dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 14
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 273
  1. #241

    Domyślnie

    u nas dziś zamontowali solary i zamówiliśmy kominek.Teraz przerwa - urlop.

  2. #242

    Domyślnie

    wemina co to za płytki w łazience dzieci?

  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnie-cha Zobacz post
    wemina co to za płytki w łazience dzieci?
    agnie-cha
    U dzieci położyliśmy organzę z opoczna.

    W jadalni jest na razie ( już) tak, pokazuję choć jeszcze nie skończone ale jestem zakochana w tych płytkach.


    Cytat Napisał klaudiikrzyś Zobacz post
    u nas dziś zamontowali solary i zamówiliśmy kominek.Teraz przerwa - urlop.
    Zdecydowaliście się zrobić płaszcz wodny do kominka?
    U nas dzięki solarom przez całe lato woda do kąpieli była gorąca
    Ostatnio edytowane przez wemima ; 04-09-2010 o 10:28
    MW
    _______________________
    Tu na razie jest ściernisko....

  4. #244

    Domyślnie

    Tak, będziemy mieć kominek z płaszczem wodnym. Przywiozą go na początku października już nie mogę się doczekać będzie miał dwie szyby i będzie tak ustawiony że będzie łączył salon z jadalnią.wemima płytki w jadalni są przepiękne czy to przypadkiem nie paradyż arkesia 60/60, bo ja właśnie na te mam chrapkę.

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiikrzyś Zobacz post
    Tak, będziemy mieć kominek z płaszczem wodnym. Przywiozą go na początku października już nie mogę się doczekać będzie miał dwie szyby i będzie tak ustawiony że będzie łączył salon z jadalnią.wemima płytki w jadalni są przepiękne czy to przypadkiem nie paradyż arkesia 60/60, bo ja właśnie na te mam chrapkę.
    Piękne są te kominki "narożne". Ja chciałam taki kominek, żeby go prawie nie było widać, wtopiony całkiem w ścianę ale zabudowa zabrałaby za dużo miejsca i ten pomysł musiałam zmodyfikować ale i tak jestem zadowolona.

    Tak, to Arkesia Grafit Paradyżu. Słabo to widać na poprzednim zdjęciu ale przemieszaliśmy poler z satyną. Wkleiliśmy pozornie przypadkowo zaledwie kilka płytek satynowych, żeby było ciekawiej. Światło się na nich bawi Brakuje jeszcze fugi i nie są umyte ale wyglądają tak


    W wiatrołapie jest już tylko satyna 45x45. Początkowo chciałam płytki z nowej gali, saria Concept, szare ( dużo jaśniejsze) ale akurat ich nie mieli w sklepie a zależało nam na czasie.Sprzedawca w ich miejsce polecił Arkesie Grys. Pojechaliśmy ją obejrzeć i okazało się, że lekko wpada w beż, więc odpadła ale spodobała nam się ta gratitowa i decyzja zapadła.
    Arkesia jest piękna. Jeśli chciałabyś jeszcze coś podobnego to Paradyż ma jeszcze kolekcję Affron, jest trochę ciemniejsza jest ale też mi się bardzo podobała.
    Ostatnio edytowane przez wemima ; 05-09-2010 o 09:26
    MW
    _______________________
    Tu na razie jest ściernisko....

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał wemima Zobacz post
    Piękne są te kominki "narożne". Ja chciałam taki kominek, żeby go prawie nie było widać, wtopiony całkiem w ścianę ale zabudowa zabrałaby za dużo miejsca i ten pomysł musiałam zmodyfikować ale i tak jestem zadowolona.

    Tak, to Arkesia Grafit Paradyżu. Słabo to widać na poprzednim zdjęciu ale przemieszaliśmy poler z satyną. Wkleiliśmy pozornie przypadkowo zaledwie kilka płytek satynowych, żeby było ciekawiej. Światło się na nich bawi Brakuje jeszcze fugi i nie są umyte ale wyglądają tak


    W wiatrołapie jest już tylko satyna 45x45. Początkowo chciałam płytki z nowej gali, saria Concept, szare ( dużo jaśniejsze) ale akurat ich nie mieli w sklepie a zależało nam na czasie.Sprzedawca w ich miejsce polecił Arkesie Grys. Pojechaliśmy ją obejrzeć i okazało się, że lekko wpada w beż, więc odpadła ale spodobała nam się ta gratitowa i decyzja zapadła.
    Arkesia jest piękna. Jeśli chciałabyś jeszcze coś podobnego to Paradyż ma jeszcze kolekcję Affron, jest trochę ciemniejsza jest ale też mi się bardzo podobała.
    ja skłaniam się ku cieplejszym kolorom - arkesia brown i mocca ale jeszcze mamy trochę czasu więc żadna decyzja jeszcze nie zapadła co do płytek.Zdecydowanie jestem zakochana w rozetach z arkesi i chciałabym taką na wyjściu z wiatrołapu do holu tuż przed schodami.

  7. #247

    Domyślnie

    Co słychać u hornówkowiczów?

    Cisza tu jak makiem zasiał.

    My mamy nowych lokatorów.
    Myszki się wprowadziły...
    Zima się zbliża.
    MW
    _______________________
    Tu na razie jest ściernisko....

  8. #248
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar niezdecydowani
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    okolice Szczecina
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czytamy ten wątek gdzieś tak od ponad roku. No i w końcu wypadało się zarejestrować i odezwać. Pozdrawiamy miłośników tego domku, jesteśmy praktycznie zdecydowani na zakup projektu i realizację, tylko małżonka marudzi, że koniecznie chce zobaczyć Hornówka na żywo. Mieszkamy pod Szczecinem i jesteśmy w stanie podjechać "parę" kilometrów aby zobaczyć to cudeńko - przede wszystkim jego gabaryty (wystarczy nam stan surowy otwarty). MOŻE KTOŚ BUDUJE HORNÓWKA W ZACHODNIOPOMORSKIM. Odezwiecie się ??? to może jakoś się umówimy ??? Dzięki z góry (za żonę). A może ktoś poszukuje kierownika budowy gdzieś niedaleko - służę pomocą. Pozdrawiamy.

  9. #249
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar niezdecydowani
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    okolice Szczecina
    Posty
    3

    Domyślnie

    No i jeszcze coś do poprzedniego postu. Jak komuś nie ma kto wybudować Hornówka w okolicach Szczecina, to też pomożemy a nawet .... wybudujemy

  10. #250
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gotyslawa
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    97
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    u nas cały czas postępy teraz rośnie nam płot



    a w środku ostatnie 'kafelkowania', meble do kuchni czekają na zainstalowanie, kominek czeka na wykończenie



    czyli... Święta spędzimy już na pewno w nowym domku

  11. #251
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ws20771

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Majdan gm. Wiązowna
    Posty
    2

    Domyślnie Witamy

    Witam serdecznie,

    Dziękuję wszystkim za dzielenie się informacjami. Nie ukrywam, że dzięki postom takich osób jak Gotysława czy Wemima, nakręcam się nieustająco na nasz domek.

    Budujemy się pod Warszawą w miejscowości Majdan (gm. Wiązowna).

    My jestesmy troszkę wcześniej w procesie budowy, bo właśnie skończyli nam murować wieniec i od przyszłego tygodnia będą zaczynali więźbę dachową. Mam nadzieje, żę do końca października zakończą dach łącznie z kryciem (dachówka Rupp Sirius 13 - kolor antracyt, podobnie jak Wemima).

    Nie możemy się już oczywiście doczekać naszego domku, chociaż budowa rodziła się w bólach. Ekipa miała zacząć prace w maju, niestety ze względu na zalegajace wody nic się nie dało zrobić i dopiero w lipcu de facto zaczęli i to też z przerwami ze względu na to opóźnienie. CO do działki i wysokiego poziomu wód gruntowych to do dzisiaj walczę, podnosząc działkę i robiąc odwodnienia.

    CO do domku, to ze zmian usunęliśmy schody betonowe z dołu wraz ze ścianami, a takżę ścianki odgradzające kuchnię od salonu (zrobiliśmy tam tylko kolumnę na potrzeby stropu). Stąd mamy jedną dużą przestrzeń (kuchnia, jadalnia i salon). Schody będziemy robić samonośne.

    Projekt nas urzekł przede wszystkim przestrzenią na dole oraz oczywiście garderobą i osobną łazienką dla rodziców. Więcej zmian właściwie nie robimy, oprócz tego, że w stropie między górną a dolną łazienką na dole jest zrobiona dziura w stropie, która będzie służyła jako zsyp na brudne pranie.

    Poza tym oczywiście podnieśliśmy wieniec o dwie cegły, w tym także nad garażem. Tamten pokój nad garażem składający się z dwóch pomieszczeń, będzie miał teraz powierzchnie prawie 31 metrów kw. w pełni użytkowalnych.

    CO do instalacji to poznaliśmy kolegę z Lublina, który zaraził nas do wszystkich ekologicznych i "nowoczesnych" rozwiązań i tak mamy pompę ciepła ze źródłem poziomym (na razie jest rozwinięte 830 metrów kabla), przydomową oczyszczalnię (w trakcie budowy), kominek z płaszczem wodnym i solary (projektowane). SPoro inwestycja, niewiadomo czy się zwróci, ale co do źródła ciepła i tak nie mieliśmy gazu z sieci, a żadnego zbiornika nie chcieliśmy mieć na działce, poza tym nie ma też kanalizacji, wiec szambo też niekoniecznie, stąd oczyszczalnia. Natomiast kolektory oprócz wodne, też projektowane są w kontekście basenu, który jest w planacj (śmieję się, że póki kredytu starczy ).

    Oczywiście mnóstwo prac i decyzji przed nami, jak np.
    - jakie okna (drewniane czy plastikowe, a koniecznie ciemnobrązowe);
    - jakie ocieplenie na zewnątrz;

    TO chcielibyśmy zrobić jeszcze w tym roku, czyli zamknąć dach, wstawić okna i drzwi, ocieplić od zewnątrz i zrobić taki wstępny tynk (bez elewacji).

    Potem natchniony blogiem GOtysławy mam nadzieję, że faktycznie od lutego uda się robić dalej instalacje i tynki w środku. Nie czekać do samej wiosny. BO plan jest oczywiście przed wakacjami się wprowadzić, ale jak patrzę ile to jeszcze pracy po blogu GOtysławy to ciężko chyba z tym będzie.

    Chciałbym zapytać czy zmienialiście coś w układzie waszej sypialni na górze (tej z garderoba i łązienką, w kontekśćie drzwi i projektowanego ułożenia łózka?

    Pozdrawiam wszystkich hornówkowiczów i obiecuję niedługo zamieścić swoje zdjęcia z budowy.

    Wawrzyniec

  12. #252

    Domyślnie

    Wawrzyńcu, witaj w hornówkowym wątku

    Chyba każdemu kto buduje dom, budowa strasznie się dłuży. Postawić dom to jedno, wykończyć- drugie, a potem trzeba sobie jeszcze w tym domu znaleźć swoje miejsce i ścieżki i powiem Ci to tez długo trwa

    Gratuluję decyzji o zsypie na bieliznę. Tez taki mamy. Nie lecisz z każdym brudnym ubraniem na dół, wrzucasz do zsypu i po bałaganie. Jeszcze tylko na dole przydałby się ktoś, kto by te ubrania segregował, wrzucał do pralki i wieszał na suszarce Mój 4,5 letni syn twierdzi, że mi takiego robota zbuduje jak będzie duży

    Po podwyższeniu wieńca o 2 porotermy też nam powstał ogromny pokój dwupoziomowy nad garażem. nad garażem mamy bawialnię dzieci. Podpowiadam, że warto tam zrobić okno w dachu, bo my tego nie zrobiliśmy i jest trochę ciemno.

    W sypialni przesunęliśmy drzwi do garderoby bliżej w stronę okna, te do łazienki maksymalnie na prawo. łóżko ustawiliśmy równolegle do okna, czyli inaczej niż w projekcie ale widać to chyba na zdjęciach , które wstawiałam. Uniknęliśmy w ten sposób obchodzenia łóżka dookoła, żeby wejść do łazienki.

    Kominek z płaszczem wodnym świetnie się sprawdza. Solary- trochę kosztują ale to bardzo dobra inwestycja.

    Czekam na zdjęcia.

    I pozdrawiam

    A co u pozostałych na budowach?
    MW
    _______________________
    Tu na razie jest ściernisko....

  13. #253
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ws20771

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Majdan gm. Wiązowna
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki Wemima, za dobre słowo. Okno w tym pokoju nad garażem zaplanowaliśmy, natomiast zrezygnowaliśmy z okna w garderobie przy sypialni, bo jakoś mi się wydaje, że do garderoby to jednak niekoniecznie światło dzienne, poza tym wtedy cała jedna ściana (mimo, ze skośna) byłaby nie do zagospodarowania.

    CO do zmian to jednak było ich więcej, bo przede wszystkim na dole w salonie zamiast zaplanowanych okien mamy całą ścianę okien rozdzielonych po środku jedynie wąskim słupkiem. Zamiast pomieszczenia gospodarczego przy drzwiach wejściowych (oddzielających od kuchni) robimy garderobę z wejściem od właśnie drzwi, a nie od salonu. Ponadto w kuchni jeszcze zamiast takiej śćianki w kształcie literki L oddzielającej kuchgnę od salony mamy kolumnę, stąd jedna duża otwarta przestrzeń na kuchnię, jadalnię i salon (megalomania)

    Ostatnio moja żona mocno skrytykowała naszą sypialnię, że za mała. Nie ma w tej chwili dachu ani ścianek działowych, ale są takie wystające od okna balkonowego dwie ścianki grube (z grubego porothermu), nie wiadomo czemu w sypialni robi się takie załamanie, czego wcześnie nie dojrzeliśmy, a czego pewnie można było uniknąć.

    Natomiast teraz mam większy problem, bo wykonawca dachu miał zacząć dzisiaj i zadzwonił, że mu się "cena nie zgadza" i musi doliczyć 5.000 zł, a byliśmy umówieni już od kwietnia. Masakra, nie znoszę takich gości. No i teraz muszę szukać nowego dekarza... Mozę macie kogoś polecić w okolicach Warszawy?

    No i muszę niezwłocznie zacząć myśleć o oknach. Planujemy drewniane super hiper w kolorze brąz (a skończymy pewnie na PCV) . Również jakby ktoś mógł polecić nawet jeśli nie dostawcę, ale samego producenta okien (stolbud, prozbud, oknoplast, itp) a robił rozeznanie cenowo-jakościowe, to byłbym wdzięczny.

    Pozdrawiam wszystkich serdecznie

  14. #254
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klerken

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich Hornówkowiczów
    Po kilku miesiącach zaglądania do tego wątku, postanowiłam i ja zaprezentować nasz dom, a raczej połowę

    Budujemy wersję A, z doprojektowanym wykuszem.
    Na drabinie - inwestor



    Przyjmiecie nas do swego grona?


    Pozdrawiam,
    Magda

  15. #255

    Domyślnie zapraszam do Szczecinka

    Cytat Napisał niezdecydowani Zobacz post
    No i jeszcze coś do poprzedniego postu. Jak komuś nie ma kto wybudować Hornówka w okolicach Szczecina, to też pomożemy a nawet .... wybudujemy
    Witam,
    Od roku mieszkamy juz w nowym domu, wprawdzie Szczecinek to nie Szczecin ale zachodniopomorskie,
    jeśli macie ochotę to zapraszamy do obejrzenia domu

  16. #256

    Domyślnie

    Witam serdecznie nowych Hornówkowiczów.
    My już zapomnieliśmy o urlopie i ostro wzieliśmy sie do pracy. Mamy juz szambo, zamontowaną brame garażową, kotłownia w większej połowie wykafelkowana. W sobotę kupujemy kafelki do pralni i kompakt WC, który będzie zamontowany we wnęce w pralni. W przyszłym tygodniu przywiozą kominek a w połowie listopada wchodzi ekipa od zabudowy sufitów na piętrze jak skończą to zabiorą się za kafelkowanie łazienek. Praca wre, aż cieszy. Jedynym pocieszeniem zbliżającej się zimy jest to że nie będzie przestojów na budowie tak jak to było w zeszłym roku. Pozdrawiam wszystkich i życzę szybko posuwających się prac na budowie.

  17. #257
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar niezdecydowani
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    okolice Szczecina
    Posty
    3

    Domyślnie kontakt

    Cytat Napisał kingaolp Zobacz post
    Witam,
    Od roku mieszkamy juz w nowym domu, wprawdzie Szczecinek to nie Szczecin ale zachodniopomorskie,
    jeśli macie ochotę to zapraszamy do obejrzenia domu
    Witamy mieszkańców Szczecinka (kingaolp)
    Dzięki, że ktoś się odezwał
    Podaje adres( [email protected] ) na który możecie wysłać nr telefonu - to zadzwonimy i postaramy się jakoś umówić.
    Zbudujemy go - NAPEWNO

  18. #258
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Iza Wojtek

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3

    Wink

    Witam wszystkich juz Hornowiczów moze bedzie ktos tu jeszcze zaglądał?????
    moze jakies fotki juz z zamieszkałego Hornówka??a może ktoś z Podkarpacia
    Jestesmy narazie na etapie wz-ki mysle ze moze na wiosne zaczniemy nasz Hornówek B
    Pozdrawiamy!!!

  19. #259
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gotyslawa
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    97
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    ja tu ciągle zaglądam i zaglądam...a tu wiecznie cisza
    my już prawie gotowi do przeprowadzki na upartego moglibyśmy się już przeprowadzić ale .... jednogłośnie stwierdziliśmy że z naszym małym szkrabkiem lepiej przenieść się jak już wszystko będzie w pełni ukończone - oszczędzimy my wdychania kurzu i wiecznego zamieszania zdjęcia staram się na bieżąco (no... prawie na bieżąco) uaktualniać w naszym dzienniku budowy

    noworocznie pozdrawiamy wszystkich Hornówkowiczów!



    Ostatnio edytowane przez gotyslawa ; 02-01-2011 o 22:05

  20. #260

    Domyślnie

    Hej,
    Mam do Was pytanie: Czy ktoś z Was ma panele na ogrzewaniu podłogowym i jakiego podkładu użyliście?
    Pozdrawiam
    PS. Gotyslawa: pięknie wygląda Twój Hornówek

Strona 13 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony