dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    riva

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    7

    Domyślnie Szpetna studnia

    Witam
    W widocznym miejscy znajduje się studnia z wystającego betonowego kręgu.Stunia jest nie używana.Mąż chce ją zlikwidować a ja jestem przeciwna.Może ktoś miał podobny problem i znalazł pomys aby nie szpeciła a "dodawała uroku".Może czymś obudować? Za pomysły dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    Tu jest podobny wątek:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...light=#1334988
    Może coś sie pojawi?
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    U nas stara studnia została obudowana kamieniem polnym.
    Wewnatrz znalazło się ujęcie wody dla hydrofora ( służy podlewaniu ogrodu). Na studni jest betonowa, zdejmowana "czapka" a na niej stoi ogromna donica z kwiatami, które tak się rozrosły, że po studni, ani sladu
    A woda darmowa- jest!!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Moze obłożyć wokoło deseczkami impregnowanymi na górę pokrywa z takich samych desek ??

    Nas upiększanie studni czeka za jakiś czas ale na pewno jej nie zlikwidujemy gdyż może sie okazac że odprowadzimy do niej deszczówkę z dachu

    Do podlewania trawy będzie jak znalazł
    Pozdrawiam

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Ludzie nie likwidujcie stutni!!! Czy jesteście aż tak bogaci, ażeby płacić za wodę do podlewania dla wodociągów?? Wyczyścić, obudować ale nigdy w życiu nie niszczyć, nie zasypywać. Czyszczenie prawdopodobnie nie kosztuje drożej jak 500 zł do tego pompa za 100 i można zupełnie za darmochę podlewać ogród czy trawę.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    riva

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał CoolaTT
    Ludzie nie likwidujcie stutni!!! Czy jesteście aż tak bogaci, ażeby płacić za wodę do podlewania dla wodociągów?? Wyczyścić, obudować ale nigdy w życiu nie niszczyć, nie zasypywać. Czyszczenie prawdopodobnie nie kosztuje drożej jak 500 zł do tego pompa za 100 i można zupełnie za darmochę podlewać ogród czy trawę.
    Ja nie chcę zlikwidować studni tylko ładnie ją obudować.A co do podlewania to wątpię abym jej używała ponieważ, moja cała działka ma 450m na której jest dom, garaż, sporo kostki.Trawki jest malutko.
    Pozdrawiam

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    To proponuje wykonać doprowadzenie wody do domu. Znając życie to masz opomiarowany pobór wody, a za ścieki płacisz ryczałt czyli pobrana woda razy 3. Taki jest przelicznik. Dlatego proponuję hydrofor lub jakiś inny podobny wynalazek. W miesiącach jesiennych zimowych i wiosennych będziesz korzystał z wody ze studni, a w miesiącach letnich kiedy wody jest niedobór z wody z wodociągów.

    Rachunek jest prosty:

    Nie pobierasz wody z wodociągów - nie płacisz za odprowadzenie ścieków. Niektórzy ludzie fikcyjnie podają stany liczników zużycia wody, a potem latem wykorzystują wszystko z nawiązką.

  8. #8

    Domyślnie

    jeśli mogę jakoś pomóc, to jest to link do strony, gdzie rozważano sposób obudowy studni:
    http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=1472
    Zobacz temat - Obudowa studni
    r2

  9. #9

    Domyślnie

    Moja studnia wygląda tak .
    http://voila.pl/2p9sf/?1

    W środku jest hydrofor do podlewania latem ogrodu . Aha pompa ręczna Abisynka jest czynna i można z niej pobierać wodę . W srodku studni są zawory do spuszczania wody na zimę .

  10. #10

    Domyślnie

    a oto nasz pomysł na studnię
    [img][/img]
    będzie służyć jako stół ogrodowy,jej boki pokryte są takim specjalnym tynkiem woskowym, jaki stosuje się do podmurówek, a na górze granitowy blat, dookoła wyłożyliśmy alejkę z kostki brukowej, na tej rozszerzonej części zamierzamy ustawić ławeczki a za nimi kute pergole, koniecznie białe na których będą wicikrzewy, po południu przed naszym domem jest znacznie przyjemniej niż z tyłu na tarasie, więc mamy nadzieję że popołudniowa kawka na świerzym powietrzu, przy studni będzie smakować wyjątkowo, tym bardziej że będzięmy mogli podziwiać rabatki kwiatowe przy domku
    jeżeli chodzi o używanie studni do podlewania ogródka, to zostawiliśmy sobie taką opcję, należy tylko zamontować pompę, i siur.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaaj
    a oto nasz pomysł na studnię
    [img][/img]
    będzie służyć jako stół ogrodowy,jej boki pokryte są takim specjalnym tynkiem woskowym, jaki stosuje się do podmurówek, a na górze granitowy blat, dookoła wyłożyliśmy alejkę z kostki brukowej, na tej rozszerzonej części zamierzamy ustawić ławeczki a za nimi kute pergole, koniecznie białe na których będą wicikrzewy, po południu przed naszym domem jest znacznie przyjemniej niż z tyłu na tarasie, więc mamy nadzieję że popołudniowa kawka na świerzym powietrzu, przy studni będzie smakować wyjątkowo, tym bardziej że będzięmy mogli podziwiać rabatki kwiatowe przy domku
    jeżeli chodzi o używanie studni do podlewania ogródka, to zostawiliśmy sobie taką opcję, należy tylko zamontować pompę, i siur.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie Re: Szpetna studnia

    Cytat Napisał riva
    Witam
    W widocznym miejscy znajduje się studnia z wystającego betonowego kręgu.Stunia jest nie używana.Mąż chce ją zlikwidować a ja jestem przeciwna.Może ktoś miał podobny problem i znalazł pomys aby nie szpeciła a "dodawała uroku".Może czymś obudować? Za pomysły dziękuję.
    Ja mam taka studnie. Po pierwsze postanowilismy ja zmniejszyc. Zdjelismy pierwszy krag. Polozylismy dekiel betonowy z duza dziura i na to mniejszy krag, pasujacy do tej dziury. Teraz planujemy ten krag obkleic lamanym granitem a na wierzchu postawic abisynke.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  13. #13
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    To nasz pomysł na studnie



    a tak z bliska



    Co prawda ciągle zastanawiamy się czy jej nie zasypać ale to temat na osobną historię

  14. #14

    Domyślnie Re: Szpetna studnia

    Cytat Napisał riva
    Witam
    W widocznym miejscy znajduje się studnia z wystającego betonowego kręgu.Stunia jest nie używana.Mąż chce ją zlikwidować a ja jestem przeciwna.Może ktoś miał podobny problem i znalazł pomys aby nie szpeciła a "dodawała uroku".Może czymś obudować? Za pomysły dziękuję.
    Witam

    Moja propozycja to zamaskowanie studni poprzez umieszczenie jej we wnętrzu klombu (dowolnego kształtu). Możesz go zrobić z drwnianych bali lub kamienia i obsadzić np. iglakami.

    Pozdrawiam
    Małpa bez ogona to i tak tylko małpa

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Co prawda ciągle zastanawiamy się czy jej nie zasypać ale to temat na osobną historię
    Zasypać?
    Zasypać taką piekną studnię?
    Uchowaj Boże!
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  16. #16

    Domyślnie

    Tu moja studnia, obudowana kostkš granitowš nieco bardziej regularnš niż na wczeœniejszych fotkach.

    http://foto.onet.pl/mojalbum/mojalbum.html?r=0&id=52618

    w.

  17. #17
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał ESKIMOS
    Zasypać?
    Zasypać taką piekną studnię?
    Uchowaj Boże!
    No to chociaż zabezpieczyć przed przypadkowym wpadnięciem A studnia głęęęęboka

  18. #18

    Domyślnie

    to pomysl na stara nie uzywana studnie mojej mamy.
    fotki: http://foto.onet.pl/albumy/album.htm...&q=studnia&k=3

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Riva witaj Wszyscy dobrze Ci radzš ale najprostrzym rozwišzaniem jest œcišgnięcie kręgów przykrycie deklem i posianie na tym trawy(ja tak mam). Pozdrawiam
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  20. #20

    Domyślnie

    Jeśli ktoś ma dusze artystyczną może studnie po prostu pomalować - ciekawie będą wyglądać różne kompozycje roślinne -
    PS wynajać za pare zł młodego graficiarza i cała okolica będzie podziwiała

    Można obudować kamieniem (jak poprzednicy pisali) , ale czasem przy dużej średnicy bryła studni może być dla kompozycji ogrodu za duża

    Ja pomimo że średnicę mam 100 cm postaram się obłożyć kostka granitowa (lub podobna ) o bokach max 40 - 50 mm, albo płytkami glazury/terakoty
    albo jednym i drugim tworzac jakiś układ (ciekawe co z tego wyjdzie
    jak będzie gotowe załącze fotke

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony