dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41

    Domyślnie

    Na zachodzie klient potrafi rozróżnić dobry towar od szajsu .Natomiast do polski jest sprowadzany szajs bo ten dobry towar jest za drogi i sprzedaję się go jako markowy. Nie jest tajemnicą że 70% towarów to już zachód nie może wykonać :wzgłedy ekonomiczne" tylko jest produkowane na polski rynek w chinach.Jeżeli nie wierzycie mogę przytoczyć fakty.Ceny baterii uchylnej ksztąłtują się na poziomie 34zł ,gdy jeszcze nie dawno sam wkład ceramiczny kosztował 32zł.To że mają 8%ołowiu to już nie wspomnę a Polskie z cęną 100zł leżą i się nie sprzedają.

  2. #42

    Domyślnie

    Myślę, że nasz polski klient jest tak samo dobry jak zachodni

  3. #43
    Guest

    Domyślnie

    Jeden ale na ilu 100,1000 10000

  4. #44

    Domyślnie

    Ludzie, dajcie sobie spokój z tą demagogią, wystarczy że PSL i Samoobrona raczą nas taką retoryką w Sejmie. Socjalizm się skończył i miejmy nadzieję że nie wróci. Kupujmy to co dobre i tanie, a jak dodatkowo będzie polskie to tylko się cieszyć. Jeździłem dwa lata autem polskiej produkcji i 3 razy w miesiącu musiałem odwiedzać mechanika, przesiadłem się na niemieckie za podobne pieniądze i mam święty spokój. Nie będę wzywał serwisu do kotła co parę tygodni i jednocześnie się cieszył że dałem zatrudnienie kilku Polakom. Jeśli cena Termeta i Vaillanta czy Junkersa jest podobna to dla mnie sprawa jest prosta.

  5. #45

    Domyślnie

    dobry Termet jest o 1500 tanszy od kazdego z zagranicy
    a sklada sie z elementow wyprodukowanych przez ta sama firme ktora produkuje dla Vaillanta jak dla innych

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Przemyslaw

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    viessmann

  7. #47
    Guest

    Domyślnie

    Dyskusja sprowadza się do wyboru: Czy lepiej kupić mercedesa (drogie części wymieniane bardzo rzadko) czy cinquecento (tanie, produkowane przez Polaków, części wymieniane co tydzień). Ja po konsultacji ze znajomym instalatorem i serwisantem kotłów wybrałem Buderusa. Znajomy serwisuje Viessmana i Buderusa i twierdzi, że ten pierwszy jest bardziej zawodny.

  8. #48

    Domyślnie

    Dziwnie się składa że obojętnie co by się powiedziało to i tak efekt będzie taki sam.Mercedesy się nie psują ,ale o czym wy rozmawiacie .Samochód jako przykład wogóle nie jest na miejscu bo jak porównać komfort jazdy z ogrzewanie kiedy parametr pracy jest taki sam wszystkich kotłów.Ja kiedyś powiedziałem że każdy decyduje o wyborze sam i jak będzie potem zdziwiony swoim wyborem niech wtedy pomyśli czy było warto za taką cenę .

  9. #49

    Domyślnie

    A Immergas (wiem, że to włoskie)? Mam ofertę na kocioł + zasobnik 160 l za ok. 3,4 tys brutto...
    Grzegorz

  10. #50

    Domyślnie

    Może porozmawiajmy raczej o konkretach. Viesman stosuje w swoich kotłach tzw. palniki promieniste (jak nie pomyliłem nazwy ... ) Jakie mogą być zalety tego rodzaju rozwiązań wobec tradycyjnych rozwiązań innych producentów ? Czy są z tego rodzaju rozwiązania jakieś korzyści w praktyce ?

  11. #51

    Domyślnie

    Anonimowy to ja ten, który zaczął ten temat, też chętnie dowiem się czegos o tych palnikach, wiem tylko że mają półokrągły kształt ale czy to w jakiś sposó wpływa na np. wydajność kotła lub eksploatację?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony