dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Mówia, ze jak sie buduje, to dom w sensie ściany powinny sie odstać cos koło roku, by budynek osiadł. Czy od razu można wstawiać okna i drzwi, czy trzeba ten czas "osiąścia" odczekać z zamykaniem otworów.Dodam, ze bede chciał budować z Ytonga

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Darth_Maul dnia 2003-04-02 08:12 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Darth_Maul dnia 2003-04-02 11:47 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Ja poczekam z wstawieniem okien do następnej wiosny. Słyszałem o przypadkach wymontowań, więc nie będę ryzykował.
    Nie wiem jak to jest z osiadaniem.
    DarekRz

  3. #3

    Domyślnie

    Ja w ubiegłym roku po wybudowaniu półtora miesiąca później założyłem okna PCV i nie widzę jakiś kłopotów. Przy niektórych skrzydłach potrzebna jest regulacja, ale to jest pestka.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja okna wstawiłem rok po wybudowaniu bo tak mi pasowało. Nie widzę jednak żadnych skutków uboczych mimo, że gdzieniegdize wyłażą jakieś małe rysy na ścianach. Okna PCV regulowane były około pół roku po wstawieniu i jest OK.
    Pozdrawiam,

  5. #5

    Domyślnie

    Słyszałam tylko, że okna, szczególnie drewniane, należy wstawiać po wykonaniu robót mokrych. Niektóre firmy zastrzegają, że można stracić gwarancję, jeżeli wstawisz przed wykonaniem mokrych robót.
    magero


  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    zatem jak dobrze rozumiem wstawiać od razu, ale podłaczyc pod prąd by nie ukradli

  7. #7

    Domyślnie

    Mam tańszy sposób wystarczy mieć ciekawskich sąsiadów. Moi są tacy, że nic albo prawie nic nie umknie ich zainteresowaniu.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    tdxls...w czasie budowy tacy sasiedzi sa ok...ale pomysl jak juz zamieszkasz...wtedy tacy sasiedzie sa bardzo upierdliwi

  9. #9

    Domyślnie

    Jedynym rozwiązaniem jest tylko płot w miarę wysoki.
    Niestety sąsiadów się nie wybiera. Są jacy są.
    Nie pociesza mnie fakt, że mam takich a nie innych, ale mogło być gorzej. Można się z nimi dogadać, ato jest najważniejsze.

  10. #10

    Domyślnie

    okna drewniane są bardziej elastyczne niż PCV wiec myśle że nie powinno byc problemów
    okna PCV - cóż ja bym nie ryzykował...
    snow

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Osiadanie budynku to milimetry (więcej to już katastrofa budowlana ) - tyle wytrzymaja każde okna, bez skutków ubocznych.

    Gorsze są dwa wcześniej wymienione aspekty:
    1. Kradzieże okien - w zeszłym miesiącu znajomym "wcięło" z dachu 10 Veluxów
    2. Duża ilośc wilgoci do odparowania z tynków wewnętrznych i posadzek. Zamontowane okna (osobliwie drewniane):
    a) utrudniają ten proces
    b) są narażone na zawilgocenie - wszystko zależy od jakości wykończenia, ale wiadomo...

    Jeśli masz zamiar sezonowac budynek to radzę, zabić otwory okienne dechami, brame garazową byle jak zamuruj, a drzwi wstaw "budowlane" - w przyszłym roku napewno kupisz coś lepszego, taniej
    Jasiu

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Jasiu... Dzieki za podpowiedz

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-04-01 19:02, Darth_Maul wrote:
    Mówia, ze jak sie buduje, to dom w sensie ściany powinny sie odstać cos koło roku, by budynek osiadł. Czy od razu można wstawiać okna i drzwi, czy trzeba ten czas "osiąścia" odczekać z zamykaniem otworów.Dodam, ze bede chciał budować z Ytonga

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Darth_Maul dnia 2003-04-02 08:12 ]</font>
    Ludzie dajcie sobie luz z tym wstawianiem.Ja dalem swojemu domowi odpoczac okolo dwa lata od wybudowaniw(beton komorkowy na piasku)Co mialo osiasc osiadlo.Potem wstawilem wszystkie okna i jest gucio.Nie wierzycie?Zapraszam na budowe
    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Darth_Maul dnia 2003-04-02 11:47 ]</font>

  14. #14

    Domyślnie

    Czyżby jakiś oszust?

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Mój kierownik radzi wstawić okna przed tynokowanie bo:
    - tynk przy oknach będzie równy, a nie łączony
    - można regulowac proces schnięcia tynków i innych.

    Co o tym myślicie?

  16. #16

    Domyślnie

    Mój też tak radził. Miotałam sie we wrześniu ub.roku (także i tu po forum) czy zakładać okna drewniane jesienią przed tynkowaniem, czy zostawiać montaż okien do wiosny.
    Ostaecznie posłuchałam rady kierownika i mogę się dzisiaj podzielić następującymi doświadczeniami.
    1. Trzeba wietrzyć na ile tylko pozwalają warunki (czas inwestora i pogoda).
    2. Dach w czasie tynkowania ( i teraz też )jeszcze nieocieplony - tą drogą wychodzi z domu sporo wilgoci.
    3. W najgorszym okresie tj. grudzień - kiedy były znaczne skoki temperatur przy sporej wilgotności (także tej na zewnątrz) miałam trochę sroplin na wewnętrznej stronie niektórych okien - tych od północy i zachodu, których słońce nie zdąrzyło ogrzać.
    Ale to i tak NIC w porównaniu z tym co przeżywają okna od strony zewnętrznej - a przecież nie chowamy ich w deszczowe dni "pod pierzynę".
    4. Do tynkowania okna zabezpieczone były folią, tak że nie ucierpiały wcale z powodu tynkowania. Myślę że po zimie zakurzone są bardziej niż były po tynkowaniu.
    5. Na złodziei - rady nie ma. Więc do czasu przykrycia tynkami - pilnowanie. Potem zdecydowaliśmy się na alarm - myślę, że skutecznie zniechęca tych co chcieliby sprawdzić czy nie ma coś do "podprowadzenia" - a nie ma, więc złodziej mam nadzieję nie przyjdzie.
    6. Trudno mi powiedzieć jaki klimat panowałby w domu po zimie z tynkami i bez okien - ale nasz sprawia wrażenie suchego.
    7. Montażyści od okien chcieli mi "smarować" okucia, ale im nie pozwoliłam. I potwierdzam zasłyszaną gdzieś tezę, że "smarowanie" okuć trzeba zostawić na okres po gładziach/malowaniu. Kurz po tynkowaniu z niedostepnych miejsc w okuciach można było po prostu wydmuchać. Gdyby połączył się ze smarem - nie wiem jakby to wyglądało.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony