dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KSERO

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    506
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    CoolaTT napisał:
    Nie pobierasz wody z wodociągów - nie płacisz za odprowadzenie ścieków. Niektórzy ludzie fikcyjnie podają stany liczników zużycia wody, a potem latem wykorzystują wszystko z nawiązką.
    Można ten problem płacenia za ścieki rozwiązać prosząc w zakładzie wodcan o pozwolenie na wykonanie ujęcia wody do podlewania ogrodu. Montuje się wtedy dodatkowy podlicznik i filtr i nie musimy płacić dodatkowo za odprowadznie ścieków.

    Studnia na działce jest z pewnością korzystna. Sama łapię deszczówkę do podlewania (jakieś PH inne) , a i tak w przyszłości myślę o własnej studni. Jak krąg górny bardzo przeszkadza, to można zdjąć tak, aby to,co pozostanie wcale, lub niewiele wystawało z ziemi (oczywiście zabezpieczyć przed wpadaniem ciał obcych). Zawsze można wpuścić do studni pompę zamiast wiaderka.

  2. #22

    Domyślnie

    można i tak:





    sorry, ze "położone" zdjęcie nie znalazłem opcji na wyrównanie

    przedtem była studnia do wysokości 1.50... po obcięciu kręgów... obudowanan jak na zdjęciu jeszcze tylko wałek i koło żeliwne od sieczkarni. łańcuch i wiadro... i siuuup..

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    hej,
    ja tez mam starą studnię, a ponieważ elementy mojego domu zrobiono z surowych starych cegieł, to planowałam obłożyć cegłą również studnię - tak na okrągło - a górę przykryć pobejcowanym na b. ciemny kolor dekielkiem. Do tego dorobić daszek pokryty dachówką tego samego rodzaju co na domu - może będzie ładnie ?

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sunnychris
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Versmold / Gorzów wlkp
    Posty
    206

    Domyślnie

    my rozwiazalismy problem tak :

    przed:


    po:



    Moge dac namiar na czlowieka ktory wykonal dla nas ta studnie ( sprzedaje prudukty z drewna wysylkowo ) inne jego produkcje to np. takie korytka :

  5. #25

    Domyślnie

    Wątek co prawda sprzed jakiegoś czasu, ale myślę, że temat aktualny. W każdym razie u nas, bo studnię mamy od kilku dni i wlasnie dzis pierszy raz z niej korzystalismy. Załuję tylko, ze nie zdecydowalismy się na jej wykopanie w zeszlym roku, kiedy zaczynalismy budowę domu. Nasze wnętrze a także dom na zewnątrz ma byc w stylu minimalistycznym: prosta brama ażurowa, do tego siatka, dlatego studnia ozdobna nie jest chyba wskazana. Szukam inspiracji, jak obudować "nowoczesną" studnię

  6. #26

    Domyślnie

    alfa36 obsadź swoją studnię bukszpanem . Po pewnym czasie będziesz mieć piekną zieloną kepę i trzeba się bedzie dobrze starać żeby zobaczyć beton .

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony