z możliwych, który nie razi moich zmysłów, ma niezłe parametry i płytki nie łódkują (nie zniosłabym garbatej podłogi za żadne pieniądze).
    Tak wyglądają ułożone w jodełkę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	paradyż woodhaeven blanco.JPG
Wyświetleń:	1167
Rozmiar:	39,4 KB
ID:	335011
    Zdjęcie zapożyczone gdzieś z netu. Moje dopiero będą się kładły w listopadzie.Nie omieszkam pokazać.

  5. #2465

    Domyślnie

    ładne, u ciebie też w jodełkę układacie?
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  6. #2466
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    też słyszałam o takich sytuacjach. Dlatego nie warto sugerować się tym, że włoskie, hiszpańskie, bo teraz jakość jest porównywalna.
    W moim przypadku przy zakupie 120 metrów płytek sugerowałam się najbardziej ceną a ta akurat była dużo niższa w Gardenii niż w Paradyżu.

  7. #2467
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    widziałam jedne i drugie i poza ceną, większej, rzucającej się w oczy różnicy nie widzę, przynajmniej gołym okiem. Z doświadczenia wiem, ze hiszpańskie, czy włoskie płytki są porównywalnej jakości do naszych. Jeśli stawiasz na jakość to wybierz coś z kolekcji V&B. Po 20 latach będą jak nowe. Znajoma miała i są niezniszczalne.
    No skoro dla Ciebie całkiem inny wymiar to nie jest rzucająca się w oczy różnica,..skoro całkowicie inny kolor (inne wybarwienie drewna) i układ słojów to też nie rzucająca się w oczy różnica to faktycznie płytki Quercia Chiaro z Gardenii są identyczne jak My Way rovere naturale z Paradyża.

  8. #2468

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    ładne, u ciebie też w jodełkę układacie?
    Tak, będą układane w jodełkę. Jeszcze nie podjęłam decyzji, czy skośną czy raczej prostą. Pokombinuję w naturze.

  9. #2469

    Domyślnie

    pomijam kolor, i słoje drewna. Bo wiadomo, ze odcień może być różny i rodzaj ''drewna też''. Mnie chodzi o jakość, gładkość, porowatość, fakturę w dotyku i przede wszystkim równość samej płytki..
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  10. #2470

    Domyślnie

    Kejt pochwal się jak Wam wyszło.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  11. #2471
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    widziałam jedne i drugie i poza ceną, większej, rzucającej się w oczy różnicy nie widzę, przynajmniej gołym okiem. Z doświadczenia wiem, ze hiszpańskie, czy włoskie płytki są porównywalnej jakości do naszych. Jeśli stawiasz na jakość to wybierz coś z kolekcji V&B. Po 20 latach będą jak nowe. Znajoma miała i są niezniszczalne.
    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    pomijam kolor, i słoje drewna. Bo wiadomo, ze odcień może być różny i rodzaj ''drewna też''. Mnie chodzi o jakość, gładkość, porowatość, fakturę w dotyku i przede wszystkim równość samej płytki..
    Chodzi o to, że jednak się różnią i to znacznie, więc nie rozumiem po co wprowadzasz takimi stwierdzeniami ludzi w błąd? Ktoś kto szukałby tego typu płytek czytając to co napisałaś a nie widząc jednej płytki przy drugiej pomyśli, że to praktycznie są identyczne płytki tylko różni je cena. Jest niestety inaczej i te różnice są widoczne i namacalne ale tylko wtedy kiedy te płytki ogląda się na żywo położone jedna przy drugiej.

  12. #2472

    Domyślnie

    Witajcie, zdecydowaliśmy się na kafle paradyż rovere naturale. Będziemy je układać na przemian w dwóch szerokościach 15 i 20cm z nieregularnymi przesunięciemi. Na parterze z ogrzewaniem podłogowym mamy otwartą przestrzeń z dylatacjami w linii salon/jadalnia/korytarz, które to łączą się ze sobą pod kątem prostym - nie ma więc złotego środka aby dylatacje te przebiegały w obu tych przypadkach wzdłuż fug. Czy i w jaki sposób ustrzec się przed popękanymi kaflami - czy jest to możliwe, w jaki sposób? Dodam, że zakupiłem już też klej do płytek - MAPEI KERAFLEX MAXI S1. Będę wdzięczny za wszelką pomoc w temacie pozbycia się dylatacji w warstwie płytek i zminimalizowaniu ryzyka powstania niekontrolowanych uszkodzeń/spękań.
    Pozdrawiam!

  13. #2473

    Domyślnie

    Nie ma chyba na to innego sposobu, niż przecięcie płytki w miejscu dylatacji, albo układanie w taki sposób, że dylatacja stanowi granicę pomiędzy płytkami. Mój wykonawca tak twierdzi. Powiedział, że może położyć pomijając dylatacje, ale na moją odpowiedzialność. Na pewno pomogłyby szersze fugi i elastyczny klej. Też mam podłogówkę. Myślę nad ułożeniem płytek w jodełkę w taki sposób, żeby granica między rzędami płytek przebiegała wzdłuż dylatacji, ale czy to się uda, zobaczymy w praniu.

  14. #2474

    Domyślnie

    Cytat Napisał jezior85 Zobacz post
    Witajcie, zdecydowaliśmy się na kafle paradyż rovere naturale. Będziemy je układać na przemian w dwóch szerokościach 15 i 20cm z nieregularnymi przesunięciemi. Na parterze z ogrzewaniem podłogowym mamy otwartą przestrzeń z dylatacjami w linii salon/jadalnia/korytarz, które to łączą się ze sobą pod kątem prostym - nie ma więc złotego środka aby dylatacje te przebiegały w obu tych przypadkach wzdłuż fug. Czy i w jaki sposób ustrzec się przed popękanymi kaflami - czy jest to możliwe, w jaki sposób? Dodam, że zakupiłem już też klej do płytek - MAPEI KERAFLEX MAXI S1. Będę wdzięczny za wszelką pomoc w temacie pozbycia się dylatacji w warstwie płytek i zminimalizowaniu ryzyka powstania niekontrolowanych uszkodzeń/spękań.
    Pozdrawiam!
    Niestety, przecinasz płytki zgodnie z dylatacją a spoiną jest silikon w kolorze fugi. Jeśli jakiś glazurnik powie Ci, że można kłaść po dylatacji całe płytki to niech wystawi Ci pisemną gwarancję na najlepiej 10 lat, że w razie gdyby jednak płytki pękły wzdłuż dylatacji (a pękną) to pokryje koszt wymiany całej podłogi - nie zakładałbym, że wtedy będzie ten model na rynku żeby wymienić tylko pęknięte płytki.

  15. #2475

    Domyślnie

    Szukam pilnie płytek na podłogę do łazienki które, są różne w odcieniu barwy.Look at the flor ma takie płytki.Widziałem w salonie gdzie specjalnie były wystawione 2sztuki obok siebie i różniły się odcieniem mimo że to ta sama seria.Sprzedawca specjalnie je wystawił bo zdarzały się reklamacji nieświadomych klientów.Wszystko pięknie,ładnie ale nie ta cena.Zna ktos zna mpze tańsze płytki krajowego producenta który też ma taką serię płytek?.

  16. #2476
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    zastanawiamy sie nad podłogą w salonie .... chcemy miec coś własnie imitującego drewno... a z racji ze bedize podłogówka to w gre wchodza albo płtyki albo gres.

    Czy możecie doradzic co lepsze? czy gres czy płytki ?

  17. #2477

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oszolom Zobacz post
    Szukam pilnie płytek na podłogę do łazienki które, są różne w odcieniu barwy.Look at the flor ma takie płytki.Widziałem w salonie gdzie specjalnie były wystawione 2sztuki obok siebie i różniły się odcieniem mimo że to ta sama seria.Sprzedawca specjalnie je wystawił bo zdarzały się reklamacji nieświadomych klientów.Wszystko pięknie,ładnie ale nie ta cena.Zna ktos zna mpze tańsze płytki krajowego producenta który też ma taką serię płytek?.
    A weź zwróć uwagę na kolekcje z ceramstic, z tego co pamiętam ma kolekcję, która ma różne odcienie. Nie wiem czy teraz mają tyle drewnopodobnych kolekcji jak kiedyś. Mnie podobają się takie z ładnie widocznymi słojami, jak najbardziej naturalne.

  18. #2478

    Domyślnie

    Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
    Ostatecznie kupiłam płytki rovere gialo z powierzchnią lapato z firmy Gardenia Orchidea.
    Tutaj jest do kupienia ta sama płytka: http://www.sklepangra.com.pl/plytki-ceramiczne/gardenia-orchidea/natural-rovere-naturale-lap-13x789/
    Jesteśmy nimi zachwyceni genialne w użytkowaniu i wyglądzie. Ludzie widząc pierwszy raz naszą podłogę nie wierzą, że to płytka a nie drewno.
    Na podłodze wyglądają tak:





    Cudo.
    A mogę prosić o wymiar płytki tj. długość , szerokość? Czy nada się do przedpokoju o szerokości 122cm? Jakiego koloru jest fuga? Jedyny możliwy zakup to przez internet czy tak? Chodziłam po sklepach, lae nigdzie nie mogłam zobaczyć jej na żywo.

  19. #2479

    Domyślnie

    Mam problem z doborem ładnych i wygodnych w obsłudze płytek podłogowych do przedpokoju (przedpokój to linia prosta bez zakrętów) o szerokości 122 cm i długości ok.4,5 m. Płytki mogą być drewnopodobne. W pokojach deska dąb finish parkiet. Kochani doradzicie mi w temacie?

  20. #2480

    Domyślnie

    my zdecydowalismy sie na Paradyz maloe natural, chcielismy zeby byly podobne kolorem z panelami, wiec jezdzilismy z plytka po sklepach z panelami i okazalo sie, ze pasuja najbardziej do paneli, ktore nas najbardziej urzekly przy poprzedniej wizycie w sklepie
    na zdjeciu widac i plytke Paradyz (po lewej) i panele, mysle ze roznica bedzie niezbyt duza
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151003_134825.jpg
Wyświetleń:	1030
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	337493  

Strona 124 z 145

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony