dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 20
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 395
  1. #221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    A, czy grubisc wylewki ma zwiazek z dlugoscia i sposobem jej wygrzewania?
    W piwnicy ma jej 8 cm, na parterze i poddaszu od 10-12cm.
    Pozdrawiam.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #222
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    A, czy grubisc wylewki ma zwiazek z dlugoscia i sposobem jej wygrzewania?
    W piwnicy ma jej 8 cm, na parterze i poddaszu od 10-12cm.
    Pozdrawiam.
    Tak grubość ma znaczenie, ale nie tylko.
    Czas wygrzewania i wynikające z tego osuszanie zależy bardziej od odległości między rurkami grzewczymi, od temperatury wody w rurkach w trakcie wygrzewania i gęstości, zwartości betonu.
    Często trzeba stosować dwu czy trzy lub czteroetapowy sposób wygrzewania.
    Pozdrawiam.

  3. #223

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Tak grubość ma znaczenie, ale nie tylko.
    Czas wygrzewania i wynikające z tego osuszanie zależy bardziej od odległości między rurkami grzewczymi, od temperatury wody w rurkach w trakcie wygrzewania i gęstości, zwartości betonu.
    Często trzeba stosować dwu czy trzy lub czteroetapowy sposób wygrzewania.
    Pozdrawiam.
    A czy pora roku też ma znaczenie dla wygrzewania i zużycia gazu?

    Z tego co rozumiem to przy wygrzewaniu podawana jest stała temp. na wejściu przez określony czas a potem zwiększana i na koniec zmniejszana (co 5 stopni itd). Więc ani czujka zewnętrzna ani temp. wewnętrzna w domu nie ma znaczenia. Czy dobrze to rozumiem?

  4. #224
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Z wygrzewaniem - wysuszeniem wylewki latem jest bardzo duży problem, praktycznie bez serwisanta się nie obejdzie.

    Temat zbyt szczegółowy, by o tym na forum.

    Ostatnio miałem kilkanaście budynków które były po wygrzaniu wylewki wg programu i bez programu - ręcznie, bez żadnych pozytywnych efektów w zakresie osuszenia.

    Pozdrawiam.

  5. #225

    Domyślnie

    Jestem w trakcie takiego wygrzewania. Program wg sterownika buderus RC35. Temperatura pomieszczenia wzrosla do 26 stopni gdy na zasilaniu bylo 40stopni. Gdy zaczynalem wygrzewac w budynku bylo 19 stopni. Gazu poszlo juz 50m3 a jeszcze pozostaly 4 dni.

  6. #226
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    Jestem w trakcie takiego wygrzewania. Program wg sterownika buderus RC35. Temperatura pomieszczenia wzrosla do 26 stopni gdy na zasilaniu bylo 40stopni. Gdy zaczynalem wygrzewac w budynku bylo 19 stopni. Gazu poszlo juz 50m3 a jeszcze pozostaly 4 dni.
    Powyższe wskazuje na to, że jest ok.

    Pozostaje sprawdzić wilgotność wylewki a w przypadku za wysokiej wilgotności, włączyć program dogrzewający lub powtórzyć wygrzewanie.

    Sprawdż czy wygrzewasz beton czy anhydryt, tu zdarzają się pomyłki.

    Pozdrawiam.

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Powyższe wskazuje na to, że jest ok.

    Pozostaje sprawdzić wilgotność wylewki a w przypadku za wysokiej wilgotności, włączyć program dogrzewający lub powtórzyć wygrzewanie.

    Sprawdż czy wygrzewasz beton czy anhydryt, tu zdarzają się pomyłki.

    Pozdrawiam.
    Wilgotnosc sprawdze przed ukladaniem kafli i paneli. Jesli bedzie za wysoka to powtorze wygrzewanie.
    W programie jest tylko "wygrzewanie jastrychu".
    W sumie trwac bedzie 18 dni. Zaczelo od 20 stopni i co dwa dni zwieksza sie o 5 stopni. Max bylo 40 stopni i tylko jeden dzien, a potem w odwrotnej kolejnosci na dol.
    W tym programie nie wszystko mozna bylo zmienic, np temp. poczatkowej dlatego zaczelo od tego pulapu mimo ze we wszystkich poradnikach internetowych pisano o temp. poczatkowej 25 stopni.
    Moglem ustawic mocniejsze wygrzewanie ale wole powtorzyc niz potem patrzec na popekane wylewki. Nigdy tego nie robilem i nie mam doswiadczenia wiec lepiej nie szarzowac.

  8. #228
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    Wilgotnosc sprawdze przed ukladaniem kafli i paneli. Jesli bedzie za wysoka to powtorze wygrzewanie.
    W programie jest tylko "wygrzewanie jastrychu".
    W sumie trwac bedzie 18 dni. Zaczelo od 20 stopni i co dwa dni zwieksza sie o 5 stopni. Max bylo 40 stopni i tylko jeden dzien, a potem w odwrotnej kolejnosci na dol.
    W tym programie nie wszystko mozna bylo zmienic, np temp. poczatkowej dlatego zaczelo od tego pulapu mimo ze we wszystkich poradnikach internetowych pisano o temp. poczatkowej 25 stopni.
    Moglem ustawic mocniejsze wygrzewanie ale wole powtorzyc niz potem patrzec na popekane wylewki. Nigdy tego nie robilem i nie mam doswiadczenia wiec lepiej nie szarzowac.
    Z programami jest różnie, bardzo różnie, często trzeba z nimi kombinować.
    Twoje zaangażowanie na pewno da pożądany efekt, czego Ci życzę. Pozdrawiam.

  9. #229
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MikeTNK

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-401
    Posty
    50

    Domyślnie

    Przed chwilą natknąłem się na pewien ciekawy zapis w dokumentacji Purmo odnośnie wygrzewania przy podłogówce:

    - przez pierwsze 3 dni należy utrzymywać temperaturę zasilania 25°C
    - przez kolejne 5 dni należy utrzymywać maksymalną temperaturę zasilania
    - po łącznie 8 dniach wygrzewania należy ochłodzić go do temperatury pokojowej i sprawdzić wilgotność

    Czy to nie jest zbyt "optymistyczny" program wygrzewania ? Nie powiem - bardzo byłby mi na rękę, ale jednak mam wątpliwości. Podłogówka ułożona z rurek PEXPENTA właśnie produkcji Purmo.

  10. #230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeTNK Zobacz post
    Przed chwilą natknąłem się na pewien ciekawy zapis w dokumentacji Purmo odnośnie wygrzewania przy podłogówce:

    - przez pierwsze 3 dni należy utrzymywać temperaturę zasilania 25°C
    - przez kolejne 5 dni należy utrzymywać maksymalną temperaturę zasilania
    - po łącznie 8 dniach wygrzewania należy ochłodzić go do temperatury pokojowej i sprawdzić wilgotność

    Czy to nie jest zbyt "optymistyczny" program wygrzewania ? Nie powiem - bardzo byłby mi na rękę, ale jednak mam wątpliwości. Podłogówka ułożona z rurek PEXPENTA właśnie produkcji Purmo.
    Podlaczam sie do pytania, mam te same rury.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #231
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Parkiet moglbys mi podpowiedziec jak sprawdzic wilgotnosc jastruchu i jaka wilgotnosc podloza musi byc uzyskana by zaprzestac jej wygrzewania?
    Z gory dziekuje za odpowiedz.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 15-01-2015 o 18:42
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #232
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Wilgotność mierzymy przyrządami, które posiadają fachowcy z branży podłogowej.
    Są to wagosuszarka, przyrząd karbidowy CM, przyrządy elektryczne oraz termohigrometry lub termohigrografy.
    Wartości dopuszczalne to <2% wagowo, <1,5 CM i < 50% stałej emisji wilgoci podczas grzania wylewki.
    Niezwykle przydatna jest kamera termowizyjna obrazująca rozkład temperatur w jastrychu grzewczym. Pozdrawiam.

  13. #233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz. Ja niestety dysponuje higrometrem powietrza, staram sie wilgotnosc powietrza utrzymywac na poziomie 60%.
    Co do termowizji to w Lutym bede mial okazje przeprowadzic owe badanie u siebie na budowie. A mozesz jeszcze wspomniec jaki powinien byc wlasciwy rozklad temeratur na posadzce?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #234

    Domyślnie

    Czy wylewki które zostały wylane 22 września 2014 wymagają jakiegoś specjalnego obchodzenia się z temperaturą obiegu po prawie 4 miesiącach tj 15 stycznia?

  15. #235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Czy wylewki które zostały wylane 22 września 2014 wymagają jakiegoś specjalnego obchodzenia się z temperaturą obiegu po prawie 4 miesiącach tj 15 stycznia?
    Jesli nie wygrzales jastrychu,to koniecznie musisz to zrobic. Trzeba pozbyc sie wilgoci, ktora jest w dolnej warstwie. Ja mam podobny problem- wygrzewam od tygodnia.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #236

    Domyślnie

    Nie nie wygrzewałem dotychczas. Wrzuce 30C na kocioł i będzie OK? Bo mniej nie mogę dać w podłogę

  17. #237
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Nie nie wygrzewałem dotychczas. Wrzuce 30C na kocioł i będzie OK? Bo mniej nie mogę dać w podłogę
    Rozumiem, podnos temperature stopniowo. W zaleznosci jaka masz gruba wylewke wygrzewanie powinno potrwac od miesiaca wzwyz.
    Ja zaczalem wygrzewac od 25oC ale przy mojej grubosci posadzki potrwa to pewnie gdzies z 7-8 tyg.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #238
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz. Ja niestety dysponuje higrometrem powietrza, staram sie wilgotnosc powietrza utrzymywac na poziomie 60%.
    Co do termowizji to w Lutym bede mial okazje przeprowadzic owe badanie u siebie na budowie. A mozesz jeszcze wspomniec jaki powinien byc wlasciwy rozklad temeratur na posadzce?
    Rozkład temperatur powinien być jednorodny.
    Zdarzają się pętle zapowietrzone, bywają miejsca, gdzie rurki nierównomiernie rozłożono, bywają czujki zablokowane i szereg innych rzeczy, które pomimo działania ogrzewania, w niektórych miejscach ograniczają wygrzewanie wylewki.
    Kamera termowizyjna pozwoli to wychwycić. Pozdrawiam.

  19. #239

    Domyślnie

    Parę dni temu hydraulik wymienił mi wodę w układzie na wodę ze stacji uzdatniania i odpowietrzył każdą z petli więc mam nadzieje ze zapowietrzeń w pętlach nie bedzie. Grubość wylewki około 6cm.długosc obwodów od 60 do 95m

  20. #240
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Czy wylewki które zostały wylane 22 września 2014 wymagają jakiegoś specjalnego obchodzenia się z temperaturą obiegu po prawie 4 miesiącach tj 15 stycznia?
    Nic szczególnego z nimi nie trzeba robić. Włączyć ogrzewanie, gdzie nagrzewanie rozłożyć na dwa dni i tyle. Przed montażem drewna sprawdzić wilgotność betonu lub emisję wilgoci podczas grzania. Powodzenia.

Strona 12 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony