dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Zakup na podstawie aktu notarialnego?

    Witam,
    jestem zainteresowany zakupem pewnej działki. Kilka dni temu małżeństwo - właściciele celem uniknicia opodakowania przepisali działkę na córkę. Spisali stosowny akt notarialny. Moje pytanie brzmi, czy mogę podpisać umowę przedwstępną z córką właścicieli, zanim pojawi się ona w Księgach Wieczystych? Czy tlko KW decydują o własności?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli to była własność, a nie użytkowanie wieczyste (upewnij się!) córka stała się właścicielem z dniem zawarcia umowy darowizny. Wpis do KW jest w tym przypadku tylko potwierdzeniem tego faktu (tzw. wpis deklaratoryjny). Innymi słowy, możesz z córką podpisać i umowę przedstępną i ostateczną zanim zostanie wpisana do KW. Tyle że w przypadku kupna przed wpisem do KW, nie ma ochrony wynikającej z rękojmi wiary publicznej KW, gdyby córka sprzedała tę samą nieruchomość kilku osobom (nawiasem mówiąc wpis do KW też nie daje 100% ochrony).
    Tomasz M.

  3. #3

    Domyślnie

    Widziałem wpis do KW i jest współwłasność rodziców. Umowa darowizny jest notarialna. Chodzi mi tylko o spisanie umowy przedwstępnej. Umowę zasadniczą spiszę po wpisie do KW. Rozumiem, że w takim wypadku nie powinno być problemu?

  4. #4

    Domyślnie

    Dokładnie tak, przynajmniej jeśli chodzi o kwestie własności.
    Tomasz M.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony