dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Mam dwie z pośród kilku ofert na instalację c.o. i c.w.u. Czy uzasadnione jest by wybrać ofertę droższą o około 3 tys. PLN z kotłem firmy Viessman, czy raczej tańszą z kotłem firmy Vaillant? Różnica cenowa wynika głównie z ceny kotła i zasobnika. Ceny instalacja ogrzewania są zbliżone.

  2. #2

    Domyślnie

    A może jakiś polski? JA myślę ,że trzeba porównać sprawność, zabezpieczenie, sterowanie, gwarancję itp. Jak ktoś ma temat rozpoznany, niech się podzieli.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Nie wybieram polskich bo są to piece kondesacyjne i nie wiem czy my (Polacy) mamy jakieś doświadczenia w budowaniu takich pieców.

  4. #4

    Domyślnie

    Viessmann
    1

  5. #5

    Domyślnie

    viessman, nie na wszystkim warto oszczędzać.

  6. #6

    Domyślnie

    A dlaczego Viessmann?
    W czym jest lepszy?

    Pozdrowienia B.

  7. #7

    Domyślnie

    Moja odpowiedż nauka kosztuje a przy niewiedzy traći się majatek.
    Już nie jednokrotnie pisałem żeby inwestorzy przeliczyli zyski i straty.Zawsze wyjdzie że nawet kupując termet wyjdzie lepiej.Wiem każdy kupuje na co ma ochotę i trzeba to uszanować ,ale niech nie pyta co lepsze bo takiego wyboru nie ma.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Dlaczego twierdzisz że kupując termet wyjdzie lepiej??

  9. #9

    Domyślnie

    On 2003-03-28 08:47, Benicio wrote:
    A dlaczego Viessmann?
    W czym jest lepszy?

    Pozdrowienia B.
    kosztuje więcej. Więcej zarobi sprzedawca, wiecej zarobi państwo polskie. Same zyski
    Grzegorz

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Z kondensacyjnych polecam Vaillanta.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    VPS
    W czym Vaillant jest lepszy? Czy jest bardziej niezawodny? Czy tańszy w eksploatacji?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Trudno jest porównać jakikolwiek kocioł lepszy czy gorszy, mniej spali czy więcej. Z bogatej oferty rynkowej zdecydowałem się montować i polecać urządzenia firmy Vaillant. Kotły które zamontowałem i serwisuję pracują bezawaryjnie. Serwisowanie ogranicza się tylko do przeglądów rocznych i czyszczeniu poszczególnych elementów. Od sześciu miesięcu zaobserwowałem wyraźny wzrost zainteresowania kotłami kondensacyjnymi i kotłami z zamkniętą komorą spalania.

  13. #13

    Domyślnie

    Pisałem już niejednokrotnie na tym forum dlaczego i myślę że można to odszukać

  14. #14

    Domyślnie

    Myślę że w piecach najlepiej trzymać się tzw średniej półki, czyli Junkers, Vaillant itp.
    Adam, powiedz dlaczego Termet jest lepszy ? Z tego co pamiętam to cenowo nie jest atrakcyjniejszy niż Junkers (dla wersji z zamkniętą komorą spalania)?

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    VPS
    Z tego co trochę czytałem na forum dowiedziałem się że jesteś instalatorem. POwiedz mi coś więcej na tema nowości Vaillanta eco Compact czy montowałeś już gdzieś takie urządzenie? Czy jest ono lepsze np. od eco Tec (mówimy cały czas o kotłach kondesacyjnych oczywiście) i wreszcie który z tych kotłów poleciłbyś mi zamontować?

  16. #16

    Domyślnie

    Kocioł kondesacyjny daje oszczędność rzędu 200 do 300 zł rocznie na rachunkach za gaz. Kosztuje natomiast wraz z osprzętem typu specjalny komin (współosiowe rury) 2,5 raza drożej. Np zwykły kocioł njtańszy z kominem 3000 zł (Termet) a kondensacyjny 8000 zł( Viesman pewnie z 10000 zł). Różnica min. 5000 zł. Tę róznice można sobie spokojnie włożyć na lokatę 5 % do banku i dostaniemy wtedy 250 zł co rok jako odsetki. Opłaca się kondensacyjny kocioł CO czy też nie ?

  17. #17

    Domyślnie

    Właśnie oto mi chodziło .Lepiej 5 minut pomyśleć 3 razy sprawdzić i raz kupić .Kupując Termeta ma pracę parę setek ludzi i nie muszą zwiekszać armi bezrobotnych.

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Kocioł kondesacyjny termeta kosztuje 6000

  19. #19

    Domyślnie

    Z drugiej strony jeśli policzymy 6000 zł za kocioł a za komin 1000 to mamy razem 7000. Urząd Skarbowy nam odda jakieś 1350 zł. Otrzymamy inwestycję na 5750 zł. Można również bez problemu załatwić dotację z Gminego Funduszu Ochrony Środowiska min.1000 zł. Cena spada wtedy do 4750 zł i jest już wystarczająco zachęcająca. W pierwszych 5 latach dodatkowo zaoszczędzimy na kondensacji 1000 zł (5 x 200 zł na sezon). I w końcu zbliżamy się z ceną do ceny typowego klasycznego kotła z otwartą komorą spalania. Może jednak warto sobie to skalkulować ?

  20. #20

    Domyślnie

    Anonimowy - czy jestes pewien ze Termet ma jakis model kondensacyjny ? Bo nie
    wydaje mi sie ..... (chyba ze tak skojarzyles Termocomfort - ale to nie jest
    kondensacyjny)
    hej - Krzysiek

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony